5.KOLO: FKDK "B" vs. TJ Jiskra Horní Maršov

• FKDK: 39. Bartoš M., 70. Kodytek V. (pen.)
Sestavy:
  • FKDK: Porkert - Kohout (52. Zilvar), Nosek, Strnádek, Drinka (61. Lukeš Miroslav) - Purkert, Bartoš M., Kodytek A. (72.Bélik), Sobotka (72. Lukeš J.) - Kodytek V. (82.Kalenský), Tauchman M.
  • Horní Maršov: Hlinka - Bažant, Kos, Dolejška, Perný - Schöttner, Strakoš, Kostadinov, Báchor (74. Karlík) - Haider, Svatoš
Hodnocení utkání očima Martina Bartoše

Naše rezerva vstoupila do utkání velmi aktivně a ihned se zabydlela na útočné polovině hřiště. Kombinace se dařila, žel jenom po vápno, kde jsme lacino ztráceli míče. Vyjma několika šancí Víti Kodytka jsme pořádně nevystřelili na branku a tak přišlo potrestání. Ve 25. minutě využili hosté nedorozumění v domácí obraně a nezištnou přihrávkou vyslali hostujícího útočníka Haidra na osamoceného golmana. Haider s přehledem uklidil svou střelu. 0:1. Domácí nic nevzdávali a snažili se o útočný fotbal. Odměna se dostavila záhy. Dlouhý pas z obrany si skvěle zpracoval Víta Kodytek a přiklepl jej na hranici vápna Martinu Bartošovi.  Ten tvrdou střelou zpoza beka srovnal stav skóre na 1:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s touhou utkání otočit, ale hosté dlouho odolávali. Střely domácích borců končily zblokované beky, či se vyznamenal hostující brankář. Až v 70. minutě přišla změna stavu. Kdy byla odpískána penalta za podražení Bartoše ve vápně hostujícím bekem. K exekuci se postavil domácí "šutér" Vít Kodytek. Střelou k pravé tyči poslal kalenskou rezervu do vedení. O několik minut mohlo být v domácím táboře ještě veseleji. Na branku se řítil mladíček Martin Tauchman, bohužel jeho střelu vychytal brankář. V závěru utkání zmobilizovali síly hosté z Horního Maršova a i díky početnému střídání v domácím celku zatlačili naše mužstvo ke svému vápnu. Díky obraně, ze zadu jištěnou Vlastikem Porkertem, již nedošlo ke změně skóre.

Kalenská rezerva tak vyhrála 2:1 a navázala na vynikající výsledek "A" mužstva. Troufám si říct, že zaslouženě, neboť měla celý zápas vyjma posledních minut převahu. Kalenský fanoušek tak musel odcházet velmi spokojen, protože všechny body zůstaly doma. Zápas s přehledem odřídila trojice rozhočích Trejbal - Pilný - Smola. Delegátem utkání byl pan Štěpař.