• FKDK: Šulc - Bartoš Vl. Dědek, Smetana, Kodytek A. - Jiřička J., Tauchman Z., Bartoš M., Landyš, Ježek - Lukeš (15. Jiřička T.)
  • Kobylice: Holý - Hejcman, Marek, Dvořák (73. Sedláček), Khol - Říha, Vávra, Vrzek, Dítě - Klimt, Kubišta
ŽK:
0:1
    Ze stránek KHfotbal.cz - Martin Bartoš
Velmi vyrovnané utkání, jehož výsledek neodpovídá průběhu hry. První branku si hosté dali sami a pak museli hrát vabank. V průběhu druhého poločasu nás několikrát skvěle podržel brankář Šulc. Ke konci utkání jsme využili otevřené obrany hostí a nastříleli rozhodující 3 branky.

Tomáš Navrátil st.
Zatím co domácí již mohli hrát v pohodě a svojí hrou bavit diváky, hostům z Kobylic šlo prakticky o vše. A tomu odpovídalo i dění na hřišti. Od úvodních minut byli hosté aktivnějším mužstvem, ale jejich hra končila povětšinou před domácím pokutovým územím či v případě překonání domácí obrany v rukavicích golmana Šulce. Ve 30. minutě však nastala pro hosty nečekaná situace, když si na straně druhé vstřelil dezorientovaný Kubišta vlastní branku. Do poločasu už se ani jedno mužstvo střelecky neprosadilo, takže poločas těsně 1:0 pro domácí. Do druhé půle nastoupili hosté s jasným cílem co nejrychleji vyrovnat a výsledek otočit. To první se jim podařilo poměrně rychle, když se v 58. minutě trefil opět Kubišta, tentokrát již do Šulcovy sítě - 1:1. Pak ovšem domácí golman vytáhl zákrok doslova z říše snů, když vyrazil parádní střelu hostujícího hráče z trestného kopu, mířící přesně do šibenice, na rohový kop. Hosté měli i nadále územní převahu, ale hru začali postupně čím dál více otevírat, což byla voda na mlýn domácím rychlonohým ofenzivním hráčům. V 71. minutě se dostal do brejkové situace Tomáš Jiřička a podél vyběhnuvšího golmana hostí Holého poslal k velké radosti domácích příznivců svůj tým opět do vedení - 2:1. Hosté se sice snažili o další vyrovnání, ale nebylo jim přáno, neboť Michal Šulc byl pro ně v sobotu nepřekonatelný. Naopak, další branky mohli přidat po neskutečném závaru před bránou hostí po rohovém kopu Martin Bartoš, či Honza Landyš, jehož ladný slalom přes několik kobylických hráčů zneškodnil až brankář Holý. Domácí diváci byli ve varu, a to ještě nebyl konec. V 85. minutě se dostal za obranu hostí Jarda Jiřička a jeho zakončení na hranici ofsajdu bylo parání a hlavně gólové - 3:1. Kalich hořkosti nechal hosty vypít až do dna v 89. minutě Honza Smetana, který si z postu stopera zaběhl na milimetrovou přihrávku Tomáše Jiřičky a nekompromisně zavěsil - 4:1. Hosté padli na zem s obličejem v dlaních, věděli, že je zle. Výsledek je pro ně hodně krutý a rozhodně neodpovídá poměru sil na hřišti, ale na to se historie ptát zítra nebude. Zatím co naši borci si to v sobotu rozdají ve Valdicích o první místo ve skupině (k němu nám stačí jediný bodík), tak hosté budou hrát o holé přežití na půdě rezervy Chlumce, neboť Kopidlno tam v předposledním kole vyhrálo 4:3 a bodově se na Kobylice dotáhlo. Drama tedy až do konce, naštěstí bez naší účasti !