TJ Sokol Železnice - FK Dolní Kalná "A"   1 : 1 ( 1 : 1 ), penalty 4:2

branky: 4. Daniel Barták - 43. Míra Lukeš

rozhodčí: Patrik Doubic - Zbyněk Prinz, Pavel Žák

ŽK: 2:2

diváků: 92

sestava: To.Drinka-Dohnal, J.Navrátil, Tauchman, M.Bartoš-Š.Drinka, Najman, M.Ježek, J.Jiřička-V.Kodytek, M.Lukeš (73. M.Benecký, 90. T.Navrátil)

V Železnici byl skvěle připravený trávník, ale počasí téměř neregulérní, tři stupně nad nulou, vytrvalý déšť a hlavně neskutečně silný vítr. My jsme udělali základ k dobrému výsledku již při losu stran, vyhráli jsme ho a první půli jsme hráli po větru. A to se ukázalo jako velká výhoda. Jenže již od čtvrté minuty jsme prohrávali, nedůrazně jsme hlavou odvrátili nákop domácích, Barták na vápně převzal míč, vystřelil a bylo to 1:0. My jsme díky větru hráli vyrovnanou partii, ale nebezpěčnější byli domácí, jednu branku jim rozhodčí pro ofsajd neuznal, jednou "skluzoval" v hodině dvanácté Kuba Navrátil. Pak trefili domácí břevno, když golman Tomáš Drinka nezkrotil tvrdou střelu. My jsme se dostali také k několika zajímavým akcím, ale do zakončení jsme se dostali jen zcela vyjímečně. Ale ve 43. minutě se nám podařilo vyrovnat, na rohový kop si naskočil Míra Lukeš a po velmi dlouhé době se za áčko konečně trefil - 1:1. O remízový poločas jsme málem přišli ve 45. minutě, domácí ale přečíslení 4 na 3 naštěstí nevyužili. Ve druhé půli jsme očekávali tlak domácích podpořený silným větrem. Ale paradoxně právě vítr domácím borcům spíše škodil, spousta přihrávek končila až v rukou golmana Drinky. Velkým nebezpečím byly standartky, naštěstí domácí hlavičkáři neměli svůj den, jednou nás zachránila tyč. My jsme se do zakončení prakticky vůbec nedostali. Ale neskutečně jsme bojovali a hráli velmi obětavě a remízu se nám podařilo udržet až do samého závěru. V 73. minutě se zranil v hlavičkovém souboji o míč Míra Lukeš a s tržnou ránou na hlavě musel být převezen sanitou do nemocnice v Jičíně. Na plac musel jediný náhradník Míra Benecký. A jelikož domácí se již v závěru neprosadili, po dvouminutovém nastavení se šlo na penalty. V těch promrzlého golmana Drinku vystřídal trenér Navrátil, ale domácí střelci byli nad jeho síly, pouze jeden překopl bránu, ale vzhledem k tomu, že Víťa Kodytek kopl penaltu až do Valdic a Martin Bartoš nastřelil pouze nohy golmana, plusový bod brali zaslouženě domácí. My se ale nemáme rozhodně za co stydět, obzvlášť ve stavu, v jakém jsme do Železnice odjížděli, kluky musím za jejich přístup k utkání pochválit. Takto se bojuje o body. Mrzí mě jen přístup Martina Zilvara, který byl k utkání nominovaný a na zápas se nedostavil, aniž by dal někomu vědět. Budu se opakovat, ale pokud bod ze Železnice nepotvrdíme v sobotu doma třemi body proti Nemyčevsi, nemá žádnou cenu.

Hodnocení trenérů:

Vladimír Blažej, Železnice: "Počasí nerespektovalo 100. výročí vzniku státu a hrát v těchto podmínkách je trest. O remíze rozhodl fakt, že žlutočerní bojovníci z Kalné hráli 1. půli po větru a pár minut před pauzou dokázali vyrovnat. V enormní zimě a větru jsme v 2. části dobývali branku soupeře, ale fotbal se prakticky hrát nedal a bylo to jen o dobré standardce či náhodě. PK už snad umíme a 4 zmrzlí překonali i taktický tah v podobě nástupu nestárnoucího gólmana Navrátila. Všem aktérům utkání patří obdiv."

Tomáš Navrátil, FKDK: "V počasí, kdy by ani psa nevyhnal, bylo velmi důležité, že jsme vyhráli los a hráli 1.půli s neskutečně silným větrem v zádech. Domácí šli sice brzy do vedení, další akce však brankově nedotáhli a nám se podařilo do šatny vyrovnat. Ve 2.půli již to byl boj, měli jsme notnou dávku štěstí a díky nesmírné obětavosti všech hráčů dosáhli na bod. Zatímco nám vítr v zádech jednoznačně pomohl, fotbalovým domácím ve druhé půli spíše uškodil. Penalty jsme letos poprvé nezvládli."

Diskusní téma: Áčko překvapilo v Železnici a veze bod !

...

Martin Zilvar | 29.10.2018

Tomáši, že nerozumíš slovům " zítra nebudu, jdu do práce" za to já nemůžu. Uvědom si , že ne každý má víkendy volné a může chodit jak za béčko, tak za Áčko. V sobotu po fotbale jsem šel na noční a v neděli bych měl jít zase na zápas, po kterém přijdu akorát tak domů, převléknu se a půjdu zase na noční, to fakt ne a jestli s tím máš nějaký výrazný problém, nebudu chodit radši vůbec.

Re: ...

Tomáš Navrátil st. | 30.10.2018

Martine, je Ti 20 let, nauč se podle toho jednat. Ano, v Rokytníku jsi mi říkal, že máš po utkání v Železnici noční směnu, já jsem Tě poprosil, aby jsi s námi jel, že je nás pouze jedenáct, že to do práce stihneš. Ty jsi na to neřekl ani ANO, ani NE, jen jsi se tak, nazvu to slušně, zvláštně culil. Napsal jsem Tě do nominace a mohl jsi kdykoli poslat sms NEJEDU. Ale jestliže jsi nominován a nedáš vědět, že nejedeš, tak s Tebou počítám. Ještě před utkáním Ti tuším Kuba posílal sms, já jsem Ti volal. Nereagoval jsi. Nemusel jsi se mnou mluvit, ale jen napsat NEJEDU. My tam na Tebe čekáme, jestli dorazíš, nebo ne. Pak tam z někoho vypadlo, že s Tebou mluvil, že se Ti nechce. Vzpomeň si na své jednání před asi črtnácti dny, píšeš mi, že na zápas dorazíš, počítám s Tebou, napíšu tě do zápisu a dvacet minut před utkáním se dozvím, že po Tádovi vzkazuješ, že nebudeš, že se Vám v práci něco porouchalo. Copak Táda to trénuje, píše zápis, dělá sestavu ? To mě vadí Martine, takováto falešná a nechlapská komunikace. Ne to, že někdo nejde kvůli práci, a to z pochopitelných důvodů, na fotbal. S tím problém skutečně nemám, ale mám problém s tím, pokud je někdo falešný a nemá základy slušného chování.

Re: Re: ...

Martin Zilvar | 30.10.2018

Ano,když si se mě ptal podruhé, nic jsem ti na to neřekl, ale to,že jsem někomu říkal,že se mi nechce jsem neříkal. Ta situace, která nastala před 14 dny, tak jsem v práci dělal co jsem mohl, abych si mohl odskočit na zápas a to,že se v práci něco porouchá, za to vážně nemůžu. Tadeáše jsem měl brát na zápas a poté jsem mu psal,že v práci musím zůstat, tak ať ti vyřídí,že nakonec nemohu. Tvoji poslední větu nebudu komentovat.