Zasloužená výhra v přípravě nad Semily

K předposlednímu přípravnému utkání jsme nastoupili proti mužstvu liberecké 1.A třídy SK Semily. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Zejména tři branky, které jsme vstřelili, byly po učebnicových křídelních akcích v podstatě dorážkou do prázdné branky. Další šance jsme bohužel nevyužili. Soupeř hrál ale velmi dobře, zejména jeho gólman četl skvěle hru a spoustu náznaku šancí zneškodnil již v zárodku. Stále ale máme co zlepšovat, v některých situacích se pouštíme do individuálních dobrodružství, předržujeme a ztrácíme míče, při rozehrávce přes obránce se díky nepřesnosti a pomalosti dostáváme do problémů. Zkušenější soupeř by nás nemilosrdně trestal.

Průběh utkání:
5 minuta - Štěpán Drinka běžel sám na bránu, bohužel trefil pouze skvěle vyběhnuvšího brankáře
10 minuta - Míra Stránský vysunul milimetrovým pasem Štěpána Drinku, ten dal míč střílenou přihrávkou pod sebe na zadní tyč a Vojta Dressler doklepl míč do prázdné brány - 1:0. Parádní akce!
23. minuta - Štěpán Drinka se skvěle uvolnil, trefuje ale opět pouze gólmana
36. minuta - Chybujeme ve vlastním vápně a Ferda nás fantastickým zákrokem podržel
38. minuta - Martin Zilvar dává skvělou průnikovou přihrávku na Vojtu Dresslera, ten na míč těsně před gólmanem nedosáhl
42. minuta - Michal Slavík posílá do vápna parádní střílenou přihrávku a Martin Tauchman se dorážkou na zadní tyči nemýlí - 2:0.

49. minuta - Michal Slavík nachází skvělou přihrávkou na druhé straně hřiště rozběhnutého Martina Tauchmana, ten dává pod sebe na Tomáše Hampla, který zvyšuje na 3:0!
54. minuta - Před naším pokutovým územím nedostatečně dostupujeme soupeře, Ferda je zaskočen přízemní střelou k tyči z velké dálky - 3:1.
56. minuta - Soupeř má další tutovku, míč prosvištěl kolem našeho gólmana, naštěstí z toho nic nebylo
68. minuta - Štěpán Drinka "vymotal" semilského obránce, míč nahrál pohotově na Tomáše Hampla a ten z malého vápna nezaváhal - 4:1.
71. minuta - Semily šly do přečíslení, na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu skvěle Míra Stránský
75. minuta - Soupeř měl další megašanci, netrefil ale prázdnou Ferdovu bránu
84. minuta - Tutovka pro nás, Vojta Dressler jí ale neproměnil
85. minuta - Dan Navrátil ztratil lacině míč a soupeř nás během několika vteřin trestá - 4:2.
90 minuta - Poslední šance utkání, Vojta Dressler jí ale neproměnil

Hodnocení utkání:
Tomáš Navrátil, trenér FKDK:
"Nastoupil proti nám mladý, ale velmi kvalitní tým. Dali jsme čtyři parádní branky, měli další šance, máme ale pořád co zlepšovat, příště by se nám některé věci nemusely vyplatit. Jsem rád, že to bylo poslední utkání na umělce, za týden již nastoupíme v generálce ve Velichovkách na přírodním trávníku"

Miroslav Hejduk, trenér SK Semily: "Velmi dobré přípravné utkání s kvalitním soupeřem, který vyhrál zcela zaslouženě."

FK Dolní Kalná - SK Semily   4  :  2  ( 2 : 0 )

Branky: Tomáš Hampl 2, Vojta Dressler, Martin Tauchman
Rozhodčí: Petr Přiklopil
Diváků: 25
Sestava: Farda Schrm - Martin Zilvar, Kuba Navrátil, Míra Stránský, Martin Bartoš - Michal Slavík, Zdenda Tauchman, Dan Navrátil, Tomáš Hampl - Štěpán Drinka, Vojta Dressler
Průběžně střídal: Martin Tauchman

Diskusní téma: Zasloužená výhra v přípravě nad Semily