V prvním jarním venkovním utkání áčka se body dělily

Za krásného slunečného počasí a na perfektním trávníku sehrálo áčko první jarní venkovní utkání. Tentokrát jsme se museli obejít bez Štěpána Drinky a to se ukázalo, vzhledem k velikosti hřiště, věkovému a hmotnostnímu složení domácí obrany a jeho rychlostním schopnostem, jako velké oslabení. Utkání jsme začali výborně a prvních dvacet minut domácí nepustili pomalu za půlku, poté jsme ale od aktivní hry začali ustupovat a do hry se začal dostávat i soupeř. Druhá půle již byla z naší strany výrazně horší, častěji na míči byli domácí, v několika případech jsme měli velké štěstí, na druhou stranu jsme z několika brejků mohli rozhodnout, ale v koncovce či ve finální přihrávce jsme selhali. Utkání tak skončilo asi zaslouženou remízou.

Již ve 2. minutě poslal Míra Stránský parádní míč na Martina Tauchmana, domácí brankář byl ale u míče o setinku vteřiny rychleji. Hned minutu na to vysunul Dan Navrátil krásnou přihrávku Lukáše Kalenského, ten se rychlou kličkou zbavil obránce, jeho střelu však domácí gólman vyrazil na tyč! V 5. minutě centroval z levé strany Vojta Dressler, domácí míč ale s námahou odvrátili do bezpečí. V 6. minutě napřáhl z dobrých 25 metrů kapitán Zdenda Tauchman, branku však o metr přestřelil. Ve 14. minutě jsme měli výhodu trestného kopu šest metrů za vápnem, míč si postavil Lukáš Kalenský, jeho střela ale skončila těsně vedle. V 15. minutě uvolnil skvělou přihrávkou Zdenda Tauchman Lukáše Kalenského, ten udělal kličku obránci, ale tváří v tvář gólmanovi ho zblízka pouze nastřelil. V 17. minutě se dostali, snad poprvé v utkání, na naší polovinu i domácí, a hned to "smrdělo". Michal Slavík zbytečně "zadrbal" míč, faulovali jsme, domácí kopali zpoza vápna trestný kop, který skončil naštěstí těsně vedle. Ve 28. minutě vyvezl míč stoper Kuba Navrátil, šli jsme do přečíslení, bohužel díky velmi nepřesné přihrávce z toho nic nebylo. Ve 34. minutě vyslal Zdenda Tauchman parádní kolmicí Lukáše Kalenského, ten se elegantní kličkou zbavil obránce a přízemní střelou na přední tyč nás poslal do vedení - 0:1. Ve 38. minutě jsme mohli naše vedení navýšit, Míra Stránský vyvezl skvěle míč, před vápnem ho nahrál doprava Vojtovi Dresslerovi, ten bohužel nasměroval přihrávku přímo na nohu jediného obránce, který stál trojici (!!) našich hráčů v cestě, jaká to škoda. Ve 44. minutě jsme propadli u postranní čáry na polovině hřiště, situaci hasil až těsně před vápnem faulem Martin Bartoš, domácí kopali trestný kop, lehoučký míč splácl gólman Ferda Scharm pouze před sebe a pohotový Čáp ho s přehledem dorazil do prázdné brány - 1:1. Úplně zbytečný gól do šatny...

Ve druhém poločase již jsme na hru z toho prvního nenavázali a nebyli zdaleka tak aktivní, naopak, častěji na míči byli domácí a byli i čím dál nebezpečnější. V 55. minutě kopali trestný kop z levé strany, prudká hlavička domácího útočníka však mířila k naší spokojenosti těsně nad. V 63. minutě letěl do našeho vápna další velmi nebezpečný centr, Ferda Scharm ho vyrazil, následná střela soupeře mířila vysoko nad. V 72. minutě se prosadil na pravé straně Zdenda Tauchman, do vápna poslal střílený centr, na zadní tyči zcela osamocený Lukáš Kalenský ho ale poslal z voleje nad. V 75. minutě kopali domácí roh, před naší bránou vznikl závar, po němž trefili domácí hráči břevno! V 77. minutě se mohl znovu prosadit Lukáš Kalenský, při zpracování dlouhého křižného míče mu však míč v rozhodující chvíli uskočil. V 81. minutě jsme kopali rohový kop, střílený centr na první tyči přizvedl David Dohnal a na zadní ho skvěle, k překvapení všech hlavou, trefil na vzdálenější tyč Tomáš Hampl - 1:2. Jenže za necelé dvě minuty bylo znovu vyrovnáno. U postranní čáry jsme opět v souboji o míč propadli, míč se dostal do volného prostoru na levé straně k nejnebezpečnějšímu hráči domácích Patriku Doubicovi, ten utekl stoperu Tomáši Navrátilovi, který ho na brankové čáře, odkud nám velké nebezpeční nehrozilo, zbytečně fauloval a rozhodčí Leonard Horský nařídil bez váhání pokutový kop. Ten kapitán Hanzlík s přehledem proměnil - 2:2. V hektickém závěru, kdy se hrálo nahoru dolů, měly obě mužstva po jedné velké šanci, skóre ale již se neměnilo.

Hodnocení utkání:
Radek Kaplan, trenér Sparty Úpice:
„Nevyšel nám vstup do utkání a prvních 20 min. nás soupeř přehrával. Poté se hra vyrovnala, ale do vedení šli hosté. Nám se podařilo na konci poločasu srovnat ze standartní situace. Ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem, vytvořili jsme si šance ke vstřelení branky, ale opět se opakoval scénář z 1. poločasu a do vedení šli opět hosté. Ovšem ne na dlouho, kdy ihned z protiútoku jsme srovnali stav z pokutového kopu. Dělba bodů je zasloužená.“
Tomáš Navrátil st., trenér FKDK: "Utkání jsme začali velmi dobře, bohužel naši solidní hru v poli jsme devalvovali nepřesností ve finální části a v zakončení. Dostali jsme se do vedení, domácí však začali postupně hru vyrovnávat a gólem do šatny po chybě našeho gólmana šťastně vyrovnali. Ve druhém poločase jsme tahali za kratší konec provazu, i přesto jsme měli několik šancí, ze kterých jsme mohli rozhodnout. Prosadili jsme se až osm minut před koncem po rohovém kopu, domácí jsme však díky naši nezodpovědnosti nechali vyrovnat. Závěr byl vabank, vítězství mohli urvat obě mužstva. Bod musíme brát, zkušenější a kondičně lépe připravené mužstvo by však bralo body všechny tři. Chválím výborné rozhodčí."

SK Sparta Úpice  - FK Dolní Kalná "A"     2  :  2  ( 1 : 1 )
Branky: 45. Čáp, 84. Hanzlík (pen.) - 35. Kalenský, 82. Hampl
Rozhodčí: Leonard Horský - Lukáš Tryzna, Radek Hejzlar
ŽK: 1:2 (32. Doubic – 22. Slavík, 43. M.Bartoš)
Diváků: 120 (30 z Dolní Kalné - děkujeme!)
Sestava: Scharm - Stránský (87. Zilvar), T.Navrátil, J.Navrátil, M.Bartoš - Slavík (46. Hampl), Z.Tauchman, D.Navrátil, Kalenský - Dressler (81. Dohnal), M.Tauchman

V dalším kole přivítá Pod Kaštany A-tým v neděli 21. dubna od 17:00 rezervu SK Jičín.

Diskusní téma: V prvním jarním venkovním utkání se v utkání A-týmu body dělily