TJ Sokol Staré Buky - FK Dolní Kalná "A"   2 : 1 ( 2 : 1 )

branky: 26. z pen. a 36. Martin Křižovič - 34. Martin Bartoš

rozhodčí: Petra Průcha - Patrik Vích, Adam Jiříček

delegát KFS: Libor Kemza

ŽK: bez karet

diváků: 100

sestava: Ulrych - Zilvar (46. Strnádek), J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek (80. D.Ježek) - Š.Drinka (60. V.Kodytek), M.Bartoš, Najman, Hampl - J.Jiřička, M.Stránský

V posledním venkovním utkání jsme zavítali na známý pažit do Starých Buků, domácí se nacházeli v situaci, kdy již potřebovali nutně bodovat, a podle toho k utkání, na rozdíl od našich hráčů, přistoupili. V první půlhodince to bylo spíše takové oťukávání bez šancí, pak se ale do poločasu rozhodlo o výsledku celého utkání. Ve 26.minutě zamotal domácí Pištora hlavu Martinu Zilvarovi, ten mu nešikovně brnkl o nohy a domácí kopali penaltu. Míč si vzal bývalý divizionář a nejlepší střelec domácích Martin Křižovič a Vildovi nedal šanci - 1:0. Nám se podařilo vcelku rychle odpovědět, o osm minut později si počkal na přesný centr Martina Stránského na zadní tyči Martin Bartoš a přesnou hlavičkou na protilehlou tyč vyrovnal - 1:1. Domácí byli jako opaření a toho jsme mohli využít, hned minutu po vyrovnávací brance trefil Martin Stránský z blízka pouze břevno a dorážku nasměroval Štěpán Drinka v čisté gólovce zbrkle vedle. A domácí z protiútoku trestali, Martin Bartoš nezpracoval ve středu hřiště míč, toho se zmocnil Křižovič, naši stopeři mu vydláždili cestičku a domácí kanonýr se nemýlil a přízemní střelou za tyč poslal bukovské opět do vedení - 2:1. Ve druhé půli jsme se talčili za vyrovnáním, ale naše práce s míčem, přesnost přihrávky či schopnost přejít jeden přes jednoho byla doslova žalostná. A když už se nám to povedlo, v domácí brance stál vynikající Michal Pelc. Zejména jeho zákrok proti parádní střele Martina Bartoše z dvaadvaceti metrů, kterou vyrazil do břevna, byl doslova ligový. Skvěle vychytal v samostatném nájezdu i Jardu Jiřičku. Na druhé straně předvedl několik fantastických zákroků i Vilda a jen jemu můžeme děkovat, že jsme mohli hrát až do poslední minuty o vyrovnání. Tradičně velmi dobrý výkon předvedl rozhodčí Petr Průcha, byť se mohlo zdát, že některé souboje na obou stranách, které pustil, byly za hranou. Utkání jsme tedy nezvládli, snad více jak výsledek a naše nefotbalovost (hrajeme přeci jen 1.B třídu, tomu musí odpovídat nároky ...) ale mrzí přístup k utkání. Tomu scházelo nasazení, srdíčko a některým hráčům koule, takto bojácný až lajdácký výkon nelze tolerovat ani v odborářské lize ... A to ani nepíšu o tom, v kolik hodin se hráči k utkání dostaví ...

Diskusní téma: Áčko prohrálo ve Starých Bukách