FC Vrchlabí "B" - FK Dolní Kalná "A"   5 : 0 ( 4 : 0 )

branky: 2., 8. M.Tauchman, 30. Fink, 39. Farský, 83. Janalík

delegát KFS: Aleš Havlík

ŽK: 0:1 (M.Najman)

diváků: 175 (60 z Dolní Kalné)

sestava: Lánský - Zilvar, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek (32. Strnádek) - Najman, M.Stránský (J.Jiřička), M.Bartoš, Hampl - M.Šulc, Dressler (81. M.Lukeš)

Na perfektním pažitu (a to se hrály dva předzápasy a v sobotu údajně ragby) jsme začali přímo hrůzostrašně, běžela teprve 2. minuta, golman Lánský zakřičel "mám", ale neměl, a na zadní tyči uklízí Tauchman míč do prázdné brány - 1:0. V 8. minutě jsme odkopli nešťastně míč k Tauchmanovi a ten se trefuje přesně k tyči podruhé - 2:0. Jsme zralí na ručník, propadáme úplně ve všem, domácí koncertují, a to není na hrací ploše ani jeden "áčkař". Ve 25. minutě nás po parádní akci domácích zachraňuje břevno, ve 30. minutě ale domácí svoje vedení zvyšují. Láďa Dědek zvolil u postranní čáry to nejsložitější řešení, o míč přišel a po Blažejově přiťuknutí se trefil Fink - 3:0. Domácí mají další šance, ale se štěstím odoláváme. Naše defenziva to je jeden špatný horor. Ve 39. minutě kapitulujeme počtvrté, trefuje se další mladíček v domácí sestavě, tentokrát Farský - 4:0. My jsme se do zakončení v 1. půli téměř nedostali, a když už, akorát jsme vyprášili rukavice nudícímu se golmanovi Tužovi. Poločasový hvizd sudího Vlachého pro nás byl vysvobozením. Náš výkon v první pětačtyřicetiminutovce by nestačil ani na okresní přebor, velké zklamání zejména pro naše fanoušky, kterých dorazilo do Vrchlabí opravdu hodně. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale podíl na tom mělo i snížení kvality hry domácích. Dostali jsme se do dvou, třech velmi dobrých zakončení, ale alespoň čestnou branku se nám vstřelit nepodařilo. Naopak, domácí udeřili v závěru popáté, paradoxně náhradním golmanem "A" mužstva Janalíkem, a vyprovodili nás nepopulárním bůrem. Zcela jednoznačně a zaslouženě. Přísnější měřítko snese v naší sestavě pouze Martin Bartoš, ten to alespoň odjezdil. Věřme, že za týden v Bílé Třemešné to pojmeme daleko zodpovědněji.

Luděk Vojtíšek, FCV: "První domácí utkání vrchlabská rezerva zvládla. O výsledku utkání rozhodl povedený úvod zápasu, když Martin Tauchman dvakrát skóroval. Do poločasu se Vrchlabí podařilo zatížit konto hostujících hráčů ještě dvěma brankami a tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Druhá polovina utkání, pod kontrolou domácích, se už jen dohrávala.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Šílený uvod, osmá minuta a prohráváme 2:0, v 1.poločase jsme byli na ručník, dostali 4 branky a mohlo být i hůře. Za domácími jsme zaostávali úplně ve všem, chutí, nasazením, pohybově, rychlostně, fotbalově i takticky. Ve 2.půli se hra alepoň trochu vyrovnala, ale to už bylo o výsledku dávno rozhodnuto. Alespoň čestného úspěchu jsme se i přes několik šancí nedočkali, prostě zmar. Za ostudný výkon se musíme našim fanouškům, kterých dorazilo velké množství, omluvit. Pro mě velké zklamání, v obou týmech nastopupilo několik hráčů, kteří prošli oběma kluby, ti na domácí straně do toho však dali daleko více, než ti na straně hostující. Domácím k jednoznačnému vítězství gratuluji a chválím i trojici rozhodčích.

Diskusní téma: Áčko dostalo po trapném výkonu ve Vrchlabí bůra

Reakce

Jarda Jiřička | 26.08.2019

Zapas se nám nepoved a souhlasim, že se proto udělalo málo. Ale je to pořád jen fotbal a když tomu přistoupíme líp muzem byt lepsi. Ale to, že Tebe ve skole (za předpokladu, že si nějakou aspoň chvilku navštěvoval) nenaučili se podepsat lepší už nikdy nebude.

Re: Reakce

Zaujatý | 29.08.2019

Nevím...moje odpověď Jardovi se mi neukázala, resp. ji nevidím. Tak jen stručně, Jardo. Blafy a jen blafy. To klišé...když k tomu přistoupíme líp...kristapána. Co si mám pod tím představit? Že jste se na to prostě v Kopidlně a Vrchlabí vyflákli? Nebo jsme jasně prostě v pozici, že na víc nemáme? A že když se k tomu tedy postavíte, jak tvrdíš Ty, líp, tak...co bude? Nebo, co? Psal jsem Ti, že v úterý na tréninku byl jen Navrátil trenér a ještě jeden kluk. Tak sbohem a šáteček.
Pozn. školu jsem vyšel, když Tys ještě ani nebyl na světě.
Jinak Ti tohle můžu říct i na tréninku v pátek. Tedy pokud tam oba v tu chvíli budeme. Tak hodně zdaru...zase bude líp....to myslím vážně. Čéééést!

Slabota

Zaujatý | 26.08.2019

Jedním slovem slabota. Půjčím si část písně, kterou jsme, když jsem hrával za aktiva na Chrudimsku v HT, zpívávali. Zpívávali! To byla jakási hymna fotbalistů. Tu jsme zpívali ať jsme vyhráli, nebo prohráli. V hospodě, a celej manšaft! Ne že se šlo domů třeba na fejsbůk nebo tvítr, nebo do kina či na čaje! Do hospody, a tam jsme tužili partu. Ženatí, nebo svobodní, jedno bylo. Tu partu vy ale nemáte. A v Kalný není klasická hospoda. To je pravda.
Jdu k pokladně ve Vrchlabí. Pokladníka se ptám, jak hrálo Áčko. Odpověď..3:0 vyhrálo. Řeknu mu, to by mohlo bejt dneska vobráceně, ne? Na to von, to těžko, dostali jste druhýho. K...a to je přivítání!
Ta část písně: Ať jsme hráli, jak jsme hráli, jen když jsme to neprohráli! Forvardi maj očka malý, halvové jsou přivožralí. Sláva nám, sláva nám, my jsme kluci z Tejnice. Obrana to jsou jen jména, ta pustí i fůru sena, brankář hbitě loví míč ze sítě. A refrén..Sláva nám, sláva nám.....
Nechat si dát první dva góly od Kaleňáka, kterej s vámi i někdy trénuje, je...no dobře...mě, jako příteli konspiračních teorií to přišlo jako, směju se, devótnost vůči prezidentovi FK. Jeden bych mu dovolil. Druhej už by ale, po jemným upozornění, nedal. Proč? To si domyslete. Nechápu, jak může předstoper couvat 15 metrů před hráčem, když by ho měl zastavit, anebo sejmout, a ten, kdo postupoval s míčem byl právě Martin T. Couval před ním Tonda K. Kristapána! Jaký couvání?
Nemáte fyzičku. Postupně jste všude pozdě. Pak nemáte ani sílu třeba překopnout dlouhej balón přes obránce mladýmu Dresslerovi, aby jim zkusil aspoň utýct, nebo pořádně vodkopnout. A záleží na soupeři, samosebou. Jenže jak platí, že: hraje se tak, jak soupeř dovolí, tak to platí i obráceně. Dostat ve dvou zápasech venku devět fíků a nedat ani jeden...no...jak to říct...chcíplotina. A bez aspoň jednoho tréninku v tejdnu to prostě nejde. Jestli si jdete zahrát, ale jen zahrát a na výsledek nekoukáte, v pořádku. Jestli ale jdete hrát a chcete udělat i výsledek, tak potom je třeba asi něco udělat. Vždyť vy na sebe při hře ani nemluvíte, aby jeden upozornil druhýho, co se děje, nebo co by moh udělat. Rozhazovat rukama? Dobrý..no.
Poslední věta z komentáře zpravodaje je taková jakože: ve hře je ještě..kolik? 30 bodů do konce podzimu? věřme, že...atd atd. Vypadá to, že s tou Úpicí to byl omyl?
Ale je asi fakt, že buďto na tuhle soutěž máme, nebo ne, a buďto tomu kluci něco obětují, nebo ne. Když ne...no tak se s tím smiřme..no. Svědčí to hlavně něco o nich. Nejde o to, že třeba nechtějí. Ale že pro to musejí udělat asi víc, než si připouštějí. Pokud o to stojí, samosebou.
Možná by pomohly pokuty, sankce, přeřazení do B týmu?