Áčko porazilo Úpici "pouze" 5:0 !

FK Dolní Kalná "A" - Sparta Úpice   5 : 0 ( 1 : 0 )

branky: 36. vlastní (Čáp), 56. A.Kodytek, 57. M.Bartoš (pen.), 65. Dressler, 67. Najman

rozhodčí: T.Franěk - P.Vítek, M.Pálka

ŽK: 1:1 (J.Navrátil - Kafka)

diváků: 105

sestava: Ulrych - Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek - Najman (79. M.Lukeš), M.Šulc, M.Bartoš, Hampl - Dressler (68. M.Stránský), V.Kodytek (66. Š.Drinka)

Soupeř z Úpice byl tak trochu neznámou, neboť po sestupu z 1.A třídy ho opustila řada hráčů a další jsou zraněni, ale přeci jenom je to tým, který má zkušenosti z vyšší soutěže, takže obezřetnost byla na místě. Úvod utkání byl z obou stran velmi rozpačitý, na ne příliš rovném terénu to byl spíše styl bum - bác a nepřesnost střídala nepřesnost. S postupem času však začínali přebírat iniciativu domácí, ale branka hostí snad pro ně byla zakletá. Čtyři, pět šancí, kterým se nechá říct tutovka, v brance bohužel neskončilo. Domácí publikum se dočkalo až ve 36.minutě, na pas Lukáše Strnádka si za obranu naběhl Vojta Dressler, míč zatáhl až k brankové čáře a jeho prudkou zpětnou přihrávku si srazil vracející se Čáp do sítě - 1:0. Šťastný gól, ale zcela zasloužené vedení. Hosté zazlobili pouze z několika standartek, které precizně kopal kapitán hostí Jarda Kulhánek. Ve druhé půli se hrálo prakticky na jednu bránu a konečně přišly další branky. V 56. minutě se po rohovém kopu prosadil svým důrazem Tonda Kodytek a minutu na to odpískal sudí Franěk penaltu za ruku úpického obránce v pokutovém území, kterou se štěstím proměnil Martin Bartoš. V 65. minutě se dočkal i Vojta Dressler, když parádním obstřelem hostujícího golmana zvýšil už na 4:0. Dvě minuty na to využil zaváhání úpického brankáře Michal Najman a prudkou ranou zvýšil na konečných 5:0. Další šance, a že jich bylo, jsme již bohužel nevyužili a tak soupeř odjížděl z Podkaštanů s ještě velmi milosrdným výsledkem. Kluky je potřeba pochválit, neboť zejména po stránce nasazení pojali utkání zcela jinak, než minulou neděli v Kopidlně. Fotbalově ale musíme přidat, na kvalitnějšího soupeře by takovýto výkon nestačil, v určitých fázích je potřebu hru zjednodušit, zrychlit a hlavně zpřesnit. No a samozřejmě zlepšit efektivitu.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Dnešní utkání jsme zvládli, konečné skóre ale průběhu utkání vůbec neodpovídá. Při vší úctě k soupeři měl být výsledek dvouciferný, šancí jsme měli na tři utkání, ale s koncovkou byli na štíru. Soupeř naši bránu v podstatě neohrozil, měl pouze několik nebezpečných standartek. Pro nás nesmírně důležité vítězství, jsem rád, že hráči i diváci si utkání užili. Musíme být ale na zemi, čekají nás daleko náročnější zápasy."

Radek Kaplan, ternér Sp.Úp.: "Musím uznat, že to byla jednoznačná záležitost domácích. Do utkání jsme vstupovali bez čtyř hráčů základní sestavy a nedokázali jsme si s tímto problémem poradit. Výsledek utkání odpovídá dění na hřišti. Domácím gratuluji k vítězství."

Diskusní téma: Áčko porazilo Úpici "pouze" 5:0 !