4. KOLO: Baník Žacléř VS. FKDK

Baník Žacléř-FK Dolní Kalná  0 : 5 ( 0 : 1 )

Branky: 21. Jarda Jiřička, 53. vlastní (Pelc), 60. vlastní (Baše), 75. Tauchman, 89. Ježek

Rozhodčí: Stejskal-Duřt, Klečka

Delegát KFS: Přibyl

ŽK: 31. Skála, 75. Pelc

ČK: bez

Diváků: 50 (25 z Dolní Kalné)

Sestava: Šulc-V.Bartoš, Navrátil, Smetana (78.Dědek), A.Kodytek-J.Jiřička, Tauchman, Najman, Landyš (88.V.Kodytek), Hampl (63.Ježek)-T.Jiřička (70.M.Bartoš)

Trenér Miloslav Vondráček

Utkání se hrálo na velmi těžkém, vytrvalým deštěm rozmáčeném, hřišti, byť v poli bylo utkání do 60 minuty relativně vyrovnané, tak naše převaha na šance byla velmi výrazná a výsledek plně odpovídá poměru sil na hřišti, možná by mu slušelo ještě vyšší číslo. V 10. Minutě se dostal poprvé do zakončení Honza Landyš, ale jeho prudká střela minula o centimetry Pelcovu bránu. V 15. Minutě poslal do vápna nadýchaný centr Tomáš Jiřička, ale ve velmi dobré, ovšem akrobatické, pozici, míč Honza Landyš netrefil. Ve 21. Minutě jsme se radovali poprvé, Michal Najman se na levé straně pěkně uvolnil, přesnou přihrávkou našel Jardu Jiřičku, ten si ideálně zpracoval míč do volného prostoru a druhým dotekem nedal přesnou střelou k přední tyči Pelcovi šanci – 0:1. Domácí se snažili hrát, v poli s námi i drželi krok, ale do zakončení se nedostávali, měli pouze několik rohů, se kterými si bravurně poradil brankář Michal Šulc. Ve 39. Minutě jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, Kuba Navrátil vysunul perfektní uličkou Tomáše Jiřičku, ten udělal kličku domácímu golmanovi, ale poté netrefil prázdnou bránu, respektivě pouze boční síť. Ve 39. Minutě se blýskl parádním zákrokem golman Baníku pelc, když vyrazil gólovou hlavičku vlastního spoluhráče ! Ve 41. Minutě pětadvacet kalenských diváků žaslo, co se dá zahodit. Jarda Jiřička dostal krásný míč na pravou stranu, od brankové čáry našel přesnou přihrávkou zcela osamoceného Tomáše Jiřičku, ale ten místo zakončení do prázdné branky zazmatkoval a o míč přišel. Druhý poločas začali domácí aktivně, ale srazily je dvě vlastní branky. V 53. Minutě kalenští hráči přečíslili domácí obranu, milimetrovou přihrávku Honzy Landyše poslal Zdenda Tauchman prudkou střelou do břevna, od něho se ale míč odrazil do zad golmana Pelce a od nich za brankovou čáru – 0:2. V 53. Minutě se na levé straně skvěle uvolnil Tomáš Jiřička, poslal před bránu velmi nebezpečný centr a dezorientovaný stoper Baše ho nechytatelnou hlavičkou poslal potřetí za Pelcova záda – 0:3. Od tohoto okamžiku již to bylo pouze o tom, na jakém čísle se brankostroj hostí zastaví. Měli jsme nespočet šancí, i tisíciprocentních, přečíslení, kdybychom přidali další čtyři, pět branek, nikdo by se nemohl divit. Ale branky se nám podařilo vstřelit již „jen“ dvě. V 75. Minutě uplatnil důraz ve vápně Zdenda Tauchman a zvýšil na 0:4, v předposlední minutě uštědřil domácím potupného „bůra“ střelou do prázdné David Ježek. V naší neoblíbené destinaci, kde nefunguje téměř nic (časomíra, rozhlas, kiosek, teplá voda ve sprchách, světlo v kabině, na WC), a když se k tomu ještě přidá velmi nevlídné, chladné a deštivé počasí, tak vítězíme jednoznačně 5:0, klukům patří za předvedený výkon a vyrovnání se s podmínkami velká pochvala. Věřme, že Honza Landyš si schoval ostré náboje na domácí utkání s Kopidlnem, které se hraje pod kaštany příští sobotu.

Tímto bychom chtěli diváky co nesrdečněji pozvat !