FK Dolní Kalná
vs.
TJ Sokol Kunčice nad Labem
6:2  (2:1)

Branky:  13., 74., 90. V.Kodytek (posl.z pen.), 27. T.Jiřička, 61. D.Ježek, 88. M.Najman - 39. A.Kracík, 65. D.Jeřábek

Sestavy:
FKDK: Richter - V.Bartoš, Tauchman, J.Navrátil, Dědek (13.D.Ježek) - Hampl, Najman, Stránský, A.Kodytek - T.Jiřička (87.M.Lukeš), V.Kodytek

KUNČ.: Krejčík - Kužel (59.Prokeš, 81.Švec), Punner, Míč, Gazsi - Adolf (59.Chlum), M.Kracík, Tryzna, A.Kracík - Jílek (88.Babič), D.Jeřábek

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila st.:
I přes tropické počasí se pod kaštany sešla výborná návštěva a hrál se dobrý fotbal. Na obou stranách bylo několik absencí (na straně domácích dovolenkář Jarda Jiřička a brněnský festivalista Martin Bartoš, na straně hostí jejich golmanská jednička, trutnovský Dan Koščál a Jakubové Petrák a Jeřábek) Domácí na svého soupeře z po za kopce doslova vlétli a v prvních dvou minutách měli tři velmi dobré šance. Ujala se ale až ta ve 13. minutě, kdy Víťa Kodytek, autor hattricku, přeloboval nepříliš dobře vyběhnuvšího golmana hostí – 1:0. Ve 27. minutě vysunul nádhernou kolmicí Kuba Navrátil Tomáše Jiřičku a ten tváří v tvář golmanovi nezaváhal – 2:0. Domácí měli utkání pod kontrolou, hráli v pohodě, srazila je však hrubka veterána Zdendy Tauchmana, kterou potrestal Adam Kracík – 2:1. Za tohoto stavu se šlo do šaten. Do druhé půle vstoupili daleko lépe hostující hráči a dobrých dvacet minut tahali za delší konec. Jejich převahu mohla utnout výstavní halvička Davida Ježka po rohu Tomáše Jiřičky, kterou domácí zvýšili na 3:1, ale bohužel se tak nestalo. Naopak, hostům se podařilo Davidem Jeřábkem snížit, téměř totožným lobem jako u branky Víťi Kodytka,  na 3:2 a při několika dalších šancích nebyli daleko od vyrovnání. Posl ední dvacetiminutovka utkání byla ale opět v kalenské režii, domácí borci přidali další tři branky a utkání tak mělo po 90 minutách hry pro hosty až nespravedlivě krutou podobu. V 74. minutě zatáhl míč po pravé straně Tomáš Jiřička, na jeho milimetrovou přihrávku „jen“ nastavil placírku Víťa Kodytek a bylo to rázem 4:2. V 88. minutě vyvezl ve snaze odčinit svoji chybu při první obdržené brance krásně míč Zdenda Tauchman, místo střely před osamocenou bránou, kterou by volilo 95% hráčů, nahrál pod sebe Michalu Najmanovi a ten střelou pod břevno do prázdné branky zvýšil na 5:2. V 90. minutě pečetil výhru domácích šestou brankou, a svojí třetí, Víťa Kodytek.  Při samostatném nájezdu byl ve vápně faulován Ondrou Gaszim a sám poté nařízenou penaltu s přehledem proměnil. První mistrovské utkání tak domácí mužstvo zvládlo a připsalo si vzhledem k dopředu nastavenému modelu sestupů povinné tři body. Hráči obou mužstev a rozhodčí zaslouží velkou pochvalu a poděkování, neboť v sedmatřicetistupňové víhni to neměli vůbec jednoduché a sáhli si na dno svých sil. Kalenský divák odcházel spokojen, ale rovněž s vědomím, že nás čekají daleko vyspělejší soupeři...

Rozhodčí: Daniel Duřt - Karel Medlík, Miroslav Hron

ŽK: 0:1 (89. Gazsi)