10. KOLO

Baník Žacléř vs. FK Dolní Kalná
1:1 (1:1)
na pen. 3:4

Branky: 8. Mádle - 35. T.Jiřička (penalty dali Stránský, V.Kodytek, Ježek, V.Bartoš, nedal J.Jiřička)
Sestavy:
TJBŽ: Volhejn - M.Těžký, Baše, Popelka (70. J.Těžký), Herman - Mádle, Kovačík, Ondráško, Špecián - T.Skála., Janata
Trenér: Vlastimil Honek
FKDK: Richter - V.Bartoš, Stránský, Navrátil, A.Kodytek - Ježek, Hampl (72. V.Kodytek), M.Bartoš, Tauchman, J.Jiřička - T.Jiřička
Trenér: Miloslav Vondráček

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila staršího
Těsně před utkáním se dostal kouč Vondráček do svízelné situace, když ze základní sestavy musel vyřadit Michala Najmana, který měl třísku v oku a vůbec neviděl, a Láďu Dědka, kterého do hry nepustilo zranění nohy. Do základu tak naskočili Martin Stránský a Jarda Jiřička. Na nepříliš kvalitním hřišti jsme nezačali vůbec dobře a po osmi minutách jsme prohrávali 1:0, když nás důraznou koncovkou potrestal domácí Mádle. V rohu velkého vápna se nechal hravě obejít těžkonohý Tonda Kodytek, Kuba Navrátil odkopl míč pouze k Mádlemu a ten se již nemýlil. O pět minut později mohlo být ještě hůře, ale tentokrát se Tonda Kodytek vyznamenal, když z brankové čáry vykopl jistý gól. Domácí byli rozjetí a měli další příležitosti, naše nově sestavená stoperská dvojice mi připadala jak po návštěvě lékaře ORL, neboť se neskutečně kopala za uši. Až po nějakých pětadvaceti minutách hry jsme se zvedli a hru vyrovnali. Ve 35. minutě dostal míč za obranu Tomáš Jiřička, postupně obešel čtyři domácí obránce, golmana Volhejna a střelou do prázdné vyrovnal. Parádní fotbalový moment, který alespoň na chvíli rozehřál promrzlé fanoušky, kterých mimochodem z Dolní Kalné přijelo podpořit svůj tým 30 !!! V závěru poločasu jsme se dostali po přečíslení domácí obrany do vyložené šance, ale Jarda Jiřička v ní po milimetrové přihrávce od Zdendy Tauchmana trestuhodně selhal.
V druhém poločase to byla fotbalová mizérie z obou stran, bylo jasné, že kdo dá branku, tak vyhraje, pokud ne, jde se do penalt. Baník měl na noze gól v 70. minutě, ale neskutečnou bombu Mádleho Richter konečky prstů vytlačil na břevno a dobíhající domácí hráči byli sami před prázdnou brankou tak překvapení, že to naštěstí pro nás brankou neskočilo. V 71. minutě vyloučil rozhodčí Bečvář Martina Bartoše, neboť se cítil znevážen, uražen a ponížen slovy "ty vole to nebyla ruka". Trošku, obzvlášť ve vypjatém utkání, necitlivé posouzení, v kontextu toho co následovalo poté, kdy byl rozhodčí hráči počastován nadávkami nejhrubšího kalibru (přirozeními obou pohlaví), ale kartu se již dát neodvážil. Přesilovku jsme ubránili, naopak v závěru jsme měli dvě příležitosti na rozhodnutí. Nejprve v 87. minutě našel Kuba Navrátil krásnou přihrávkou na hranici vápna Tomáš Jiřičku, ten již byl ale tak vyčerpán, že na zakončení neměl sílu, a v 91. minutě kopal Martin Stránský trestný kop z 20 metrů, ale nepovedenou střelou trefil pouze zeď.
Takže po 93. minutách 1:1 a šlo se na penalty. Hned v první sérii se vyznamenala zmenšená napodobenina Dana Landy v domácí brance a střelu k tyči Jardovi Jiřičkovi skvěle vyrazila, domácí v první sérii uspěli - 1:0. Ve druhé sérii se opět oba střelci nemýlili, takže 2:1. Ve třetí séri jsou opět oba exekutoři úspěšní - 3:2. Ve čtvrté sérii proměňujeme, domácí borec posílá ale míč vysoko nad 3:3. V páté, rozhodující, sérii náš střelec proměňuje, zatímco Baníkovský golman trefuje "pouze" spojnici břevna a tyče-3:4 a je rozhodnuto !! Nakonec tedy bereme bodík navíc a s dvoubodovým ziskem odjíždíme ze Žacléře spokojeni.
Za týden nás čeká v domácím prostředí béčko Jičína, hraje se již od 15.30!

Rozhodčí: Bečvář - Krotil, R.Nývlt
Delegát KFS: Přibyl
ŽK: 90. M.Těžký - 71. Hampl, 71. V.Bartoš, 51. Tauchman
ČK: 71. M.Bartoš