Áčko porazilo po penaltách vedoucí Železnici !

FK Dolní Kalná "A" - TJ Sokol Železnice    1 : 1  ( 0 : 1 ), penalty 5 : 4

branky: 3. Adam Starý - 69. Vojta Dressler

rozhodčí: Lukáš Tůma - Štěpán Prušinovský, Pavel Havrda

ŽK: 3:3

počet návštěvníků v areálu autokempu: 130

sestava: A.Scharm - M.Zilvar, J.Navrátil, L.Strnádek, J.Jiřička - Mi.Stránský, M.Šulc - Š.Drinka (79. L.Kalenský), M.Najman (81.Ma.Stránský), T.Hampl - V.Kodytek (64. V.Dressler)

Za krásného podzimního počasí dorazil Pod Kaštany vedoucí tým tabulky 1.B třídy Sokol Železnice, který vede velezkušený stratég Vladimír Blažej. Domácí se museli obejít bez Tondy Kodytka a na poslední chvíli vypadl ze sestavy i z rekreace navrátivší se Martin Bartoš. Utkání jsme nemohli zahájit hůře, Jarda Jiřička zahrál cca 8 metrů od rohu velkého vápna volejbalově rukou, kapitán Beránek poslal z trestného kopu skvělý míč za naši zkoprnělou stoperskou dvojici na naběhnuvšího Starého a ten zvládl zakončení bravurně, z voleje pod břevno - 0:1. Byla odehrána jedna minuta a padesát vteřin ... Minutu na to jsme mohli kontrovat, Štěpán Drinka se, byť tísněn, řítil zprava na Dorušku, ale slabou střelou branku netrefil. V 7.minutě mohlo být vyrovnáno, po rohovém kopu a následném závaru napálil míč na bránu Michal Najman, ale trefil dobře postaveného a reagujícího golmana Dorušku. V 11.minutě mohli hosté své vedení zvýšit, Ferda ale předvedl parádní zákrok a střelu hostujícího útočníka vyrazil. Ve 26.minutě obrovitý golman Doruška podcenil "padající list", který se snesl na zadní tyč, kde ho Tomáš Hampl napálil do tyče, bohužel z vnější strany. Hosté se ještě, asi oprávněně, zlobili na pomezního rozhodčího, který odmával, pokud byl, tak pouze milimetrový, ofsajd Crhovi, který by jinak běžel z poloviny hřiště sám na golmana Ferdu. V prvním poločase byli hosté lepším týmem, nicméně nejeden fanoušek čekal od vedoucího celku tabulky jiný, výrazně lepší, výkon. Ve druhém poločase to byl boj se šancemi na obou stranách. V 51.minutě opět čaroval Ferda, když vytáhl hlavičku Štěpána Drinky (!!), to by byl ukázkový vlastňák. V 57. minutě jsme šli do rychlého protiútoku, finální centr však nasměroval Michal Najman pouze do rukavic Dorušky. V 60. minutě měli po rohovém kopu hosté další tutovku, ale na brankové čáře míč obětavě zachránil Kuba Navrátil. V 68 minutě jsme se dočkali vyrovnání, Štěpán Drinka vybojoval na brankové čáře na Odvárkovi zdánlivě ztracený míč, přihrávkou pod sebe nahrál Miloši Šulcovi, ten posunul míč na střídajícího Vojtu Dresslera a ten již neměl se zakončením sebemenší problém a po pěti minutách pobytu na hřišti vyrovnal - 1:1. Hosté měli další příležitost ke strhnutí vedení na svojí stranu po zaváhání Kuby Navrátila v souboji s Patrikem Crhou, vše zachránil skvělým návratem Míra Stránský. V 76. minutě se dostává ke střele Michal Najman, bohužel jeho projektil končí s mírnou tečí na horní hraně břevna. Hosté mají poté další dvě příležitosti, ale netrefují naštěstí naší bránu. V 89.minutě má rozhodnutí na noze Tomáš Hampl, ale tíhu okamžiku neunesl, tváří v tvář Doruškovi míří z malého vápna vysoko nad. To byla škoda ! V 90. minutě se po našem zaváhání řítí na naši bránu Dan Barták, ale ani on ji naštěstí pro nás netrefuje. V 91. minutě se dostáváme do rychlého brejku, Lukáš Kalenský skvěle vyvezl míč, povedenou kličkou vytvořil přečíslení, nakonec míč poskakoval po brankové čáře, ale dotlačit do sítě se nám ho nepodařilo. Hosté využívají poslední minutku nastavení k návštěvě naší poloviny, ale cennou remízu s lídrem již si vzít nenecháme. Jde se tedy na penalty a upřímně, při pohledu na obrovitého golmana Ondru Dorušku jsem v plusový bodík moc nevěřil. Ale naši střelci to zvládli skvěle a jelikož Ferda poslední penaltu Adamovi Starému nohama vyrazil, radovali jsme se z bodíku navíc. Klukům patří velké poděkování. Pokud bych měl zhodnotit naši hru, tak jsme to ubojovali, byť někdy se štěstím. Soupeř mě svojí hrou zklamal, v čem byl nejnebezpečnější a po čemž měl většinu šancí, taky byly standartní situace, ty má nakopané opravdu skvěle. Mrzí mě hodnocení trenéra hostí, to je taková trochu dehonestace, která má pomoci zakrýt příčiny neúspěchu, souhlasit musím s jediným, hořký fernet na závěr byl opravdu výborný.

TN st.

Hodnocení utkání pro KH fotbal a pro tisk:

Radka Stránská, trenérka FKDK: "Vzhledem k průběhu utkání zlaté 2 body, vzhledem k dvoum tutovkám v 90.minutě jsme bod ztratili. Hosté byli lepším týmem, ale svým pojetím hry zklamali, navíc své šance neproměnili, od vedoucího celku tabulky jsme čekali daleko více. My nejsme v situaci, kdy bychom mohli hrat jako Barcelona, kluci to ale odbojovali a v penaltách byli stoprocentní. Hrálo se s originál míči ERIMA, ABBA nehrála, pěsti ve tmě se nepromítali a rozhodčí nic neovlivnili. Fanouškům děkuji za podporu."

Vladimír Blažej, trenér ŽEL.: "Chci se vyvarovat silných slov, ale tento zápas označuji jako mládeži nepřístupný. Jeho hymnou byl song skupiny ABBA "Ring,ring". Na hřišti v Kalné je rizikem každá přihrávka, zvolený druh míče tomu pomáhá. Většině aktérů se utkání nepovedlo, k vidění byly pěsti ve tmě, nesmyslné odmávání ofsajdu při ložence Crhy, hrubé chyby, křeče brankáře, marněné šance, zvlášní posuzování soubojů. Nedali jsme gól na 0:2, nepomohla nám střídání a nakonec jsme mohli prohrát. Pátá penalta, to byl hořký fernet na závěr."

Diskusní téma: Áčko porazilo po penaltách vedoucí Železnici !

Titulek č.2

Divák č.2 | 05.10.2020

Ano, přesně tak, stejně jako měsíc zpět, pěsti byly vymyšlené, jelikož Vás nemá delegát rád, tak i tento víkend to je vše jen nehorázná prachsprostá lež. Nezapomeňte podniknout právní kroky proti křivému obvinění.

Mimochodem: Pěst tam byla, Jakub Navrátil měl jít v prvním poločase jasně ven. Ve druhém poločase další jasná červená pro Najmana, pak mohla přijít červená pro Mestického (Železnice). V prvním poločase rozhodčí odmával nesmyslný ofsajd Crhovi, který byl 1-2 metry za hráčem a nebyla to žádná složitá situace to rozpoznat. Crha by šel sám na brankáře. Opravdu si myslíte, že tohle není ovlivnění zápasu?

Je pravda, že Železnice hrála dost bídně a tým, který má tři bodíky, by měla jasně přejet, pokud chce hrát o přední příčky. Mohla být ráda nakonec, že neodjela s prázdnou. Ale to neznamená, že není možné říct, že rozhodčí hrubým způsobem ovlivnil zápas.

Re: Titulek č.2

Karel | 05.10.2020

Navrátil jasná červená karta, hraje jak Arťuchin :)

M. Grof | 06.10.2020

"Nejslušnejší hráč" by ale takhle neměl vyjadřovat, že pane Beránek.

Re: Re: Re: Re: Re: Titulek č.2

* by se

Milan Ježek | 05.10.2020

K zápasu se vyjadřovat nebudu, nebyl jsem tam, ale kolik lidí se za sebe stydí a neumí se ani podepsat to mi hlava nebere.

trenér Blažej

divák | 05.10.2020

Dobří trenéři se mimo jiné vyznačují tím, že dovedou zkousnout porážku. Ale svádět ji na míče, na pěsti, na diváky, na křeče golmana, to je zbabělost nehodná takové trenérské osobnosti. Ono je těžké přiznat, že jsem mužstvo nepřipravil tak, aby domácí borce přehrálo a porazilo, to raději budu kopat kolem sebe. O to více mrzí, že jsme Vám na cestu nepřibalili v 90 minutě druhý gól, to by pana trenéra Blažeje zřejmě odvezli.

hodnocení

J.Skoupý | 04.10.2020

Pan ředitel Blažej zřejmě neunesl další ztrátu, jeho hodnocení neříká vůbec nic, spíše degraduje vše v Dolní Kalné. Jelikož jsem na utkání nebyl, jsem zvědavý na objektivní zhodnocení zápasu z domácí strany. Chápu, že ztratit dva body na hřišti tonoucího je trestuhodné, ale snižovat se k takovýmto útokům a maskovat tím svoji neschopnost je zarážející a lecos vypovídající.

Re: hodnocení

Vladimír Blažej | 04.10.2020

Pane Skoupý, velice jednoduše. Přečtěte si například naše a moje hodnocení zápasu s Úpicí, kdy jsme ztratili tříbrankový náskok, přečtěte si Váš zápasový bulletin a moje odpovědi. Nemám problém podat ruku i po zápase u Vás všem rozumným ve Vašem dresu i na Vaší lavičce. Protože jste na zápase nebyl, zkuste objektivně zjistit tato fakta.
Pan Jakub Navrátil udeří jednoho z nejslušnějších hráčů, které jsem kdy poznal, tady Michala Beránka pěstí do břicha v situaci po našem rohu. Podotýkám v nepřerušené hře a ve vápně. Pan Michal Najman po faulu našeho hráče Tomáše Repky opět použije pěstní odvetu, podotýkám po žluté kartě za exces v první půli. Bez trestu, byť před zraky hlavního rozhodčího. Vždy jsem si vážil kopané v Dolní Kalné a Vaše nesmyslná tvrzení jsou spíše úsměvná. Oceňoval jsem vždy enormní bojovnost kluků v žlutočerném. Ale nikdy jsem toto od nich neviděl, nikdy jsem neviděl, aby se brankář (!) dvakrát povaloval v "křečích". Zatím nikdy jsem nevnímal tak animozní atmosféru vytvořenou skupinkou u kabin, vždy nás s Kalnou pojily korektní přátelské vztahy. Ale v sobotu to bylo úplně jiné a nevím proč. Každý, kdo mne zná, ví, jaké mám standardy při vedení týmů. Výše popsané věci k tomu nepatří. A pokud čtete hodnocení pozorně, tak mluvím o tom, že se nám utkání nepovedlo, že jsme nedali šance, že jsme vyrobili fatální hrubku (hrubky). A gloriolu vedoucího týmu vytvořili hostitelé, nikoliv my, opět odkazuji na Váš bulletin. A na závěr rozhodčí - myslím, že pan Tomáš Navrátil několikrát v průběhu zápasu poměrně bez emocí sdělil, že způsob vedení zápasu, kdy hráči prakticky nevěděli, co mohou a co nemohou, není úplně standardní. Fotbal na této úrovni nás musí většinově bavit, musím říci, že v sobotu se to od této linie hodně odchýlilo. Jinak Vás neznám, Vy asi víte kdo jsem, ale nevíte vůbec nic o tom, jak vedu hráče a co se jim snažím vštípit. Takže s těmi soudy buďte trochu opatrnější.