• Diváků: 50

Sestava

• FKDK B: Lukeš J. - Kohout, Benecký R., Drinka, Strnádek (70. Tauchman Z.) - Zilvar (60. Bartoš M.), Nosek M., Kodytek V., Sobotka - Bélik (50. Lukeš M.), Tauchman M.

Reportáž utkání očima Jana Lukeše

V dalším zápase se představilo dolnokalenské Béčko na půdě tradičního soupeře z Černého Dolu. Pikantní zápas to byl zejména pro stopera hostujícího celku Romana Beneckého, který za domácí v posledních sezónách hrál a pravidelně nastupoval. Prvních 20 minut utkání, hraného na suchém, nerovném hřišti nasvědčovalo, že se bude jednat o vyrovnaný duel, který rozhodne první vstřelená branka. A to se povedlo právě domácímu hráčům, kteří po chybě Strnádka uklidili míč po akci 2 na nikoho do prázdné branky a od 25. minuty vedli 1:0. Bezzubí hostující borci, kteří byli schopni ohrozit soupeře maximálně po velké vápno, se k ničemu výraznějšímu nedostali. Do slibně se vyvíjející pozice se několikrát dostal Víťa Kodytek, ale žádnou ze svých akcích nezakončil. Jedinou střelou tak byla lahůdka do náruče gólmana Smetáka, kterou vyslal z úctyhodné vzdálenosti Martin Tauchman. Do druhého poločasu vstoupili hostují hráči jistě s myšlnkou toho, že se pokusí zabojovat a utkání přinejmenším vyrovnat a zdramatizovat. Faktem je, že ke vstřelení branky měli blízko, avšak to by Bélik musel uplatnit větší důraz před brankou. Aby toho nebylo málo, tak po špatném vyběhnutí Lukeše se po rohovém kopu ujali domácí dvoubrankového vedení, které jim vzhledem k tragickému výkonu hostů bohatě stačilo k zisku 3 bodů. Perličkou byla třetí branka domácího Teichmana, který si zaběhl na přímý volný kop z půlky hřiště za obranu a střelou placírkou z voleje! rozvlnil hostující síť za zády bezmocného Lukeše potřetí. Zasloužené vítězství domácích!