TJ Sokol Nemyčeves - FK Dolní Kalná "A"   4  :  0  ( 1 : 0 )

branky: 10. P.Calta, 46. Pánek, 63. Hochman, 76. Vacek

delegát KFS: Jaroslav Pokrupa

ŽK: Hrdlička - Hampl

Diváků: 50

sestava FKDK: T.Navrátil st.-V.Bartoš, J.Navrátil (61.Tauchman), Nosek, J.Jiřička-V.Kodytek, A.Kodytek, T.Navrátil ml., Hampl-M.Lukeš, Sobotka. Připraven ještě Kalenský

Utkání bylo sehráno na měkkém (ale velmi dobrém) terénu, ale za velmi silného větru. Ten jsme měli celý první poločas v zádech, což možná zapříčinilo optickou územní převahu. Jenže už v 10. minutě jsme prohrávali, naší obraně pláchl rychlonohý Hochman, přihrávkou pod sebe našel zcela volného Caltu a ten se nemýlil - 1:0. My jsme s mohutným větrem v zádech hráli hodně dopředu, ale naše hra na soupeřově polovině, to byla jedna velká tragédie. Až na pár sporadických zakončení jsme něměli vůbec nic, naštěstí domácí byli několikrát před naší bránou tak zaskočeni, co mají prostoru, že se jim vedení navýšit nepodařilo. A tak byť to mohlo být ve 40. minutě třeba 3-4:0 nula, tak nebylo a my jsme byli stále ve hře. Ve 43. minutě se do vápna domácích proháčkoval Tomáš Hampl, domácí obránce ho podrazil a kopali jsme penaltu. Jenže Jarda Jiřička ji snad ani mizerněji kopnout nemohl, "šmudla" po zemi metr a půl od golmana, to by chytil i brankář přípravky. V poslední minutě první půle ne mohlo, ale mělo, být vyrovnáno ! Ke Kubovi Navrátilovi propadl míč po rohovém kopu, ten se do něj zcela sám na malém vápně a před zcela prázdnou bránou opřel, jenže nepochopitelně o dva metry přestřelil !!!! Poslední tři minuty první půle byly zřejmě klíčové okamžiky celého utkání. Do druhé půle nastoupili domácí s již uklidňujícím se větrem v zádech a hned ve 46. minutě přidali druhou branku a utkání de facto rozhodli. Před vápnem se do míče opřel střídající Pánek a jeho křižný projektil skončil přesně v šibenici - 2:0. My jsme se sice snažili o zvrat, ale naše útočná fáze byla zoufalá, prostě bez útoku se nedá hrát. Naopak domácí chodili často do naší stále otevřenější obrany a ukazovali nám, co je to rychlost, fotbalovost a jednoduchost. Dalším nepříjemným momentem bylo zranění stopera Kuby Navrátila v 61. minutě, kterého nahradil s nedoléčeným tříslem Zdenda Tauchman. V 63. minutě odpískal jinak velmi dobrý rozhodčí Nymsa nesmyslnou penaltu za údajný faul Víťi Kodytka a domácí vedli 3:0. Golman Navrátil sice střelu Hochmana z penaltového puntíku vyrazil, ale u dorážky byl první právě Hochman a do prázdné bez problému zavěsil - 3:0. V 76. minutě došlo k dalšímu vyšachování naší nestíhající obrany a Vacek zvýšil po přihrávce pod sebe na konečných 4:0. Naše ofenzivní pojetí, to byla spíše snaha, tam chyběla jednoznačně kvalita.

Všem klukům, kteří toto utkání odehráli, zejména vypomohli z béčka, děkuji. Ti, co nebyli, si to musí posoudit sami ve svých hlavách, jestli jejich neúčast na utkání šla řešit jinak. Fotbal je kolektivní sport a podle toho je také potřeba tak k němu přistupovat. Podzimní sezona naštěstí končí, nyní následuje zasloužený odpočinek a věřím, že do zimní přípravy se hráči zapojí v daleko důstojnějším počtu. Jaro bude ještě výrazně náročnější, než podzimní část.

V nejbližších dnech přineseme rozhovor s trenérem Romanem Beneckým, který zhodnotí podzimní část.