Rozhodčí: Luboš Říha-Blažena Kánská, Tomáš Rychtár

ŽK: Jakub Navrátil

Diváků: 80

Sestava FKDK: Šulc - J.Jiřička, Navrátil, Dědek, A.Kodytek - Najman (89.Ježek), Tauchman, Landyš, M.Bartoš, Hampl - T.Jiřička. Připraven Martin Tauchman.
Trenér Miloslav Vondráček

Do Libáně jsme cestovali s cílem zisku tří bodů a to se povedlo, takže velká spokojenost. Z utkání se na poslední chvíli omluvil Víťa Kodytek, naopak trenér Vondráček postavil do základu překvapivě Martina Bartoše a jen na lavičce nechal Davida Ježka. Kluci utkání zvládli, domácí přehráli a jen slabší koncovka je připravila o výraznější vítězství. Na druhou stranu musel po kouzelnických vložkách Kuby Navrátila předvést několikrát své umění golman Michal Šulc a mužstvo v momentě, kdy se jak se říká lámal chleba, výrazně podržel. V první půli se nám podařilo jít do dvoubrankového vedení, když se dvakrát parádními trefami prosadil Tomáš Jiřička. Marný byl pláč domácího golmana Hampla, že se jednalo o ofsajdy, ani náhodou... Již po prvních pětačtyřiceti minutách mohlo být rozhodnuto, ale další loženky jsme již bohužel neproměnili. Buď jsme měli vychýlenou mušku, nebo nás skvěle vychatal golman Hampl či jsme se o gólový pocit připravili sami zbrklým a nepřesným řešením. Domácí v první půli hrozili jen ojediněle, naši obrannou hru však skvěle řídil stoper v zeleném dresu, golman Michal Šulc.
Druhá půle pro nás začala šokem, Zdenda Tauchman ztratil po pěkné kombinaci ve středu hřiště míč, domácí šli do brejku a na jeho konci byla gólová tečka Sítaře - 1:2. Deset minut jsme byli jak opaření a vyráběli kiks za kiksem, domácí nás naštěstí nepotrestali, neboť nepřekonatelnou překážkou pro ně byl Michal Šulc v naší svatyni. Po dvaceti minutách druhé půle jsme dali třetí branku a ta o osudu utkání rozhodla. Kuba Navrátil poslal dlouhý pas do křídla, v ofsajdu stojící Tomáš Jiřička hrát nemohl, pro míč si zaběhl Tonda Kodýtek, do vápna poslal milimetrový centr na Honzu Landyše a ten elegantně k tyči zvýšil na 1:3. A bylo rozhodnuto. Pokud by měl být člověk maximalista, tak k úplné spokojenosti chyběly v síti domácího golmana další dvě branky. Šance jsme na ně po brejkových situacích rozhodně měli, ale bohužel je neproměnili. Honza Landyš po přízemním centru přestřelil o tři metry prázdnou bránu, Jarda Jiřička zase nedovedl vystřelit do zcela opuštěné domácí branky z pětadvaceti metrů razantněji a jeho "šmudlu" golman Hampl doběhl. V poslední minutě, po půlminutovém pobytu na hřišti, měl gólovku David Ježek, ale jeho projektil pouze málem převrátil bránu a stopy po jeho pumelenici jsou na břevně domácí brány patrné ještě dotěď. Krásné sólo předvedl ke konci zápasu i Tomáš Hampl, z pětice domácích beků si udělal tréninkové kužele, chyběla tomu jen gólová třešnička. V Libáni jsme tedy naprosto zaslouženě zvítězili, vzhledem k vývoji v tabulce jsme získali nesmírně důležité tři body. Za týden nás v domácím prostředí čeká Baník Žacléř a tři body, které by pravděpodobně již znamenaly definitivní záchranu, by měly být povinností. Tak uvidím...