Áčko porazilo v poháru Lázně Bělohrad a postupuje dál! + FOTO

FK Dolní Kalná - SK Lázně Bělohrad      2  :  1  ( 0 : 0 )

branky: 65. Tomáš Nezbeda - 77. Jarda Jiřička (pen.), 79. Martin Bartoš

rozhodčí: Žerovnický - Kuric, Žák

ŽK: 2.1

diváků: 200

sestava: A.Scharm - V.Dressler (61. J.Jiřička), L.Strnádek, T.Navrátil, M.Zilvar (46. Vl.Bartoš) - M.Tauchman (L.Kalenský), M.Bartoš, M.Stránský, Z.Tauchman, T.Hampl - Š.Drinka (70. V.Kodytek)

V předkole poháru hejtmana KFS zavítal Pod Kaštany soupeř z 1.A třídy SK Lázně Bělohrad, který disponuje velmi mladým a kvalitním kádrem. Utkání se hrálo na perfektně sestřiženém pažitu před parádní diváckou kulisou, která vybičovala obě mužstva k velmi dobrému výkonu. První půle na šance příliš bohatá nebyla, do té první se dostal v 16. minutě domácí kapitán Zdenda Tauchman, jeho lob ze 40 metrů do prázdné branky však zblokoval vracející se obránce. Ve 21. minutě jsme propadli na levé straně a Ferda musel vytáhnout v brance parádní zákrok a gólovou hlavičku Nezbedy vyrazil na roh. Ve 34. minutě měli hosté další tutovku, naštěstí hlavička útočníka z malého vápna šle Ferdovi přímo do rukavic. Poločas tedy bez branek, do druhého domácí prostřídali a hned ve 49. minutě měli tutovku jako hrom, Tomáš Navrátil poslal za obranu parádní balon na Lukáše Kalenského, ten poslal do vápna střílenou přihrávku na Zdendu Tauchmana, tomu se však v jasné pozici gólově zakončit nepodařilo. V 54. jsme šli do obrovského přečíslení, Štěpánovi Drinkovi se však míč zamotal mezi nohama a nic z toho bohužel nebylo. V 65. minutě udělal obrovskou hrubku gólman Ferda Scharm, když zařval "mám", ale neměl, a Nezbeda jeho zaváhání využil - 0:1. V 69. minutě mohlo být ještě hůře, hosté kopali z dobrých dvaadvaceti metrů trestný kop, který skončil na spojnici tyče a břevna! V 77. minutě jsme šli do dalšího brejku, Lukáš Kalenský byl podražen hostujícím gólmanem a kopali jsme penaltu, byť mladý gólman hostí směr střely vystihl, tak Jarda Jiřička ji kopl nejen dostatečně prudce, ale i přesně k tyči - vyrovnáno 1:1. V 78. minutě jsme mohli jít do vedení, na zadní tyči si zpracoval propadlý míč Tomáš Hampl a jeho střela skončila na břevně. V 79. minutě to ale již pod Kaštany explodovalo, odražený míč se po rohovém kopu dostal k Martinu Bartošovi a ten ho parádním volejem napálil z vápna přesně k tyči - 2:1 ! Nádherná branka, euforie. V závěrečné desetiminutovce již si domácí vítězství pohlídali, skvěle dirigovaná obrana soupeře do žádné šance nepustila a tak po tříminutovém nastavení mohl vypuknout gejzír radosti. Postupujeme do dalšího kola, ve kterém přivítáme mužstvo krajského přeboru Jiskru Hořice.

Hodnocení trenérů:

Tomáš Navrátil, FKDK: "Pohárová utkání táhnou, diváci jsou lační po fotbale, v kempu je plno rekreantů, není tak divu, že utkání se hrálo před parádní diváckou kulisou. První půle byla vyrovnaná, ve druhé, která byla spíše pod taktovkou hostů, šli bělohradší šťastně do vedení, domácí však výsledek během dvou minut otočili a zvítězili. Klukům děkuji za parádní kolektivní výkon, stejně tak našim divákům. Utkání zvládli velmi dobře i rozhodčí v čele s hlavním Davidem Žerovnickým. Pod Kaštany to byla v nedělním podvečeru velká euforie ..."

Tomáš Marek, LB: "Poslední "přípravné" utkání jsme nezvládli. V utkání jsem měli možná více ze hry, ale chyběla nám lepší finální fáze a měli jsme velké množství zbytečně vyhozených míčů. Když už se nám podařilo jít do vedení, dovolili jsme domácím, aby zápas během tří minut otočili. Domácím tak gratuluji k postupu."

Foto z utkání ZDE.

Diskusní téma: Áčko porazilo v poháru Lázně Bělohrad a postupuje dál !

nový termín 1. kola poháru

Tomáš Navrátil st. | 05.08.2022

Po dohodě se soupeřem bude 1. kolo poháru hejtmana KFS sehráno ve středu 31. srpna od 18 hodin na hřišti v Dolní Kalné

termín 1. kola s Jiskrou Hořice

Tomáš Navrátil st. | 03.08.2022

Úředním termínem pro 1. kolo poháru hejtmana KFS je středa 24.8., vzhledem k tomu, že v tomto termínu probíhají na našem hřišti fotbalová soustředění, tak jsme soupeře požádali o přeložení na následující středu (31.8.), případně tu další ( 7.9.) a čekáme na jeho vyjádření.