Urvané tři body proti Staré Pace

Domácí hráče čekalo těžké utkání, proti o záchranu hrajícím hostům již se potřebovali chytit a urvat tři body. To se naštěstí za krásného, téměř letního, počasí a před parádní diváckou kulisou povedlo, byť vítězství se nerodilo vůbec lehce. Již ve 2. minutě se dostal po přihrávce Štěpána Drinky do tutovky Michal Slavík, ale zcela osamocen před brankářem mu poslal míč jen do rukavic. V 11. minutě kopal Dan Navrátil rohový kop, na zadní tyči si počkal na míč Michal Slavík, svojí slabší pravou nohou ho však poslal ukvapeně vedle. V 15. minutě se blýskl parádním zákrokem gólman Ferda Scharm, když vytáhl střelu Dana Wojcika mířící do šibenice. Poté se hrálo dlouho bez šancí, závěr poločasu ale patřil jednoznačně domácím, Ti ale své šance bohužel neproměnili. Ve 41. minutě se uvolnil Dan Navrátil, přihrál Štěpánu Drinkovi, ten však napálil míč pouze do gólmana. Ve 42. minutě stál tváři v tvář brankáři hostí Tomáš Hampl, bohužel zvolil nejhorší řešení, jaké mohl, a míč poslal gólmanovi Zlatníkovi lehkým obloučkem pouze do rukavic. Ve 44. minutě mohl svoji chybu napravit, když ho ideálně našel Štěpán Drinka, bohužel i tentokrát trefil pouze brankáře. Poločas tedy 0:0.

Druhá půle začala velkou šancí Štěpána Drinky, který dostal krásnou uličku, běžel sám na bránu, ale zbrkle přestřelil. V 60. minutě měli šanci po rychlém brejku hosté, naštěstí branku o centimetr minuli. V 62. minutě se zastřelovali Štěpán Drinka a po něm Dan Navrátil, branku ale těsně minuli. V 63. minutě se uvolnil na pravé straně Michal Slavík, na zadní tyči poslal parádní centr, Martin Tauchman však trefil hlavou bohužel pouze tyč. V 64. minutě utekl po pravé straně Štěpán Drinka, poslal do vápna parádní přízemní přihrávku, Martin Tauchman si však ve vyložené pozici zcela sám před prázdnou bránou nechal míčem omlátit kotníky a bylo po tutovce. V 66. minutě již ale publikum explodovalo, Michal Slavík se parádně uvolnil, poslal míč do uličky Zdendovi Tauchmanovi, ten udělal kličku gólmanovi a střelou do prázdné poslal domácí do vedení - 1:0. V 68. jsme mohli jít do trháku, Lukáš Kalenský se na zadní tyči opřel parádně do míče, trefil zadní "vingl", rozhodčí však pro sporný ofsajd branku neuznali. V 71. minutě parádně centroval do vápna Lukáš Kalenský, na zadní tyči se položil do hlavičky Dan Navrátil, branku však ve velmi dobré pozici netrefil. V 81. minutě se protáhl středem hřiště Dan Navrátil, před vápnem míč ztratil, ten se dostal ke Štěpánu Drinkovi, který ho obloučkem uklidil přesně k tyči - 2:0. V 86. minutě jsme ve středu hřiště ztratili lajdácky míč a hosté tečovanou střelou k tyči Michalem Hradeckým snížili - 2:1. Závěr utkání zvládla naše defenziva s noblesou, naopak, z brejku jsme mohli přidat ještě třetí branku, ale Lukáš Kalenský trefil po přesném pasu Dana Navrátila pouze břevno. Po tříminutovém nastavení rozhodčí Miloš Hofman k velké spokojenosti domácích diváků utkání ukončil.

Hodnocení utkání:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Pro nás velmi těžké utkání, moc jsme potřebovali uspět, kluci byli dole, i když k ideálu měla místy naše hra daleko, tak vítězství je naprosto zasloužené, byť se nerodilo vůbec lehce, o to více je ale cennější. Bylo to o první brance, šancí jsme měli na dvě utkání, ale nepadalo nám to tam. Kluky musím pochválit, dnes se o vítězství rvali. Ocenil bych rovněž kvalitní defenzivu, pokud zpřesníme a zefektivníme hru nahoru, tak diváci se mohou opět těšit. Utkání se hrálo v parádní kulise a s naprostým přehledem ho zvládli rozhodčí."

Jaroslav Bíl, předseda St.Paka: "I přes rozdílné postavení v tabulce to měla být plichta. Gratuluji soupeři k výhře."

FK Dolní Kalná "A" vs. TJ Sokol Stará Paka   2  :  1  ( 0 : 0 )

Branky: 68. Zdenda Tauchman, 82. Štěpán Drinka - 86. Michal Hradecký

Rozhodčí: Miloš Hofman - Kamil Vlachýnský, David Novotný

ŽK: 76. Wojcik, 81. Fišar (oba Stará Paka)

Diváků: 250

Sestava FKDK: Scharm - Stránský, J.Navrátil, T.Navrátil, M.Bartoš - Slavík, D.Navrátil, Z.Tauchman (C), Hampl (46. Kalenský) - Drinka, M.Tauchman (78. Dressler)

Sestava St.Paka: Zlatník – Sucharda, Jerie (52. Kazda), Čokina, Mercl (86. Taneček) – M.Luňák, Hradecký, Fišar, Svoboda (62. Sochor) – Rolf (C), Wojcik

V dalším kole zajíždí A-tým do Úpice, výkop utkání je v sobotu 13. 4. v 17 hodin.

Diskusní téma: Urvané tři body proti Staré Pace