1. KOLO FKDK VS. Chlumec nad Cidlinou "B"

FK Dolní Kalná - FK Chlumec n. C. "B"    4 : 0 ( 2 : 0 )

branky: 6. vlastní, 40. Tomáš Hampl, 60. Honza Smetana, 71. Víťa Kodytek

rozhodčí: Miloš Skřivánek (Jičín) - Jaromír Styblík (Slatiny), Daniel Duřt (Jičíněves)

ŽK: 0:1 (33. Branský)

diváků: 127

sestava FKDK: Šulc-V.Bartoš, Navrátil, Smetana, A.Kodytek-Z.Tauchman (70. D.Ježek)-J.Jiřička, Landyš, Najman (75. Dědek), Hampl-V.Kodytek (80. M.Tauchman)

sestava FKCH: Frajer-Drahorád, Volný, Myška (70. Apl), Janda-Branský, Kmínek, Kučera, Kofránek-Tichý, Hartman

Po více jak čtyřměsíční zimní přestávce se kalenský fanoušek konečně dočkal. O soupeři z Chlumce jsme toho prakticky moc nevěděli, jen to, že jejich áčko si utkání předehrálo již od 10.30, aby jeho méně vytížení hráči byli k dispozici v Dolní Kalné. Na dobře připraveném, ale poměrně nerovném terénu se začalo na obou stranách opatrně a k vidění bylo hodně nepřesností, zejména v podání domácích hráčů. Ale úvod utkání jsme si nemohli přát lepší, hostující Kofránek poslal z dobrých čtyřiceti metrů velkou malou domů golmanu Frajerovi, tomu ale míč přeskočil nohu a k údivu všech ho zastavila až síť - 1:0 ! Šťastně, ale i to se počítá. I nadále se hrálo vyrovnané utkání, soupeř působil opticky fotbalověji, ale jeho kvalita končila u našeho pokutového území. Ani nám se několik náznaků šancí nepodařilo dotáhnout do gólového efektu. Ve 33. minutě kopali hosté, po nesprávně odpískaném faulu, trestný kop, golman Šulc nepříliš prudkou střelu neudržel a dobíhající Kučera vyrovnal. Po dohadech však branka nebyla uznána, neboť dorážející hráč byl sice ve zdi na úrovni bránících hráčů, ale v době kopu udělal krok k naší brance a tím se dostal do ofsajdového postavení. Takže po kuriózní vlastní brance další klíčový moment utkání. Ve 40. minutě dostal na levé straně hřiště míč Tomáš Hampl, postupně posadil na zadek čtyři bránící hráče a z téměř nulového úhlu prostřelil Frajera - 2:0. Parádní fotbalový moment ! Po změně stran začal Chlumec velmi aktivně a v 50. minutě nás skvělým zákrokem podržel golman Michal Šulc. V 60. minutě selhal ve vyložené šanci Tomáš Hampl, ale mrzet nás to nemuselo. Na následný rohový kop si totiž nebránitelně naskočil Honza Smetana a hlavou málem protrhl síť - 3:0 ! A v této chvíli bylo rozhodnuto, soupeř odpadl a na jeho branku se valil jeden útok za duhým. V 65. minutě dostal do ulice krásný míč Víťa Kodytek, postupoval zcela sám na golmana, udělal mu kličku, ale místo úplně prázdné brány trefil jen boční síť ! V 71. minutě si ale vše vynahradil, v pozici kdy již hráč míč v jasné gólové šanci nenahrává, udělal Michal Najman opak, byť sám mohl zakončit, nahrál ještě Víťovi a ten tentoktát zcela prázdnou branku trefil - 4:0 ! V 73. minutě se dostal do zakončení po krásné individuální akci Honza Landyš, ale těsně minul. V 76. minutě zahrozili z brejku hosté, ale ve vyložené šanci překopli bránu. V 77. minutě zatáhl míč opět Honza Landyš, ale ani tentokrát mu nebylo přáno dát v dresu Dolní Kalné svůj první mistrovský gól, neboť jeho střela skončila na tyči ! V 86. minutě aplaudovalo 127 spokojených diváků rodinné akci Tauchmanů, otec Zdenál se krásně uvolnil, poslal milimetrovou přihrávku na svého syna Martina, ten však místo zakončení v jasné pozici upadl. Poslední šanci utkání měli hosté, ale opět se neprosadili, když ve vellmi dobré pozici netrefili, jak by řekl renomovaný trenér Hnátek, zařízení. V čase 90:25 rozhodčí Skřivánek k velké radosti domácích příznivců utkání ukončil.