Áčko nezvládlo důležité utkání s vrchlabskou rezervou !

FK Dolní Kalná "A" - FC Vrchlabí "B"   2 : 3 ( 1 : 1 )

branky: 12. V.Kodytek, 49. M.Bartoš - 21.Pokorný, 46. Farský, 66. Hájek

delegát KFS: Novák

ŽK: 2:6

diváků: 100

sestava: Ulrych - Dohnal (76. D.Ježek), J.Navrátil, A.Kodytek, Strnádek - Najman (83.M.Lukeš), Hampl, M.Bartoš, J.Jiřička - V.Kodytek (66. Š.Drinka), M.Šulc

Utkání jsme absolutně nezvládli, nasazením jsme ani zdaleka nedokázli navázat na naše vystoupení proti Bílé Třemešné a Nepolisům a navíc jsme neproměnili vyložené šance, proto jsme zaslouženě prohráli. Přitom vše nám hrálo do karet, brzy jsme se dostali do vedení, když se po pěkné kombinaci trefil střelou na zadní tyč Víťa Kodytek. Měli jsme i další vyložené šance, ale v zakončení jsme si počínali jak přípravkáři a nechali vyniknout golmana Tuže. Ve 21. minutě zadrbal řečnicky nadaný Martin Bartoš míč, situaci následně nezvládl ani Lukáš Strnádek a Pokorný již měl po milimetrové přihrávce Tauchmana snadnou pozici a na zadní tyči zasunul míč do prázdné - 1:1. Měli jsme dostatek příležitostí na to, jak brankově soupeři opět odskočit, ale bohužel, neprosadili jsme se. Ozdobou závěru poločasu byla prudká poohotová střela Martina Bartoše do šibenice, kterou neméně pohotově a efektně pro diváky zlikvidoval golman Tuž. Druhý poločas jsme zahájili nejhůře jak mohli a po půlminutě prohrávali. Vilda kopl do krtka, míč dostal na velkém vápně jak na zlatém podnosu Tauchman, posunul ho na Farského a ten neměl sebemenší problém trefil zcela prázdnou bránu - 1:2. Naštěstí za tři minuty bylo vyrovnáno, střela Martina Bartoše se otřela o jednoho z vrchlabských obránců a skončila u tyče bezmocného Tuže. Začínalo se tedy znovu. Mega tutovku měl Michal Najman, ale nechal opět vyniknout pouze golmana Tuže. A když dělovka Jardy Jiřičky skončila těsně vedle šibenice, přišel trest. Hájek si udělal z našich obránců tréninkové kužele a parádní ranou na zadní tyč poslal hosty opět do vedení - 2:3. My již jsme reagovat nedokázali, střídající hráči zapadli do průměru a utkání neoživili, už v tom byla křeč, naivita, v útoku nepodržíme míč, strašně málo se pereme, místo soubojů jen alibicticky poskakujeme, často otočeni zády k míči. Každý centr do vápna soupeř hravě odvrátil, bez našeho atakování, bez snahy získat míč za každou cenu. Zatímco tři hostující "kalenští" hráči jezdili po zadku a předvedli se ve velmi dobrém světle, Ti dva naši, ještě nedávno hrající v dresu soupeře, zcela propadli. A zdaleka nebyli sami, většina z opor zahrála na 50% svého standartu a to se pak samozřejmě musí projevit. Jediné, v čem dominujeme, tak je nesmyslné řečnění s rozhočími. To je bohužel v očích některých hráčů jediná možnost, jak od svého matného a nevýrazného výkonu odvrátit pozornost.  V závěru utkání se malé vápnou soupěře změnilo v ring volný, ale rozhodčí, kteří v tomto vyhecovaném utkání předvedli velmi dobrý výkon, vyřešili situaci šalamounsky a ku prospěchu fotbalu. Pochvalu zaslouží i pan správce, trávník byl připraven skutečně perfektně !

Diskusní téma: Áčko nezvládlo důležité utkání s vrchlabskou rezervou !