1:2  (0:0)

Branky: Přívratský - Bélik 2

Sestava: Porkert - Drinka, Nosek M., Strnádek, Kohout - Lukeš M. (75. Lukeš J.), Purkert, Sobotka, Zilvar - Šulc (55. Kodytek A.), Bélik

Reportáž z utkání očima Honzy Lukeše

Po 14 denní odmlce, zapříčiněné volnem se do bojů opět dostala dolnokalenská rezerva, která k dalšímu utkání zajížděla do Chvalče. Jednalo se již o druhé utkání těchto mužstev v probíhajícím ročníku fotbalových soutěží III. třídy Trutnovska.
Do utkání lépe vstoupila hostující rezerva, když již v 1. minutě se řítil na branku Martin Bélik, ale v zakončení zklamal a svůj únik v branku nepřetavil. O pět minut později mohlo být na straně hostí opět veselo, ale ani v další šanci hostující borci neuspěli. A mohli to být tedy domácí, kteří využívali zejména rychlých protiútoků a obraně v čele s nestárnoucím Mílou Noskem zle zatápěli. Na velmi špatném terénu se celý první poločas nehrál pěkný fotbal a tak, i po několika zmařených pokusech na obou stranách se do šaten šlo za stavu 0:0. Opatrný vstup do druhé půle byl vidět na obou stranách a tak se v prvních čtvrthodince na hřišti nic zásadního nestalo. V 17. minutě už však tabule ukazovala jednogólové vedení domácích, když zaváhání ve středu hřiště využili domácí borci k rychlému přečíslení, kdy Přívratský zakončoval v podstatě do prázdné branky - 1:0. Domácí tato branka "nakopla" a najednou jich bylo plné hřiště, což se projevilo zejména ve statistice střel na branku, avšak naštěstí, vzhledem k nemohoucnosti chvalčeských střelců nebo špatné finální přihrávce, nemusel gólman Porkert zasahovat. Byli to tedy paradoxně hosté, kdo v 65. minutě udeřil a to, když střídající Kodytek využil zaváhání krajního beka domácích a v úniku dva nikoho předložil lahůdku pro Bélika, který však balon dopravil do sítě až z pomocí navracejícího se stopera domácích - 1:1. Do konce zápasu zbývalo dvacet minut a na obou týmech bylo znát, že chtějí svrhnout vítězství na svou stranu, ale žádná kloudná akce nepřicházela a tak bylo již jistě v hlavách všech aktérů, že tento zápas rozhodnou až pokutové kopy. Těm však řekla hostující rezerva ne, když si v 87. minutě zaběhl na přímý volný z poloviny hřiště Lukeš J., předložil pod sebe hlavou Bélikovi a ten pod tlakem dokonal obrat hostujícího celku - 1:2. V závěrečném tlaku již domácí svůj závar v branku nepřetavili a dolnokalenská rezerva si tak po 6 zápasech bídy připsala tříbodový zisk a to zaslouženě. Zaslouženě není myšleno, předvedenou hrou, ale zaslouženě proto, že hosté vstřelili o jednu branku více než domácí…

Dovolím si ještě zmínit výkon Martina Bélika, který se zápas od zápasu zlepšuje a je jedině dobře, že mu trenér Ryšálek dává i více prostoru, který si tento mladík zaslouží. Martin vstřelil dvě branky zcela zaslouženě, když po celé utkání jezdil po "zadku" a napadal soupeře. Jednoznačný muž zápasu!