1. KOLO: SK MFK Svoboda nad Úpou vs. FKDK "B"

J. Lukeš - Drinka, M. Nosek, Dědek, Kohout - Zilvar, Sobotka, M. Bartoš, M. Lukeš (70. Kalenský) - Purkert, Bélik (80.Dressler)

Branky: 92. Bortl - 78. vlastní

Rozhodčí: Mrkvička

ŽK: 2:1

Do jarních bojů o mistrovské body zasáhla konečně i dolnokalenská rezerva, která ke svému utkání zajížděla k tradičnímu soupeři do Svobody nad Úpou.

V hlavách dolnokalenských borců byl jistě podzimní výsledek, kdy hráči Svobody "vyplenili" Dolní Kalnou výsledkem 0:6. Přirozený respekt k soupeři tedy jistě v hlavách hostujícího celku byl, avšak úvodní minuty zápasu tuto skutečnost nepotvrzovaly. Omlazený kádr domácích měl v prvním poločase opticky více ze hry a tahal za delší konec provazu, avšak do vyloženější šance se díky dobře pracující obraně v čele s nestárnoucím Mílou Noskem nedostal. Mohli to být naopak hosté, kdo udeří, to by však Bélik nesměl být přistižen v ofsajdu a z jeho slušné šance tak nebylo nic. Když pak domácí nedokázali ve finální fázi zakončit téměř gólovou akci, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Druhá půle začala obdobně jako ta první skončila. Domácí borci si v krátkém sledu vyprodukovali 2-3 velmi slibné příležitosti, ale jejich prachbídná koncovka, která gólmanu Lukešovi mnoho práce nepřidělala, změnu na světelné tabuli nepřinesla. Mohli to být tedy hosté, kteří hrozili z rychlých brejků, ale vzhledem k tragické předfinální fázi nemohlo rovněž dojít ke změně stavu. Tu přinesla až 78. minuta, kdy se po rohovém kopu Kalenského nedohodl domácí brankář s vlastním bekem a centrovaný balon spadl domácímu stoperovi na nohu tak nešťastně, že skončil v síti - 0:1. Ledová sprcha pro hráče Svobody, na které by v ten moment nevsadil ani sebeostřílenější sázkař. Hosté mohli náskok dokonce zvýraznit, když se dobře hrající Bartoš uvolnil ve "velkém čtverci", kde byl evidentně faulován avšak penalta se naštěstí pro domácí nepískala - dle soudu mnoha zúčastněných se pískat s ledovým klidem mohla, ale jak by řekl známý dolnokalenský fanoušek - Kdyby byly v *** ryby, nebyly by rybníky ...

Hostující mančaft tak sahal po překvapení, ale to by nesměla přijít 92. minuta utkání a chyba špatně vyběhnuvšího Lukeše, kterého housličkami ve skluzu šťastně prostřelil domácí Bortl a poslal tak zápas do penaltového rozstřelu v němž byli domácí šťastnější a po zásluze si připsali bonusový bodík. Dolnokalenská rezerva tak veze ze Svobody "Jenom" bod...