2. KOLO: FKDK "B" vs. FK Chvaleč

FK Dolní Kalná"B" - FK Chvaleč

2 : 4 ( 1 : 3 )

branky: 18. David Ježek, 69. Josef Kalenský - 2. Olda Kohout (vlastní), 22. Jan Přívratský, 25. a 46. Martin Votava

rozhodčí: Filip Pilný-Jan Andrýs, Jiří Turek

ŽK: 2 : 5 (Kohout, Ježek)

diváků: 76

sestava FKDK: Porkert-Kohout, M.Nosek, M.Bartoš (48.Strnádek), Zilvar-M.Lukeš (46.J.Jiřička), Sobotka, V.Kodytek, Ježek(46.A.Kodytek)-Bélik, Kalenský

Na svěle připraveném pažitu a před poměrně slušnou diváckou kulisou se utkání domácím borcům nepovedlo. Vše nastartovala již ve druhé minutě kuriozní vlastní branka, kdy Olda Kohout zahrál malou domů, ale Vlasta Porkert míč neskutečně podcenil a ten mu pod nohou proklouzl do brány. Tohle někdo natočit, tak v televizi neběží týden nic jiného. V 18. minutě vyrovnal krásnou střelou David Ježek a zdálo se, že to byl povel k obratu. Ale bohužel, hosté přidali během tří minut další dvě branky a odskočili na poločasových 3:1. Do druhé půle šli domácí s jasným cílem utkání otočit ve svůj prospěch, ale již po půlminutě hry je vytrestal znovu Votava a bylo to 4:1. V 69. minutě vykřesal jiskřičku naděje Pepa Kalenský, který pohotově snížil, ale více již se domácím střelcům proměnit nepodařilo. Hostující golman přitahoval míče jak magnet, nebo domácí střelci netrefovali ani ve vyložených pozicích zařízení. Skore se mohlo měnit i na druhé straně, ale s brejkovými situacemi si několikrát bravurně poradil golman Vlasta Porkert. Béčko tak prohrálo asi zaslouženě 4:2, nutno ovšem podotknout, že hosté se Pod kaštany představili ve velmi dobrém světle. Utkání s přehledem odřídil mladý rozhodčí Filip Pilný.