Áčko porazilo Miletín brankou v 91 minutě !

FK Dolní Kalná "A" - SK Miletín   1 : 0 ( 0 : 0 )

rozhodčí: Otakar Pešava - Dušan Krucký, David Žerovnický

ŽK: 0 : 2

diváků: 120

sestava FKDK: Ulrych - Dohnal (76. Strnádek), J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek (46. V.Kodytek) - M.Bartoš, M.Šulc, Najman, Hampl (92. D.Ježek) - T.Jiřička (83. Š.Drinka), J.Jiřička

Ve druhém jarním domácím utkání přijel pod kaštany Miletín, na jehož půdě jsme na podzim prohráli 5:0. Pro oba týmy to bylo velmi důležité utkání, neboť v boji o záchranu soutěže začíná přituhovat. Zatímco hosté, vedeni synem bývalého sparťanského trenéra Vladimíra Táborského, přijeli s velmi oslabeným týmem, domácí trenér Navrátil měl k dispozici zcela kompletní kádr. Byť hřiště vypadalo ze silnice na první ligu, stav trávníku není po zimě ještě zdaleka ideální, takže poměrně hrbolatý terén ztěžoval hráčům obou týmů kontrolu nad míčem. V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, domácí byli sice opticky častěji na míči a určitě nebezpečnější, ale zároveň velmi nepřesní a do žádné stoprocentní šance se nedostali. Chyběla tomu i šťáva, bojovnost, touha se prosdit, i když to zrovna fotbalově nejde. Ve druhé půli přišel na hřiště třetí útočník (Víťa Kodytek), ale dlouho to na výrazné zlepšení nevypadalo. Byli jsme sice čím dál nebezpečnější, ale branku ne a ne vstřelit. Tři velké šance měl Tomáš Jiřička, v jedné byl z mého pohledu penaltově faulován, ve druhé přeloboval bránu a ve třetí asi zbytečně přihrával na úkor zakončení. Sám na bránu šel i Víťa Kodytek, ale v rozhodující chvíli si míč nešikovně ukopl. Největší tutovku měl v 84.minutě po akci střídajícího Štěpána Drinky Tomáš Hampl, ale zcela sám před golmanem k údivu všech zbrkle vysoko přestřelil. V 87. minutě jsme po rohovém kopu vystřelili ze skrumáže, golman Rychter již byl překonaný, ale na brankové čáře ho zastoupil obránce a míč vykopl ! Když už jsme přemýšleli, kdo půjde kopat penalty, v nastavení propadl míč k Tomáši Hamplovi a ten s pomocí teče rozvlnil śíť za vynikajícím golmanem Rychterem - 1:0 ! Neskutečná euforie, pro tyto okamžiky je fotbal tak krásný, kdyby se nechalo měřit vzrušení, adrenalit, tak ty měřáky musí jak mezi hráči, tak diváky, prasknout ... Vzhledem k počtu šancí, kdy soupeř naší bránu v podstatě neohrozil, je naše vítězství sice vzhledem k času dosažení branky šťastné, ale naprosto zasloužené. Velmi dobrým výkonem se prezentovala i trojice rozhodčích. Poděkování patří nejen hráčům, ale i skvělým divákům.

Hodnocení pro tisk a web:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Pro další vývoj jsme veledůležité utkání, byť v hodině dvanácté, zvládli. Náš defenzivní výkon byl zcela bezchybný, směrem dopředu nám to ale na hrbolatém terénu vázlo. V prvním poločase tomu chyběla i větší touha. Ve druhé půli jsme se zlepšili, dostávli se do šancí, ale ani dvě nejvyloženější nedali. Když už jsme se pomalu připravovali na penalty, na zadní tyči propadl míč k Tomáši Hamplovi a ten tečovanou střelou rozhodl. Nepopsatelná euforie na hřišti i v hledišti, zasloužené vítězství. "

Antonín Kraus, vedoucí mužstva SK MILETÍN: "Zápas bez větších šancí . Domácí však hlavně v druhé půli projevili větší touhu po vítězství za což byli odměněni šťastnou brankou v 91. minutě."

Diskusní téma: Áčko porazilo Miletín brankou v 91 minutě !