3.kolo FKDK vs. MFK Trutnov "C"

26.08.2014 23:14

FK Dolní Kalná "A" - MFK Trutnov "C" 3:2 (1:1)

Branky: 13.Najman, 70.M.Bartoš, 86.D.Ježek - 22.vlastní (Najman), 72.vlastní (V.Kodytek)
Sestavy obou týmů:
FKDK: Porkert - V.Kodytek, Tauchman, T.Navrátil, Dědek - J.Navrátil (61.Běhounek), M.Bartoš, Najman, Hampl - D.Ježek (88.V.Bartoš), T.Jiřička (80.J.Jiřička)
MFK: Dřímal - Drtina, Duch, Petr, Trojánek (80.Čermák) - Kárník, Zákravský, Nývlt, Vomočil - Kulda, Chvalina
ŽK: 2:0 (86.D.Ježek, 88.Najman)
Rozhodčí: Leoš Bednář
Diváků: 110

Hodnocení obou týmů:
Tomáš Navrátil st.(domácí):

Do utkání vstoupili lépe aktivnější hosté, ale dvě své příležitosti nevyužili. Domácí hru po deseti minutách vyrovnali a ve 13. minutě se ujali vedení. Novopečený kapitán T.Navrátil ml.poslal za obranu skvělý míč na svého bratra Jakuba, ten našel ve vápně Hampla, jeho střelu golman Dřímal vyrazil, ale na opakovanou dorážku Najmana neměl nárok - 1:0. Domácí středopolař Najman přidal i druhou branku, bohužel ovšem do vlastní sítě, jeho "skluz" byl však přímo ukázkový - 1:1. Poločas tedy nerozhodný. Druhá půle byla vyrovnaná, do vedení se včak dostali domácí, střílený centr Tomáše Jiřičky srazil golman Dřímal k nohám čerstvě dvacetiletého Martina Bartoše a ten se nemýlil parádní dorážkou nemýlil - 2:1. Ale o pár minut později bylo opět vyrovnáno, když se fantasticky do šibenice trefil Víťa Kodytek. Ale bohužel opět do domácí sítě, jinými slovy vyrovnal na 2:2. Velmi atraktivní utkání gradovalo, penalty ale odmítl čtyři minuty před koncem David Ježek, který využil nezištnou přihrávku Tomáš Navrátila a po obhození golmana Dřímala zajistil střelou do prázdné branky velmi důležité tři body pro domácí tým. Domácí tak ve vyrovnaném, asi dle průběhu remízovém utkání, zvítězili díky šťastné koncovce 3:2. Na druhou stranu kdo by měl jiný zvítězit než ten, kdo vstřelí pět branek a jeho soupeř žádnou .... Kalenský divák odcházel po nervydrásajícím průběhu velmi spokojen. PS: ještě musím zareagovat na neobjektivní hodnocení nějakého anonyma, který se ani neumí podepsat a zbytečně mystifikuje fotbalovou veřejnost. To, že tam napíše, že Trutnov byl lepší, na to mají pánové z realizačního sboru MFK"C" plné právo. Je to jejich názor, jejich pohled. Naprosto nepravdivá je informace o první brance utkání, kde anonymní pisatel píše o "X" metrovém ofsajdu čtyř hráčů. To jen svědčí o jeho znalosti, tedy spíše neznalosti, pravidel. Situace byla v reálu následující. Hráč T.Navrátil ml.poslal ze své poloviny přesnou přihrávku za "zkoprnělé" obránce Trutnova na svého bratra Jakuba. V době kopu se dva, možná tři kalenští hráči nacházeli zhruba na polovině hřiště a ano, s tím souhlasím, v ofsajdové pozici. Jenže se do hry vůbec nezapojili a hru ani nikterak neovlivnili. Hráč Jakub Navrátil, který jako jediný v ofsjdové pozici nebyl a od svých spoluhráčů byl vzdálen dobrých dvacet metrů, míč zatáhl a přízemním centrem našel hráče Hampla, který mezi tím doběhl do vápna a v době stříleného centru v ofsajdu už nebyl. Pak z toho padla po střele dalšího hráče Najmana branka (ten byl na půlce rovněž v ofsajdové pozici). Takže naprosto regulerní branka, zcela v souladu s moderním trendem o posuzování ofsajdů. Znovu opakuji, hráči Hampl a Najman, stojící na půlce v ofsajdové pozici, ani nehráli, ani nikoho svým pohybem neovlivnili. Takže rozhodnutí naprosto správné. Jinak domácí dali tři branky, každý na to může mít názor jiný, proč k tomu došlo. Realizační sbor MFK"C" má názor že padly po školáckých chybách, já osobně si myslím, že domácí útočníci byli díky své rychlosti nebránitelní a to se školáckými chybami nemělo nic společného. Souhlasím, že Kalná byla produktivnější, šťastnější, na druhou stranu hosté nevyslali na golmana Porkerta vyjma jednoho nastřeleného břevna jedinou střelu !! Můžeme vítězství domácích nazývat šťastným, zaslouženým, nezaslouženým, ale na bodovém ohodnocení to nic nezmění. Můj osobní názor je, že Dolní Kalná vyhrála zcela zaslouženě.

Realizační tým (hosté):

Naše mužstvo předvedlo velmi dobrý výkon, leč nakonec se smolným koncem. První branku jsme dostali z "x"metrového ofsajdu čtyř domácích hráčů, další dvě padly po našich školáckých chybách v obranné činnosti. Jinak ale musíme jen chválit, byli jsme lepší, Kalná ale efektivnější - co šance to gól. My si jich vytvořili také dost, ale od začátku sezony nám chybí větší důraz a přesnost v zakončení, a právě o tom tato krajská utkání už jsou..