4. KOLO: FKDK "B" vs. TJ Sokol Starý Rokytník

FK Dolní Kalná “B” vs. TJ Sokol Starý Rokytník

6:2 (3:2)

Branky:

• FKDK “B” : Kodytek Antonín (3. 78. minuta), Kodytek Vít (23. 40. 53. - pen. 74. - pen. minuta)
  • Rokytník : Handlíř Lukáš (11. 45. - pen. minuta)

Sestava

• FKDK “B”: Porkert - Kohout, Nosek (78. Stránský), Strnádek, Drinka - Zilvar (63. Lukeš M.), Benecký R. Sobotka, Kodytek V., Kodytek A - Bélik (46. Běhounek )

ŽK

• 1:4

Rozhodčí:

Dvořák Zdeněk - Brož Marcel, Šrajer Miloš (oba laici)

Reportáž z utkání očima Martina Bartoše

GALAPŘEDSTAVENÍ BRATŘÍ KODYTKŮ

Netradičně, již od 13cti hodin se na skvěle připraveném hřišti utkali mužstva ze spodního patra tabulky o 13. místo.

Vstup do utkání se naší rezervě vydařil vskutku skvěle, už ve 3. minutě se po pohledné kombinaci bratří Kodytků uvnitř vápna prosadil Antonín lobem přes rokytnického brankáře. Hosté se rychle oklepali a odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V 11. minutě se míče zmocnil hostující Handlíř a ten pumelicí z velkého vápná prostřelil Porkerta. Jeho projektil dokonale vymetl kalenskou “šibenici”.  Ve 23. minutě bylo veseleji, když si po úniku a následném centru Sobotky do vápna vyskočil pro míč Víta Kodytek a ten se nemýlil. Přesná hlavička zaplula do sítě a Kalná strhla vedení na svou stranu, které po zbytek utkání nepustila. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a nic nenasvědčovalo tomu, že se budou konat gólové hody. Radost na tváři nám ve 40. minutě vykouzlil opět Víťa Kodytek, který svým důrazem dotlačil míč kolenem za brankářova záda. 3:1. Bohužel, těsně před koncem první 45minutovky se po vyšachování domácí obrany hnal na naší branku hostující hráč. Ten si chytře pokryl balon před vyběhvnuvším Porkertem a nechal se faulovat. Verdikt byl jasný, pokutový kop! Z něho se prosadil střelou k pravé tyčce, již jednou skorující, Handlíř. Poločas tedy 3:2.

Ve druhém poločase se opět projevila fotbalová chemie mezi bratry Kodytkovými, ze které těžil celý tým. Již v 50. minutě vyslal svou střelu Sobotka, ale jeho rázná střela skončila na břevnu. V 53. minutě se gól již podařilo vsítit. Ve vápně byl podražen Víta Kodytek, sám se ujal exekuce a završil svůj hattrick. 4:1. Kalná byla v laufu a mocně se hrnula na rokytnickou obranu. Za vypichnutí stojí akce, při které domácí skvěle vykombinovali hostující obranu a přihrávka “pod sebe” našla na penaltě osamoceného Běhounka. Žel bohu netrefil ideálně míč a “střelu” v klidu uklidila rokytnická obrana do bezpečí. V 74. minutě byl opět podražen Víťa Kodytek v pokutovém území. Postup stejný jako v 53. minutě. Stav skóre 5:1. Jako poslední se do listiny střelců zapsal Antonín Kodytek. Ten s pomocí hostujících obránců procedil míč do rokytnické svatině po šesté.

Utkání skončilo drtivou výhrou domácích borců a ukázalo se, že pokud hrají bratři Kodytkové spolu je zálusk na pořádné představení. Jako jedinou kaňku vidím extrémně slabou účast diváků…. Pouze 17. Kdo nebyl musí litovat.