2. KOLO: FKDK "B" VS. Sokol Prosečné

FK Dolní Kalná"B" - Sokol Prosečné   8 : 3 ( 1 : 2 )

branky: Vojta Purkert 3, Martin Bartoš, David Ježek, Vojta Dressler, Lukáš Strnádek, Míra Lukeš

rozhodčí: Fikejz-Mrkvička, Navrátil

diváků: 80

ŽK: 0:1

ČK: 36. Štiller

sestava: Porkert-Kohout (75. Kalenský), Strnádek, Dědek, Drinka-Zilvar (62. Dressler), M.Bartoš, M.Nosek, Purkert-M.Lukeš, Bélik (46. Ježek)

Velmi divokým výsledkem skončilo derby s Prosečnou, ta se v prvním poločase ujala dvakrát vedení, aby ji v poločase druhém domácí borci šesti brankami doslova rozstříleli. Na těžkém terénu, který poznamenalo nejen deštivé počasí, ale i žákovský předzápas, se hosté v 9. minutě ujali vedení, když Špička využil nedorozumění Ládi Dědka s golmanem Vlastou Porkertem. V 17. minutě ale předvedli domácí parádní akci, na jejímž konci byla gólová dorážka Míry Lukeše - 1:1. Ve 36. minutě byl necitlivě vyloučen hostující stoper Štiller, který srazil unikajícího Martina Bartoše a po debatě s rozhodčím Fikejzem byl poslán pod sprchy. Jenže ještě do poločasu šli hosté opět do vedení, ztráty míče ve středu hřiště využili hosté přesnou kolmicí na opět Špičku, který svůj samostatný nájezd chladnokrevně proměnil - 2:2. Do druhé půle domácí trenér Ryšálek poslal na hřiště Davida Ježka a to se ukázalo jako klíčový moment, neboť v 51. minutě po pěkné akci vyrovnal a poté se podílel na dvou brankách v rozmezí pěti minut, které vstřelil mladíček Vojta Purkert. Během sedmi minut tedy domácí otočili z 1:2 na 4:2. A na hřišti existovalo jediné mužstvo, na hosty se valil jeden útok za druhým a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V 70. minutě napřáhl z dobrých 25 metrů Martin Bartoš a jeho pumelenice do břevna málem převrátila bránu. V 72. minutě již se ale Martin trefil, když v pokutovém území uplatnil svůj důraz a téměř vleže zvýšil na 5:2. V 73. minutě snížili hosté z penalty po ruce Martina Bartoše na 5:3 a zdálo se, že zadělávají ještě na drama. Jenže trenérskému duu Ryšálek-Šrajer se opět povedlo střídání a v 78. minutě aplaudoval stadionek znovu, střídající veterán Vojta Dressler dostal krásnou přihrávku za obranu, v momentě, kdy už se zdálo, že je mimo střelecký úhel, vyslal na golmana hostí nechytatelnou šajtli a bylo to 6:3. Tři minuty na to byl v samostatném úniku ve vápně faulován Pepa Kalenský a nařízenou penaltu s přehledem proměnil svojí třetí brankou v utkání Vojta Purkert - 7:3. V poslední minutě si na roh Davida Ježka naskočil Lukáš Strnádek a nechytatelnou hlavičkou přidal hostům na cestu osmou branku - 8:3. Velmi pěkné, ofenzivní utkání, kalenský divák odcházel spokojen.