MFK TRUTNOV "C"
VS.
FK DOLNÍ KALNÁ "A"
4:2 (2:2)

Branky: 17. a 71. Kulda, 10. Švorc, 81. Zákravský (pen.) - 30. Bartoš M., 33. Tauchman
Sestavy:
MFK TU: Mahrla - Wimmer (81.Horáček), Bělonožník, Zákravský, Drtina, Švorc, Kárník, Doubic Z. (71.Jankovič), Vomočil (46.Hodbod), Kulda, Skuček (40.Chvalina)
FKDK: Richter - V.Bartoš, Tauchman, J.Navrátil, A.Kodytek (15.J.Jiřička) - Hampl, Stránský, Najman (83.Dědek),M.Bartoš - T.Jiřička, V.Kodytek (65.Ježek)

Hodnocení utkání očima Tomáše Navrátila staršího:
Na perfektně připraveném hřišti v HSM jsme nesehráli špatné utkání, ale na body to nestačilo. První polovinu poločasu nás domácí nachytali dvakrát v nedbalkách a dostali se do vedení 2:0. Nejprve v 8. minutě vyhrál Kulda osobní souboj u rohového praporku a následný přesný centr Doubice trefil na zadní tyči neobsazený Švorc – 1:0. Poté v 16. minutě podnikli domácí bleskový útok po pravé straně, přišel přesný centr do vápna a hlava kanonýra Kuldy se nemýlila – 2:0. Krásná branka, ale vzhledem k tomu, jaká akce a poté ztráta míče jí předcházela, zcela zbytečná. Hosté ale nepoložili zbraně a postupně začali přebírat otěže utkání. Ve 25. minutě kontakt domácího Zákravského s Najmanem sudí Kout jako penaltový neposoudil, ve 27. minutě na druhé straně nedal 150% šanci Doubic. Ve 30. minutě si na levé straně pohrál s několika protihráči Tomáš Hampl, míč předložil na střed Martinu Bartošovi,  tomu domácí vydláždili takovou ulici, že ji nešlo odmítnout – 2:1. Minutu na to se z pravé strany řítil na bránu Tomáš Jiřička, ale střílí těsně vedle. Ve 33. minutě již ale bylo veseleji, Martin Stránský našel opět ve zcela volném středu hřiště Zdendu Tauchmana a ten střelou k tyči vyrovnal – 2:2. Další branku měl na noze Tomáš Jiřička, ale po akci Víťi Kodytka střílí ve velmi dobré pozici nad. Situace jako přes kopírák se opakuje o tři minuty později, s tím rozdílem, že Tomáš Jiřička trefuje břevno. Další příležitost má ve 40. minutě Tomáš Hampl, ale po akci Michala Najmana střílí nad. I poslední akce prvního poločasu patří hostům, ale ani hlavička Tomáše Jiřičky po centru jeho jmenovce Jardy brankou nekončí. Škoda, neboť druhá část prvního poločasu patřila jednoznačně kalenským a jejich neproměněné tutovky je mohly v konečném zúčtování mrzet...
Druhý poločas zahájili aktivněji domácí borci, ale byli to hosté, kdo mohli jít do vedení. V 53. minutě obral na půlce hřiště o míč váhajícího obránce Tomáš Jiřička, běžel zcela sám, přímo středem hřiště, na osamoceného golmana Mahrlu, ale pouze ho nastřelil! V 58. minutě utekl po levé straně opět Tomáš Jiřička, předložil míč jak na zlatém podnosu zcela volnému Víťovi Kodytkovi, ale jeho zakončení nemělo parametry ani začínajícího přípravkáře, neboť o několik metrů minul slabou střelou bránu. A jak mi řekl domácí lodivod Jarda Votoček po utkání: “Děkujeme hráči Kodytkovi za to, že nám daroval tři body“. Domácí chtěli utkání rozhodnout a to se jim také povedlo. V 68. minutě se snesl do našeho vápna dlouhatánský centr, na který naskočil, opět velmi chabě bráněn Vlastou Bartošem, domácí veterán Milan Kulda a přesnou hlavičkou do protilehlé šibenice nedal Richtrovi šanci. No nedal šanci, hlavička to byla z dobrých dvanácti metrů... V 80. minutě je rozhodnuto, Zdenda Tauchman ztrácí ve středu pole nezodpovědně míč, domácí posílají přihrávku do našeho vápna, golman Richter „zválcuje“ domácího útočníka a kope se penalta. Kapitán Zákravský ji dává přesně k tyči a i když golman Richter šel na stejnou stranu, na střelu nemá nárok – 4:2. Závěr utkání si domácí pohlídají a zaslouženě vítězí. S hratelným soupeřem tak ztrácíme, dovolím si tvrdit zbytečně, tři body. Rozhodla koncovka, domácí byli zkrátka produktivnější. Z mého pohledu ostudou bylo v závěru utkání chování obránce Vlasty Bartoše ke střelci domácích Milanu Kuldovi, já ho dvakrát neuhlídat a podílet se na dvou inkasovaných brankách, tak zalezu do kouta a držím jazyk za zuby, a ne mu po střetu ve vápně nadávám do zmr.. Ale to je asi o úrovni každého hráče. Každopádně na výsledku to nic nezmění, nezbývá, než za týden doma porazit "rozjetý“ Žacléř.

Rozhodčí: Kout – Ježek, R.Nývlt
ŽK: 50. Wimmer – 54. V.Kodytek, 80. Stránský, 80. Ježek
Diváků: 80

Podívejte se také na reportáž z utkání na stránkách trutnovského MFK, stačí kliknout ZDE.

Další výsledky druhého kola krajské 1.B třídy skupiny B ZDE.

Fotografie z utkání od paní Kuldové ZDE.