Áčko neudrželo dvougólové vedení a doma znovu prohrálo

FK Dolní Kalná "A" - SK Sparta Úpice    2  :  3  ( 2 : 0 )

branky: 8. Martin Tauchman, 34. Jarda Jiřička (pen.) - 47. Lukáš Nožka, 53. Martin Kejzlar, 59. Petr Luštinec

rozhodčí: Luboš Říha - Marek Čožík, Miloš Hofman

ŽK: 1:4

diváků: 210

sestava: F.Scharm - V.Dressler, T.Navrátil, L.Strnádek, M.Zilvar (L.Dědek) - J.Jiřička, M.Najman (80. Vl.Bartoš), M.Bartoš, T.Hampl - M.Tauchman, Š.Drinka

V dalším domácím utkání jsme opět zaváhali a na body nedosáhli, přitom jsme měli zápas tak dobře rozehraný. Po poločasovém dvoubrankovém vedení jsme však v parádní divácké kulise soupeři umožnili na začátku toho druhého výsledek otočit a poté již jsme neměli na vyrovnání potřebnou fotbalovou a mentální kvalitu a prohráli. Start do nové sezony se nám tedy vůbec nepovedl, ze dvou utkání nemáme ani bod. Do prvního nebezpečného zakončení se dostali ve 3. minutě hosté, střelu Bartáka však Ferda svěle vyrazil na roh. V 8. minutě jsme se radovali poprvé, po nejhezčí akci celého utkání po ose Vojta Dressler-Martin Bartoš-Jarda Jiřička se na zadní tyči trefil do prázdné branky Martin Tauchman - 1:0. Ve 24. minutě mohlo být ještě veseleji, Martin Tauchman prostrčil míč na Štěpána Drinku, tomu ale tváří v tvář golmanovi ukopl míč Martin Kejzlar. Ve 26. minutě se parádně uvolnil Martin Tauchman, jeho střela z vápna ale mířila těsně nad. Ve 34. minutě obral Tomáš Hampl o míč váhajícího Martina Kejzlara, ten ho podrazil a kopali jsme penaltu, Jarda Jiřička se nemýlil a střelou k opačné tyči, než skočil golman Seidel, nás poslal do dvoubrankového vedení. Ve 41. minutě jsme měli štěstí, Ferda podcenil centr (střelu ?) Martina Čápa a míč skončila na břevně. Poločas tedy zaslouženě 2:0 pro nás. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem maximálně se soustředit na úvod poločasu a neinkasovat. Bohužel, za úvodních čtrnáct minut jsme si utkání prohráli. Nejprve se kolem našich obránců obtočil Lukáš Nožka a krásnou střelou za tyč snížli na 2:1. V 53. minutě jsme zaspali při bránění standartní situace, navíc nechali na zadní tyči trestuhodně volného Martina Kejzlara a ten se v těchto situacích nemýlí, vyrovnáno 2:2. V 58. minutě nás ještě skvělým zákrokem podrží Ferda, když vyráží samostatný nájezd z pravé strany, o minutu později již ale jsou hosté do vedení. Naše obrana si nepokryla dlouhý míč za obranu, první střelu ještě Ferda vyrazil, ale na Hanzlíkovu dorážku již byl krátký - 2:3. Poté jsme se trošku oklepali a podařilo se nám v 65. minutě Tomášem Hamplem snížit, branka však nebyla pro ofsajd uznána. V 74. minutě si naskočil na rohový kop Jardy Jiřičky Štěpán Drinka, jeho prudká hlavička však mířila o půl metru nad bránu. Klukům nelze upřít snahu o vyrovnání, ale chyběla nám fotbalová kvalita, v podstatě jakýkoli náznak přečíslení jsme zkazili nepřesnou přihrávkou, spustu míčů jsme jen odevzdali soupeři či zakopli. Tady se prostě ukazuje, jak nám v přechodové fázi chybí ve středu hřiště špílmachr, který umí hru usměrnit a hlavně přesně přihrát. Hráčům nelze vytknout nasazení a bojovnost, naopak, pokud se k tomu ale nepřidá koncentrace po celých devadesát minut, tak to na takto vyspělé soupeře stačit nebude.

Hodnocení trenérů:

Tomáš Navrátil, FKDK: "Ohromné zklamání z výsledku, v první půli jsme hráli velmi dobře a zaslouženě vedli, jenže vstup do druhé půle jsme vůbec nezachytili a o vízězství během 14 minut přišli. Kluci utání příkladně odjezdili, ale takto přijít během několika minut o vedení je trestuhodné. Pak již na nás byla deka a až na drobné vyjímky jsme se do zakončení vůbec nedostali, náš velký problém se jmenuje "první hráč", neboť na něm většina našich centrů či přihrávek končila. Start do sezony se nám vůbec nepovedl, ztracené body se pokusíme získat zpět hned v sobotu v Nové Pace."

Radek Kaplan, Úpice: "Nezaujatý divák si dnes musel přijít na své.Fotbal nahoru dolů a pět vstřelených branek se muselo líbit.Nám nevyšel první poločas kdy jsme po našich chybách pustili domácí do dvoubrankového vedení a propadli jsme v útočné fázi.Ve druhém poločase nám vyšel skvělě nástup kdy během 15-ti minut jsme skóre otočili a byli i nadále nebezpeční. Vedení jsme udrželi a napravili tak špatný vstup do soutěže.Hráčúm musím poděkovat, ale výhrady k výkonu určitě mám."

Diskusní téma: Áčko neudrželo dvougólové vedení a doma znovu prohrálo