Áčko poprvé na jaře inkasovalo a prohrálo ve Dvoře !

TJ Dvůr Králové "B" - FK Dolní Kalná "A"   2 : 1 ( 2 : 0 )

branky: 35., 44. Martin Otradovský - 54. Martin Bartoš

delegát KFS: Jaroslav Mudruňka

ŽK: 1:0 (M.Otradovský)

diváků: 150

sestava: Ulrych - Dohnal, J.Navrátil, Dědek, M.Bartoš - Š.Drinka (81. Tauchman), Najman, M.Šulc, Hampl - V.Kodytek (57. D.Ježek)

Pod Hankovým domem se hrálo poměrně vyrovnané utkání, které ovlivnil silný vítr. V prvním poločase ho měli v zádech domácí, ve druhé hosté. Domácí sestava byla ryze "béčková", což nám dávalo šance na urvání nějakého bodíku. Utkání by asi více slušela remíza, ale domácí byli produktivnější, tak zaslouženě vyhráli. Do první tutovky se však dostali hosté, Víťa Kodytek běžel sám na Matulu, ale ten jeho hanákobodlo skvěle vychytal. Poté již byli do konce poločasu nebezpeční jen domácí, dvě jejich šance po půlhodině hry jsme ještě ustáli, v závěru poločasu jsme ale již kapitulovali. Naše defenzivní činnost nebyla v této fázi utkání dobrá, absolutně chyběla komunikace, nechali jsme se jednoduše přečíslovat a neměli zajištěny důležité prostory, ze kterých domácí snajpr Martin Otradovský dvakrát udeřil. Sám před bránou měl tolik prostoru, že si pomalu  mohl dát s Vildou kávu .... Ve druhém poločase jsme hru zjednodušili a s větrem v zádech domácí zatlačili na jejich polovinu. Poměrně brzy jsme vstřelili Martinem Bartošem kontaktní gól na 2:1, ale další vyloženou tutovku jsme si již nevytvořili. V závěru ostřeloval domácí branku střídající David Ježek, ale jeho pěkným střelám vždy kousek chyběl. Slušné utkání před pěknou diváckou kulisou zvládli velmi dobře i rozhodčí. Z porážky se musíme co nejrychleji oklepat, čekají nás dva domácí zápasy s "top" týmy Novou Pakou a Bílou Třemešnou, ve kterých potřebujeme bodovat.

Vyjádření pro tisk a web KH-fotbal:

Tomáš Otradovský, sekretář Dvora: "První poločas ještě snesl přísnější měřítko pozorovatelů I. B třídy, ve druhé půli ale oko fotbalového fanouška plakalo. Upřímně, čekalo se na vyrovnání. To ale nepřišlo a body zůstaly doma. Výhra je to důležitá, jsme za ni rádi, ale do dalších zápasů je na čem pracovat!"

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "V dnešním utkání jsme nepodali optimální výkon, chyběla tomu kvalita, navíc jsme byli takoví nevýrazní. V závěru poločasu nás domácí dvakrát vycvičili na levé straně, což nás bohužel stálo případné body. Druhá půle byla i s pomocí větru lepší, podařilo se nám snížit, vyrovnat ale již bohužel ne. Vzhledem k šancím vyhráli domácí zaslouženě a já jim gratuluji. Utkání odřídila velmi dobře trojice rozhodčích."

Diskusní téma: Áčko poprvé na jaře inkasovalo a prohrálo ve Dvoře !