Hodnocení hráčů očima kalenského příznivce a diváka s kolektivem

26.11.2014 19:47

Dovolil jsem si, po konzultaci s několika dalšími příznivci, provést hodnocení jednotlivých hráčů v podzimní části soutěže 1. B třídy.
Stupnice hodnocení: 1 = katastrofální výkon, 2 = mizerný, 3 = slabý, 4 = podprůměrný, 5 = průměrný, 6 = dobrý, 7 = velmi dobrý, 8 = výborný, 9 = excelentní, 10 = mimořádně vynikající.

Brankáři:

• Navrátil Tomáš st. - 8 - je stále schopen kdykoliv nastoupit a podat plnohodnotný, spolehlivý výkon.
  • Porkert Vlasta - 6 - jako brankář báčka je ochotný kdykoliv zaskočit a nebýt jeho častých zranění a dvou vyloučení, bylo by jeho hodnocení ještě lepší.
  • Bartoš Martin - 6 - při nedostatku brankářů nastoupil v několika utkáních a nevedl si špatně. Jeho místo je však v záloze.
  • Junek Roman - 0 - pro zranění, které si způsobil vlastní neopatrností, nenastoupil na podzim k jedinému zápasu.
Obránci:

• Kodytek Víťa - 5 - jako hráč důrazný, zbytečně dlouho drží balón a často o něj přijde. Je často vylučovaný.
  • Tauchman Zdeněk - 8 - spolehlivý hráč zadních řad. Přes veškeré problémy podává spolehlivé výkony. Ve svém věku je fyzicky na velmi dobré úrovni a bez něho si nedokážeme obranu představit.
  • Dědek Ladislav - 7 - dobrý bek i na postu předstopera, důrazný i dostatečně rychlý. Chybí mu přesnější přihrávka.
  • Navrátil Tomáš ml. - 6 - nadějný mladý hráč, kterému asi škodí střídavý start ve Vrchlabí. Když je plně připraven na utkání v Kalné, je velmi dobrý.
  • Smetana Jan - 8 - klíčový hráčnaši obrany. Obrovská škoda, že jeho zdraví mu nedovoluje hrát fotbal. Věříme, že se vrátí.
  • Bartoš Vlasta - 5 - jeho fotma se po přeřazení do B mužstva zlepšila a je schopen kdykoliv nastoupit v prvním mužstvu.
Záložníci:

• Jiřička Jarda - 6 - dostatečně rychlý, má i dobrou střelu, ale v osobních soubojích ztrácí a to díky své slabší postavě.
  • Najman Michal - 7 - hráč na kterého se spoléhá. Když se mu daří, daří se většinou celému mužstvu a opačně. Měl by více převzít zodpovědnost na svoje kopačky.
  • Hampl Tomáš - 6 - individuálně velmi dobrý, trochu bojácný v osobních soubojích. Měl by častěji vystřelit.
  • Bartoš Martin - 6 - po těžkém zranění se dostává do bývalé fotmy. Je trochu nervově labilní, často dostává žlutou kartu za řeči.
  • Šimůnek Ondra - 7 - přišel na hostování a podává velmi dobré výkony. Nadějný mladý hráč, šikovný na míči s dobrou přihrávkou i dobrou kondicí.
  • Navrátil Jakub - 5 - ještě hodně mladý hráč, přesto si místo v mužstvu tvrdě vybojovává. Je to příslib do budoucna.
  • Kohout Olda - 4 - hráč béčka, který může v nouzi nahradit hráče prvního mužstva.
Útočníci:

• Jiřička Tomáš - 6 - trochu nevyužitý a snad i náladový hráč. Když se mu chce a daří se, tak je to útočník k neudržení. Věříme, že jeho čas ještě příjde.
  • Ježek David - 6 - v závěru se mu střelecky dařilo. Jinak si stále povídá sám se sebou či s trávníkem, což ho rozptyluje. Býval střelecky úspěšnější.
  • Dohnal David - 4 - běhavý hráč, ale podobně jako Kohout je platný pro B mužstvo, na B třídu zatim nemá

Zbývající hráči, kteří příležitostně nastoupili za naše mužstvo v krajské soutěži, nejsou hodnoceni.

Mužstvo vedl a tréninky zajišťoval pan Jaroslav Matucha. Jeho činnost u mužstva byla jistě obětavá a záslužná, ale chyběla jí větší odbornost. Jardovi chybí základní trenérské vzdělání a pokud si toto nedoplní, nemá mužstvu po fotbalové stránce co dát. A přece jenom pro krajskou soutěž je třeba větší odbornosti. Řekne se, souhlas, ale kde takového trenéra vzít? Většina hráčů za Jardou jde, tak to asi tak zůstane i nadále!

J.S. a kol.

Diskusní téma: Hodnocení hráčů očima kalenského příznivce a diváka s kolektivem

Gratulace.

blazek v | 28.11.2014

Gratuluji k nejlepšímu umístění v historii klubu,smekám před výkony veteránů Zdendy a Tomáše.Zdar a sílu.

:-)

Jezek M | 27.11.2014