Áčko doma opět neuspělo, prohrálo se Skřivany !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Slavoj Skřivany   1  :  3  ( 0 : 0 )

branky: 67. Martin Kozák - 49. Miroslav Čapek, 51. Martin Kofránek, 86. Pavel Vysuček

rozhodčí: Jedlička - Matula, Špaček

ŽK: bez karet

diváků: 120 (dobrých 45 ze Skřivan ...)

sestava: Tom.Drinka-Zilvar, J.Navrátil, Dědek, Kozák-Š.Drinka, Najman, M.Bartoš, Tauchman-J.Jiřička, V.Kodytek (60. Dohnal)

Další z domácích utkání, které jsme výsledkově nezvládli. Náš výkon byl bojovný, soupeř byl fotbalovější, ale měli jsme dostatek šancí na to, abychom pomýšleli na tři body. Vše ale zhatila dvouminutovka na začátku druhého poločasu, kdy jsme dostali dva góly z ničeho a ze šoku již jsme se do konce utkání neprobrali. Velká škoda ! Do utkání jsme šli oslabeni o Tondu Kodytka a zápas samotný ukázal, jak velká ztráta to byla. Naše obrana byla nejistá, zejména po taktické stránce několikrát vyloženě propadla. Jen slabší střelecká kvalita soupeře zapříčinila, že jsme nedostali minimálně jednou tolik branek. Se sebezapřením nastoupil Víťa Kodytek a na jeho výkonu to bylo znát, po dvou třetinách zápasu ho nahradil David Dohnal. Naše hra dopředu byla velmi nepřesná, zejména přihrávky z klíčového prostoru, středu zálohy, velmi často nenacházely adresáta, spoustu míčů jsme ve snaze si nahrát jen soupeři odevzdali. A když už jsme se do zakončení dostali, bylo nedůrazné, nepřesné, ale hlavně nególové. Vyjímkou byla hlavička Martina Kozáka po rohu Davida Dohnala, na kterou jinak výborný brankář hostí nedosáhl. V závěru jsme se hnali za vyrovnáním, ale soupeř nás pět minut před koncem dorazil třetí brankou a bylo rozhodnuto. Hezky se poslouchá, jak nejsme špatní a na poslední příčku nepatříme, ale to rozhodující, body, berou vždy soupeři. Sympatickému klubu ze Skřivan k vítězství blahopřeji. Přijela je podpořit velká skupina fanoušků a já jim za jejich přítomnost děkuji. Z našeho týmu bych vyzdvihl výkon mladého, čerstvě šestnáctiletého, Štěpána Drinky, hrál opravdu velmi dobře. Škoda, že po jeho průniku nepískl rozhodčí Jehlička penaltu.

Hodnocení pro web kh-fotbal a pro tisk:

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: "Co je nám platné, že hrajeme relativně dobře, kluci to odmakají, ale body berou soupeři. Utkání mohlo skončit jakkoli, mrzí dvě laciné branky z ničeho na začátku druhé půle, které to rozhodly. Na druhou stranu to poté mohlo být i 1:6, kdyby hosté své šance do naší otevřené a nejisté obrany proměnili. Slavoj byl produktivnější, proto zaslouženě zvítězil. Soupeři gratuluji a děkuji jeho fanouškům za skvělou kulisu. Utkání zvládli velmi dobře i rozhodčí."

Jiří Suchánek, trenér Slavoje Skřivany: "Dnes to byl festival zahozených šancí na obou stranách. Na menším hřišti se hrálo nahoru dolů. Rozhodla naše jen o málo lepší koncovka a výborný výkon brankáře Jebavého."

Diskusní téma: Áčko doma opět neuspělo, prohrálo se Skřivany !