1. KOLO: RMSK Cidlina Nový Bydžov "B" vs. FKDK

branky: 44. a 68. Tomáš Jiřička, 10. Honza Landyš, 86. David Ježek

rozhodčí: Jakub Franěk-Tomáš Franěk, Miloš Hofman

ŽK: 3:0

diváků: 120 dle zápisu o utkání, realita 70 (z toho 8 z D.Kalné)

sestava: Šulc-V.Bartoš, J.Navrátil (86. M.Lukeš), A.Kodytek, M.Bartoš-J.Jiřička, Landyš, Stránský, Tauchman, Hampl (81. Dědek)-T.Jiřička (77. D.Ježek). Trenér Miloslav Vondráček

Zasloužené a zcela jednoznačné vítězství, v krásném areálu a na parádním pažitu jsme sehráli velmi kvalitní utkání, ve kterém nebylo o vítězi od prvních minut pochyb. Výkon domácích borců zůstal za naším očekáváním, to ale nesnižuje naši kvalitu, protože my jsme hráli opravdu dobře, kombinačně, po zemi a rychle směrem dopředu. Naši hru pochválili i domácí příznivci a funkcionáři, i my jsme je překvapili, neboť oni byli zvyklí z dřívějška jen na nakopávaný fotbal v podání podkrkonošských týmů. Ozdobou utkání byl naprosto bezchybný výkon mladého rozhodčího Jakuba Fraňka.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a již po třiceti vteřinách jsme měli první šanci, čerstvě třiatřicetiletý Honza Landyš (gratulujeme !!) poslal míč "pod sebe" na Martina Bartoše, ale ten v dobré pozici vysoko přestřelil. V 9. minutě byl před vápnem faulován kalenský expres Tomáš Jiřička a Honza Landyš zaskočil z trestného kopu golmana Batelku - 0:1. V 19. minutě se proháčkoval do vápna Tomáš Hampl, jeho oblouček však Batelka na poslední chvíli vyráží. Minutu na to vysunul Martin Bartoš krásnou uličkou Tomáše Jiřičku, tomu však v hodině dvanácté míč ukopává domácí obránce na roh. Ve 33. minutě se dostali ke slovu domácí, ale jedinou jejich šanci za celé utkání Michal Šulc po trestném kopu na přední tyči chytá. Ve 34. minutě si pohrál s domácí obranou Honza Landyš, jeho střela však šla těsně vedle. Ve 40. minutě posílá Kuba Navrátil do samostatného úniku Tomáše Jiřičku, ten dělá kličku střídajícímu golmanovi Průchovi, ale téměř z nulovéhlo úhlu trefuje "jen" z boku tyč. Ve 44. minutě se radujeme podruhé, po centru Honzy Landyše z pravé strany jsme několika narážečkami vyšachovali domácí obranu a Tomáš Jiřička prostřeluje Průchu podruhé - 0:2. Naše poločasové vedení je zcela zasloužené, dominujeme ve všech fotbalových činnostech.

A i do druhého poločasu vstupujeme aktivně, byť na mladém domácím týmu je vidět snaha s výsledkem něco udělat, držíme otěže utkání pevně v rukou. Ve 48. minutě kope Tomáš Jiřička rohový kop, který posílá na přední tyči "ofinou" Zdenda Tauchman těsně nad. V 51. minutě jsme zaútočili po pravé straně, po přistrčení od Jardy Jiřičky střílí velmi nebezpečně jeho jmenovec Tomáš, ale střelu ztečuje mimo tyče na rohový kop Martin Bartoš. V 52. minutě ukázal domácím bekům sérii svých stahovaček Tomáš Hampl, ale finální střela mířila několik centimetrů vedle. V 56. minutě si na zadní tyči naskočil na rohový kop Tomáše Jiřičky Tomáš Hampl, ale hlavou trevil "jen" břevno. V 66. minutě se z pravé strany řítí do otevřené obrany domácích Jarda Jiřička, ale zakončuje střelou vedle. V 67. minutě zakončujeme další parádní kombinaci již brankou, Jarda Jiřička vysunuje kolmicí mezi stopery Tomáše Jiřičku a ten nedává Průchovi šanci - 0:3. V 72. minutě odmítl čistý hatrick Tomáš Jiřička, běžel zcela osamocen na golmana Průchu, udělal mu kličku, ale když chtěl zakončit do prázdné branky, byl hrubě faulován, bohužel však jen sám sebou, neboť si při pokusu o střelu podkopl stojnou nohu. V 75. minutě se dostal nadvakrát do zakončení Honza Landyš, ale poprvé si vylámal zuby na Průchovi a podruhé přestřelil. V 86. minutě jsme šili do přečíslení dva na jednoho, Honza Landyš poslal krásnou přihrávkou do vyložené šance Davida Ježka a ten jí nepohrdl, přesnou střelou k tyči obstřelil vybíhajícího golmana Průchu a stanovil tak konečný výsledek utkání 0:4.

Úvodní utkání nové sezony se nám tak nad míru vydařilo, buďme ale při zemi, v soutěži nás čekají daleko kvalitnější týmy. Pokud ale budou svěřenci trenéra Vondráčka pokračovat v nastoleném fotbalovém trendu, kalenský fanoušek se má na co těšit.