Áčko má první tři body, porazilo rezervu Dvora !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Dvůr Králové "B"   3 : 2 ( 2 : 0 )

branky: 5. a 47. Tomáš Hampl, 17. David Ježek - 82. Standa Ježek, 85. Dominik Žaba

rozhodčí: Lukáš Kubálek - Romn Nývlt, Karel Šiling

ŽK: 1:2

diváků: 100

sestava: A.Scharm - M.Zilvar, A.Kodytek, L.Strnádek, D.Ježek (59.M.Lukeš, 87. M.Nosek) - Š.Drinka, Ma.Stránský, Mi.Stránský, T.Hampl - V.Kodytek, L.Kalenský (83. Z.Tauchman)

Tak konečně jsme se dočkali a naplno bodovali. Vzhledem k situaci, ve které se nyní nacházíme, však čekal body málokdo. Ale kluci se neskutečně semkli, dali jsme krásné branky, měli potřebné štěstí a po devadesáti minutách jsme se mohli, byť zcela vyčerpaní, radovat. Již v páté minutě jsme se dostali do vedení, Víťa Kodytek podržel míč, zpětnou přihrávkou našel Míru Stránského, ten poslal do vápna nadýchaný oblouček a Tomáš Hampl to z voleje nemohl trefit lépe - 1:0. Krásná branka přímo do šibenice, dvorský golman byl zcela bez šance. Ve 14. minutě měli tisíciprocentní šanci hosté, jejich útočník se zjevil zcela sám před naším golmanem, naštěstí vysoko přestřelil. V 16.minutě zahrával trestný kop z cca 23 metrů David Ježek a neskutečnou ranou do šibenice zvšuje na 2:0. To byl televizní gól měsíce, tohle by nechytil ani Petr Čech v dobách své největší slávy. Ve 22.minutě měli další tutovku hosté, ale jejich hráč na zadní tyči opět vysoko přestřelil. Měli jsme kliku ! Druhý poločas jsme nemohli začít lépe, hned ve 47. minutě vysunul krásnou přihrávkou Víťa Kodytek Štěpána Drinku, ten poslal do vápna přízemní střílený centr, který uklidil na zadní tyči trochu se štěstím opět Tomáš Hampl, byť se golman Kareš natahoval seč mohl, na míč nedosáhl - 3:0. Hosté poté vyvinuli velký tlak, ale do šancí se nedostávali. V 72. minutě jsme mohli zápas definitivně rozhodnout, Štěpán Drinka se na půlce prosadil ve vzdušném souboji, běžel zcela sám na golmana Kareše, ale zakončení bohužel nezvládl, když branku vysoko přestřelil. To byla velká škoda, věděli jsme, že v závěrečné dvcetiminutovce nás čeká peklo. Hosté nás sevřeli a bylo jen otázkou času, kdy naše přetížená obrana kapituluje. V 82.minutě si připravil před vápnem míč jeden z nejlepších hráčů hostí Standa Ježek a parádní ranou levačkou vymetl Ferdovi šibenici - 3:1. Hosté vycítili šanci a v 85. minutě snížili krásnou střelou Dominika Žaby na 3:2. Závěrečnou pětiminutovku se nám podařilo díky bojovnosti, sebeobětování a kouskování hry zuby nehty ubránit bez inkasované branky, po minutovém nastavení jsme se mohli radovat ze zisku prvních tří bodů v soutěži. Byly neskutečně vydřené, šťastné, ale počítají se. Kluci zaslouží velké poděkování ! Jedinou kaňkou je zranění Míry Lukeše, který musel být po nešetrném ataku soupeře vystřídán a s tržnou ránou na noze odvezen do nemocnice, kde mu nohu spravili sedmi stehy.

Tomáš Navrátil, FKDK: "Před zápasem hrálo vše proti nám, těžko uvěřitelná disciplinární facka, absence sedmi hráčů základní sestavy, velmi kvalitní soupeř, který k nám přijel přerušit sérii tři proher v řadě. V 1. půli se hrál vyrovnaný fotbal, který jsme okořenili dvěmi nádhernými brankami. Na začátku 2. půle jsme přidali třetí branku, pak nás ale hosté mačkali jak citron, dvěmi rovněž výstavními trefami snížili na 3:2, první vítězství jsme si ale s vypětím všech sil utéct nenechali, měli jsme ale pořádné štěstí."