1. KOLO Sokol Starý Rokytník vs. FKDK "B"

• Starý Rokytník: Kotlár - Bednář, Hájek, Slavík, Zákravský - Schier, Horčička Vojtěch, Vlček ( 80. Tancibudek), Bano, Handlíř (46. Horčička Jiří)
  • FKDK "B": Lukeš J. - Kohout, Nosek, Benecký, Kodytek A. - Lukeš M., Kodytek V., Bartoš M., Sobotka (C), Tauchman M., Bélik (84. Dressler V.)
Rozhodčí:
  • Trejbal Radek - Mlynář Pavel, (pomezní laik - Kailhous Bohumil)
Reportáž z utkání očima Víti Kodytka s doplněním Martina Bartoš

Je tu první kolo play-off a Kalenská rezerva zajíždí na neoblíbenou půdu Starého Rokytníku. Mužstvo přivítalo navrátivšího Romana Beneckého, který si hned vysloužil místo v základu. Po příjezdu do St. Rokytníka bylo evidentní, že zápas bude velmi těžký, neboť vlál silný vítr, ale především se hrálo na špatně připraveném trávníku.

Hra začala v poklidném tempu, obě mužstva se přizpůsobovali terénu a hrálo se především vzduchem, neboť kombinační hra tu neměla šanci. Domácí byli v tomto ohledu lepším týmem, když dlouhými centry ohrožovali Lukešovu svatyni. Po několika minutách hry začali i Kalenští ohrožovat domácí branku, ale řadu situací přerušila „ofsajdová past“.  Na první branku se čekalo 20 minut a tu si připisuje M. Bartoš. Jedna z pohlednějších situací se urodila od O. Kohouta, který obral záložníka o míč, uprchl obráncům k rohovému praporku, vyslal na své spoluhráče přízemní centr. Ačkoliv byl domácími borci odvrácen, proti byl M. Bartoš. Poněvadž míč byl odražen na jeho „levačku“ a krásnou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě, ale především trefuje zařízení! Tlak Kalné roste a domácí odvrací jeden útok za druhým, pak přišel jeden ze zlomových bodů. A. Kodytek posílá za obranu “dloubákem” míč, pro který se žene jeho bratr V. Kodytek a zároveň domácí brankář. V této situaci byl rychlejší V. Kodytek, stíhá ještě přehazovat brankáře, na což ho brankář „sestřeluje“ a nikdo se nemohl divit nařízení pokutového kopu. Pletu se! Domácí byli jiného názoru, kdyby dostali kuchyňské příbory, rozhodčího doslova „sežerou“! K exekuci pokutového kopu se staví kapitán D. Sobotka, který bohužel vedení nenavýší, poněvadž brankář jeho projektil zneškodnil. Domácí poté přebírali otěže, neboť byli nabuzeni a zároveň rozhořčeni penaltou. V jedné situaci si mohl utřít pot J. Lukeš, když nepochopitelně dlouho otálel s rozehrou, až se s domácím útočníkem srazili, naštěstí míč utekl do zázemí. Do konce poločasu se již výrazného neurodilo.

Druhé dějství přineslo řadu šancí i „tutovek“, ale útočníci neměli svůj den. Svá sóla na brankáře nedokázal proměnit M. Tauchman či M. Bélik. Mezitím branková konstrukce zabránila ke skórování krásné hlavičce M. Lukeše. Tlak se na hosty stupňoval a stupňoval. V 77. minutě převaha přinesla své ovoce. V. Kodytek využívá zaváhání obránce domácích, když M. Bélika před vápnem faulovali, rozhodčí ponechal hru hrát dál, V. Kodytek svým sólem překonává obránce a posléze i brankáře a navyšuje tak kalenské vedení na rozdíl dvou branek. Kalenští své dvoubrankové vedení hájili do 86 minuty, kdy nastal nejkurióznější okamžik zápasu. Střela domácího útočníka zpoza velkého vápna se odráží o horní brankovou konstrukci. Míč se odráží od země a ven z brankoviště. Pomezní laik (doufejme, že je hrdý na svůj čin) okamžitě dává znamení hlavnímu rozhodčímu, že se jedná o regulérní branku. To už spustila vlnu křivdy v podání Kalenských borců a zaplať pán bůh, že to bylo za stavu 2:0, neboť do konce dění se domácí borci nezmohli na nic významného.

Kalenské “béčko” si tak připisuje první vítězství ve čtyřčlenné skupině o konečné umístění 3. třídy. Příští se Pod kaštany představí mužstvo z Chvalče!

Další zápas skupiny o 13-16. místo 3 třídy okresní soutěže

• Černý Důl vs. Chvaleč 2:3