TJ Slavoj Skřivany - FK Dolní Kalná "A"     3 : 1  ( 2 : 1 )

branky: 1. Tauchman, 37. Dítě, 88. Brzek - 39. Dressler

rozhodčí: Vích - Šotek, Hlínovský (klubový rozhodčí)

delegát KFS: Milan Šedivý

ŽK: 2 : 3

diváků: 95

sestava: Ulrych - Zilvar, J.Navrátil, Strnádek, Dědek - Najman (81. Š.Drinka), M.Bartoš (67. D.Ježek), M.Šulc, J.Jiřička - V.Kodytek, V.Dressler

Na půdu vedoucího celku tabulky jsme jeli s odhodláním překvapit. To se nám herně povedlo, na body jsme ale bohužel nedosáhli. Úvod utkání jsme měli jak ze špatného snu, od Martina Bartoše se odrazil jednoduchý míč jak od tenisové stěny, domácí kapitán Žalman ho poslal za naší obranu, zpětná přihrávka pod sebe našla na hranici velkého vápna zcela osamoceného Tauchmana a ten již neměl problém skorovat - 0:1. Ve 40 vteřině .... !! Oklepali jsme se a začali hrát, domácí byli sice opticky fotbalovější, ale jinak se hrálo zcela vyrovnané utkání. Dostali jsme se i do několika velmi nadějných situací, ale nevyřešili jsme je správně. Zejména lob Jardy Jiřičky do prázdné brány po gólu přímo volal, bohužel odkrytou bránu netrefil. Domácí měli rovněž dvě šance, ale prosadili se až osm minut před poločasem. Jarda Jiřička se nechal lehce obrat o míč, s pocitem křivdy, že se jednalo o faul, přestal hrát, míče se zmocnil domácí snajpr Dítě a jeho zakončení na zadní tyč bylo pro Vildu nechytatelné - 2:0. Za dvě minuty jsme však zaslouženě snížili, Vojta Dressler si na velkém vápně posunul míč kolem vyběhnuvšího golmana a pěknou střelou z úhlu do prázdné snížil - 2:1. Ve druhém poločase jsme čekali tlak domácích, ale zároveň chtěli pokračovat v naší aktivní hře. A to se nám dařilo, domácí byli zaskočení. Třicet minut druhé půle jsme byli lepším týmem, ale nabídnutými šancemi jsme pohrdli. Domácí ale mohli rozhodnout z brejků  již daleko dříve, ale buď byli nepřesní, nebo je vychytal skvělými zákroky Vilda. Patnáct minut před koncem pískl rozhodčí po faulu domácího golmana na Víťu Kodytka penaltu, ta se však z důvodu předchozího ofsajdu Víťi nekopala. A nutno dodat, že oprávněně, neboť o faul se nejednalo. V poslední čtvrthodině domácí hru opět vyrovnali a bylo to o tom, zda se nám podaří vyrovnat, či domácí odskočí na rozdíl dvou branek a definitivně rozhodnou. Bohužel pro nás nastala druhá varianta. Té předcházela špatně vyřešená a zbrkle rozehraná standartka, po níž soupeř míč ze svého vápna hravě odvrátil a do otevřené obrany Brzkem rozhodl. Za výkon je třeba hráče pochválit, svým přístupem a nasazením přispěli k velmi dobré úrovni utkání. Bohužel fotbalově mají takto kvalitní týmy navrch, nám dělá velký problém první dotek, přihrávka, zpracování, o autovém vhazování bychom mohli povídat delší dobu. To jsou prostě střípky, které dělají mozaiku, i proto jsme obě utkání s prvními dvěma týmy tabulky výsledkově nezvládli. Ale jedeme dál !

Hodnocení pro tisk a web:

Jiří Suchánek, trenér Skři.: "Dnešní utkání bylo velmi těžké, protože hosté z Dolní Kalné předvedli opravdu výborný výkon. První poločas patřil nám, ale bohužel jsme v jeho závěru pomohli soupeři ke snížení na 2:1. Ve druhém začali hosté lépe, nám se dlouho nedařilo proměnit průniky do otevřené obrany. Když se nám to konečně v závěru povedlo, o zisku tří bodů bylo rozhodnuto."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Utkání na půdě vedoucího celku tabulky jsme zahájili hrozně v 1. minutě prohrávali. Pak jsme se ale zvedli a hráli velmi dobře. Celý druhý poločas jsme se tlačili za vyrovnáním, domácí si oddechli až dvě minuty před koncem, kdy po naší zpackané útočné standartce z brejku definitivně rozhodli. Utkání rozhodla větší fotbalová kvalita domácích hráčů v klíčových situacích před oběmi brankami. Pochválil bych i rozhodčí včetně klubového pana Hlínovského, byl opravdu objektivní."

Diskusní téma: Áčko se vrací ze Skřivan s prázdnou, k bodu ale bylo blízko