FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Bílá Třemešná  2 : 0 ( 1 : 0 )

branky: 23. Víťa Kodytek, 90. David Ježek

delegát KFS: Pavel Mareček

ŽK: 1 : 3

diváků: 115

sestava: Ulrych - Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek - Dohnal (66. D.Ježek), Najman, M.Bartoš, J.Jiřička - M.Šulc, V.Kodytek (88. M.Lukeš)

Pod kaštany dorazil v neděli soupeř, který se pyšnil sedmi výhrami v řadě a jeho fotbalové kvality jsou nesporné. Jenže domácí chtěli naplno bodovat, v jejich situaci jim vlastně ani nic jiného nezbývalo. Utkání začalo pěkně zostra, hrálo se s nesmírným nasazením nahoru dolů, zejména domácí několikrát ukázali, že tentokrát mají srdíčko na správném místě. Do první obrovské šance se dostal Víťa Kodytek, ten si naběhl za obranu na dlouhý výkop Vildy Ulrycha, ale hlavou netrefil zcela prázdnou branku hostí. Soupeř zlobil zejména standartkami, Josef Kubelka je kopal precizně, ale naše obrana v čele s golmanem Ulrychem pracovala bezchybně. Domácí měli několik náběhů zejména po pravé straně, ale k zakončení vždy něco scházelo. Ve 23. minutě již to ale vyšlo, na trestný kop Davida Dohnala si na zadní tyči naskočil Kuba Navrátil, jeho hlavička skončila sice na tyči, ale pohotová dorážka Víťi Kodytka nás poslala do vedení - 1:0 ! Soupeř měl dvě příležitosti k vyrovnání, ale jeho střely z úhlu domácí svatyni těsně minuly. Poločas tedy vzhledem k poměru sil na hřišti zaslouženě 1:0. Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním vyrovnat a kolikrát byli k tomuto cíli velmi blízko, ale buď je zklamala koncovka, nebo jim stál v cestě velmi dobře chytající Vilda Ulrych. Zejména jeho zákrok po trestném kopu (no spíše pumelenici) Pepy Kubelky byl výstavní. Domácí mohli své vedení rovněž několikrát navýšit, ale v rozehrávce jim chyběl klid, přesnost a před bránou soupeře potřebná kvalita. V závěru utkání hráli hosté vabank, ale v jejich největší šanci selhal zkušený bývalý divizionář Hažer. A tak udeřilo na druhé straně, v nastavení dostal míč na pravé straně do běhu David Ježek a přízemní střelou prostřelil golmana Zlatníka a bylo rozhodnuto - 2:0 ! Nesmírně důležité utkání domácí zvládli, sáhli si na dno svých sil a hlavně si dokázali, že hrát se nechá s úplně každým.

Hodnocení pro tisk a web KH-fotbal:

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: " Pro nás nesmírně důležité tři body. Fotbalového soupeře jsme předčili nesmírným nasazením a bojovností a v závěru utkání jsme měli i nezbytné sportovní štěstí. Z mého pohledu zasloužené vítězství. Klukům musím poděkovat a před jejich přístupem smeknout. S kolegou musím jen souhlasit, bylo to skutečně vydřené ! "

Luboš Křovák, trenér Bílé Třemešné: " Zatímco na podzim jsme zápasem s Dolní Kalnou přerušili sérii neúspěšných výsledků, v odvetě nám naopak soupeř ukončil šňůru sedmi vítězství. První poločas jsme neodehráli dobře, za výkon ve druhém ale mohu hráče pochválit. Bohužel se k nám tentokrát štěstí obrátilo zády, nejspíš jsme si ho vybrali před týdnem doma proti Železnici. Soupeři k vítězství gratulujeme, doslova ho vydřeli. "

Diskusní téma: Áčko porazilo Bílou Třemešnou !