Sestava FKDK: Navrátil T.st. - Bartoš V. (90. Ježek M.), Navrátil J., Tauchman, Dědek, Kodytek A. - Jiřička J., Bartoš M., Navrátil T.ml., Najman - Hampl (67. Ježek D.)... Na střídání byl ještě připraven Sobotka

Sestava FCSK: Holý - Hejcman, Marek, Dvořák, Hrubeš - Pšenička (66.Říha), Nový, Havlíček (60.Trutnovský), Hrubý - Němec, Brzek (83.Dařbujan)

Hodnocení utkání:
Jaroslav Valenta, sportovní manažer (domácí):
"Po našem nejhorším výkonu jara jsme si ani jediný bodový zisk nezasloužili."
Tomáš Navrátil st., hráč (hosté):
"Odehráli jsme velmi dobré utkání, v první půli jsme i díky větru v zádech drželi s domácími krok, ve druhé půli měli domácí územní převahu, ale za tu se body nedávají. Utkání ovlivnila 63.minuta, když ze správně nařízené penalty trefil domácí Němec, mimochodem nejaktivnější kobylický hráč, jen tyč. Naše kontry byly čím dál nebezpčnější a jeden se v závěru povedl i brankově. Pochvala patří všem hráčům i trenéru Vondráčkovi."

Reportáž z utkání očima Tomáše Navrátila mladšího:
Větrné počasí v Kobylicích nabídlo fanouškům průměrný fotbal krajské úrovně. V prvním poločase se obě mužstva snažila kombinovat, jenže ani jednomu týmu se nepodařilo útočné akce dotáhnout až do konce. V polovině prvního poločasu se dostal domácí Pšenička ke střele, která měla namířeno do pravého horního rohu dolnokalenské branky, jenže v brance Dolní Kalné stál nestárnoucí Tomáš Navrátil starší, který vytáhl jeden ze svých vynikajících zákroků a podržel tak hosty. Kalná oproti jiným zápasům hrála opravdu disciplinovaně, zodpovědně směrem dozadu a dopředu se snažila kombinovat, bohužel kombinace ztroskotaly buď na nepřesné přihrávce, nebo na laciné ztrátě jednoduchého míče. Toto hosty sráželo, a kdyby měli v útočné fázi kvalitnějšího hráče jistě by si poradil lépe než dolnokalenští forwardi. Domácí byli bezmocní, vázla kombinace, míče pouze nakopávali, ale obrana vedená další nestárnoucí legendou a kapitánem Zdendou Tauchmanem odolávala a nepouštěla domácí do velkého vápna. První poločas skončil tedy 0:0.
Ten druhý začali aktivněji Kobylice, protože kalenští opět zaspali úvodní pětiminutovku druhé půle, ale poté se hra opět vyrovnala a Kalná pomalu ale jistě získala mírnou převahu. To, čeho se hosté asi nejvíce báli přišlo v 63.minutě. Přízemní centr z levé strany našel domácího útočníka a toho za cenu faulu zastavil až Vlasta Bartoš. I přes jeho protesty a různé debaty neodvolal sudí Bednář pokutový kop, který ke štěstí Dolní Kalné neproměnil Němec, nastřelil pouze tyč a následný míč už hostující obrana uklidila do bezpečí mimo branku. Toto dalo krev do žil Kalné, která se snažila z rychlých protiútoků vstřelit branku, jenže pořád a stále se nedařila finální přihrávka, ze které by se dala vstřelit branka. Domácí hráli bez nápadu, bez pohybu, bez rychlé a přesné narážečky, což dávalo sílu Kalné, která svoji snahu završila gólem v 86.minutě, kdy se nadvakrát prosadil Martin Bartoš. Pocit radosti byl k nezaplacení a tato branka byla vyvrcholením týmového výkonu Dolní Kalné, která se postarala asi o největší překvapení kola. Dolní Kalná opět po dlouhé době předvedla bojovný výkon, na který se dalo dívat. Domácí příznivci a funkcionáři přiznali, že si Dolní Kalná body odvezla zaslouženě, protože domácí předvedli jeden z nejhorších výkonů jara. Tímto bych chtěl pozvat fanoušky na středeční utkání, věřím, že podáme stejně bojovný a týmový výkon i proti Nepolisím.

Rozhodčí: Bednář - Erlebach, Buchta

ŽK: 1:2 (Hrubeš - Navrátil J., Bartoš V.)