TJ Sokol Nepolisy - FK Dolní Kalná "A"   1 : 0 ( 0 : 0 )

rozhodčí: Pavel Soukup - Marian Otava, Adam Jiříček

delegát KFS: Vladan Haleš

ŽK: 4:0

diváků: 70 (20 z Dolní Kalné - děkujeme !)

sestava: Ulrych - Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek (87. Tauchman) - Š.Drinka (65. M.Lukeš), Najman, M.Bartoš, J.Jiřička - V.Kodytek (75. D.Ježek)

Na půdě vedoucího celku tabulky jsme odehráli velmi dobré utkání a prohra je pro nás hodně krutá. V počasí, kdyby ani psa nevyhnal, jsme dovedli zopakovat výkon proti Bílé Třemešné, domácí jsme zaskočili, bohužel fáze utkání, kdy jsme mohli vstřelit branku, jsme nezvládli. Naše bojovnost je příkladná, organizace hry velmi dobrá, ale v situacích, ze kterých se nechá vstřelit branka, fotbalově propadáme, nezvládáme je. Tam mít kvalitu, tak výsledek je úplně jiný. Utkání jsme zahájili s poměrně silným větrem v zádech a v prvním poločase překvapivě diktovali tempo hry. Domácí jsme svojí aktivní hrou donutili hlavně k nakopávaným míčům a s těmi jsme si vcelku hravě poradili. Domácí fofrníky Tlustého a Pokorného zcela eliminovali naši stopeři Tonda s Kubou. V 11. minutě nám zatrnulo, hlavní rozhodčí odpískal penaltu, naštěstí pomezní již dříve signalizoval ofsajd. My jsme měli dvě, tři, velmi nadějná zakončení, ale jejich řešení bylo špatné. A jelikož ani domácí se neprosadili, poločas skončil 0:0. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním pokračovat v aktivní hře z prvního poločasu a to se nám dařilo. Navíc vítr již nebyl tak silný, což nám hrálo do karet. Domácí se dostali do dvou šancí, ale podržel nás golman Vilda Ulrych. My jsme hráli v poli velmi dobře, ale brejkové situace jsme na soupeřově polovině téměř pokaždé pokazili. Domácí byli stále nejrvóznější, tlačil je čas, a už to vypadalo, že to dotáhneme do penalt. Jenže fotbal rozhodují detaily, chyby, štěstí, smůla. V 80. minutě jsme odehráli z našeho vápna míč, patnáct metrů před vápnem, u postranní čáry, běžel hráč domácích směrem na sousední řepkové pole, Michal Najman ho úplně zbytečně atakoval (bohužel fauloval), domácí zahráli trestný kop velmi dobře, těsně před golmanem chtěl míč odkopnout Martin Bartoš, ale holení ho poslal za Vildova záda - 1:0. Pro nás velmi smolná situace. Ale nevzdali jsme se, domácí jsme zmáčkli, vzadu jsme to stáhli na tři beky a posílili útok. V 86.minutě mohl vyrovnat Michal Najman, ale z mírného úhlu domácího golmana neporostřelil. V pětiminutovém nastavení, kdy nám před bránou domácích vydatně pomáhal i golman Ulrych, jsme měli dvě tutovky, ale štěstí se od nás odklonilo zády. Nejprve po akci Míry Lukeše zívala na zadní tyči zcela prázdná brána před Jardou Jiřičkou, ten ale zakončení nezvládl a míč si nechal ukopnout, chviličku na to byl po perfektním zpracování míče sám přešd bránou Martin Bartoš, ale míč poslal slabší levačkou pět metrů vedle. V 95. minutě velmi dobrý rozhodčí Soukup utkání ukončil a nám zbyly jen oči pro pláč. Hezky se sice od domácích funkcionářů poslouchá, jak hrajeme dobře, jak jsme byli lepší jak Nová Paka, bohužel za to se body nedávají ... Kluky musím ale jen pochválit, odjezdili to, klobouk dolů. Věřím, že s takovým to přístupem budou body jen otázka času.

Diskusní téma: Áčko prohrálo smolně v Nepolisech !