11.KOLO: FK Dolní Kalná vs. TJ SKP Valdice

branky: 47. Landyš, 51. J.Jiřička, 76. V.Kodytek, 78. Hampl - 50. Rejman

ŽK: 38. M.Bartoš - 3. Vilímek, 71. Švec

diváků: 110

sestava FKDK: Šulc-V.Bartoš, Dědek, A.Kodytek, M.Bartoš-J.Jiřička, Tauchman, Landyš, Najman, Hampl (80. Ježek)-V.Kodytek (82. M.Lukeš)

sestava SKPV: Richter-Vilímek, Repka, Drahoňovský (64.Vočka), Sobotka-Švec (73.Bydžovský), Zugar, Volšička, Toráč-Kalenda, Rejman

Důležitý zápas naše áčko zvládlo. Byť bylo mužstvo oslabeno o pracovně vytížené Tomáše Jiřičku a Martina Stránského a nemocného Jakuba Navrátila, s kvalitním soupeřem si poradilo velmi dobře. V prvním poločase měli hosté mírně navrch, ale několik svých šancí naštěstí nevyužili. O osudu utkání se tak rozhodlo na začátku druhého poločasu. Ve 47. minutě vydoloval míč ve schrumáži Zdenda Tauchman, míč se dostal na levou stranu k Honzovi Landyšovi a ten střelou na přední tyč nezaváhal - 1:0. Jenže za dvě minuty bylo vyrovnáno, rychlý brejk hostí po pravé straně, před bránou neobsazený Rejman a kanonýr tohoto formátu se v podobných situacích nemýlí - 1:1. Naštěstí ani ne po dvou minutách jsme znovu vedli, Jarda Jiřička zatáhl míč po pravé straně, golman Richter mu trochu netakticky otevřel prostor na přední tyči a Jarda toho přesnou střelou využil dokonale - 2:1. Hosté měli dvě šance na vyrovnání, ale nedali. V závěrečné dvacetiminutovce získali naši hráči převahu a podařilo se jim ji vyjádřit i brankově. V 76. minutě utekl po pravém křídle agilní Jarda Jiřička, na penaltě našel zcela osamoceného Víťu Kodytka, který byť na těžkém terénu trochu zavrávoral, trefil to po zemi nádherně k tyči - 3:1. V 78. minutě se situace s únikem po pravé straně opakovala, tentokrát přesný centr Jardy Jiřičky našel hlavu Tomáše Hampla a po jeho pěkné, umístěné, hlavičce jsme vedli již 4:1. Natěšení diváci hnali mužstvo neustále dopředu a chtěli další branky, bohužel se jich už nedočkali, byť šance na ně určitě byly. 4:1 je krásný výsledek a kluci zaslouží obrovské poděkování, jak utkání odjezdili a zvládli. Diváci obou táborů se fotbalem bavili, ke kvalitě zápasu přispěli svým velmi dobrým výkonem i rozhodčí. Takováto utkání táhnou, nasazení, góly, šance, dramatické situace. Poděkování zaslouží i správci za skvěle připravený pažit, byť část hřiště byla poznamenána dopoledním turnajem přípravek, tak na tuto roční dobu byl trávník ve skvělé kondici.