Existenční utkání domácí fotbalisté zvládli, po vyrovnaném průběhu, kdy "každý chvilku tahal pilku" berou nakonec díky obratu v závěru utkání tři body a s definitivou tak slaví udržení v krajské soutěži. Na perfektně připraveném pažitu a za ideálního počasí však na domácí borce, kteří byli tentokrát úplně kompletní, nečekal snadný soupeř, což se v samotném průběhu utkání několikrát potvrdilo. Utkání začalo tutovkou hostí, již ve třetí minutě naší obraně utekl hostující útočník, Ferda ho ale skvěle vychytal. Minutu na to utekl po pravé straně Vojta Dresler, jeho přízemní střela však mířila těsně vedle. V 9. minutě už ale domácí publikum explodovalo poprvé, Tomáš Navrátil poslal z trestného kopu do vápna perfektní míč, na zadní tyči si na něj naskočil Zdenda Tauchman a přesnou hlavičkou přes celou bránu nás poslal do vedení - 1:0. A o tři minuty mohlo být ještě veseleji, po rohovém kopu se dostal míč na malé vápno znovu ke Zdendovi Tauchmanovi, ten ale poslal míč ve stoprocentní tutovce těsně nad. V 15. minutě pláchl obraně hostí po levé straně Štěpán Drinka, zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel Tomáše Hampla, ten však napálil míč ve vyložené pozici pouze do brankáře. V 18. minutě doběhl u postranní čáry Štěpán Drinka téměř ztracený míč, postupoval s ním zcela osamocen po brankové čáře, v koncovce se mu ale míč zapletl mezi nohy a skončil v rukou gólmana. Ve 20. minutě přišel blesk z čistého nebe, hosté kopali roh, zmatek v našem vápně a míč z nohy kopajícího Zicha skočil přímo z rohu na zadní tyči - vyrovnáno 1:1. Ve 25. minutě skvěle utekl hostující obraně Lukáš Kalenský, v rozhodující chvíli však o míč u brankáře přišel. Ve 31. minutě si dali hosté po zpětné přihrávce Štěpána Drinky málem vlastňáka, skvělým zákrokem je podržel gólman. Ve 34. minutě se dostal k odraženému míči po rohovém kopu Martin Bartoš, z jedné ho napálil na bránu, gólman hostí míč jen vyrazil, ten se dostal k Tomáši Hamplovi a ten ho z rohu malého vápny neomylně uklidil k zadní tyči - 2:1. Ve 37. minutě to mohlo být již o dvě branky, Tomáš Hampl vysunul parádní přihrávkou Lukáše Kalenského, tomu ale míč na vápně malinko skočil a střela tváří v tvář brankáři skončila metr nad. Ve 38. minutě mohli hosté vyrovnat, za naší obranu dostal krásnou průnikovou přihrávku rychlonohý Schovanec, udělal kličku Ferdovi, bránu naštěstí o kousek netrefil. Poločas tedy zaslouženě 2:1 pro domácí.
Druhý poločas zahájil krásnou střelou Tomáš Hampl, táhlá křižná střela však skončila půl metru vedle tyče. Ve 48. minutě se prezentoval velmi dobrým zákrokem Ferda, který vyrazil nepříjemnou přízemní střelu k tyči. V 54. minutě jsme se nepoučili z bránění průnikových přihrávek soupeře a ten nás po jedné z nich a chladnokrevné koncovce vytrestal a vyrovnal - 2:2. Za další tři minuty jsme šli do kolen, hosté kopali roh, naše obrana nechala bez problémů vystřelit Havlína a ten se trefil přesně k tyči - 2:3. To byl šok, hosté dominovali a našel by se asi málokdo, kdo by si na domácí vsadil. V 61. minutě mohl snížit po pěkné přihrávce Martina Tauchmana Tomáš Hampl, branku ale těsně netrefil. V 69. minutě jsme dali příliš prostoru ležícímu (!!) hráči hostí, ten se zvedl a vypálil, naštěstí těsně nad. A pak přišla naše skvostná dvouminutovka. V 71. minutě vyvezl míč středem hřiště Štěpán Drinka, skvěle přihrál Lukáši Kalenskému a ten zkušeným obstřelem gólmana vyrovnal - 3:3. Hned minutu na to utekl po levé straně Martin Tauchman, parádní přihrávkou našel před úplně prázdnou bránou Lukáše Kalenského a ten již "jen" nastavil placírku - 4:3. V 81. minutě utekl po pravé straně kosičské obraně Štěpán Drinka, na hranici vápna byl u brankové čáry nekompromisně sražen a situace měla nečekanou dohru v podobě málo vídané strkanice, za kterou by se nemuseli stydět ani zápasníci MMA. Po téměř čtyřminutové pauze se situace zklidnila a mohlo se pokračovat dál. Hosté chtěli vyrovnat, měli tlak, ale naše obrana je do ničeho nepustila. V 92. minutě ztratili hosté na naší polovině míč, Lukáš Kalenský běžel 60 metrů zcela sám na hostujícího brankáře, přihrávkou před prázdnou bránu chtěl najít s kariérou loučícího se Jardu Jiřičku, toho však předskočil vracející se obránce a ze superšance nic nebylo. Mrzet nás to ale nemuselo, neboť ihned poté velmi dobrý rozhodčí Koutník utkání ukončil. Pod Kaštany vypukla euforie, záchrana se stala realitou a hráči si mohli vychutnat zasloužené ovace fanoušků.

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Vzhledem k hodnocení soupeře musím nejprve uvést, že jsme nic nekoupili, s nikým se nedomluvili, nikoho neovlivnili, rozhodlo se pouze na hřišti. Byly to nervy se šťastným koncem, skóre jak na houpačce, sedm branek, parádní divácká kulisa, velmi kvalitní soupeř, výborní rozhodčí. Děkuji všem, hráčům, fanouškům, pořadatelům, správci, obsluze kiosku, bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Poprvé v trenérské kariéře se mi stalo, aby mě třičtvrtě hodiny po zápase vyhodil delegát z kabiny, když jsem chtěl poděkovat rozhodčím, neboť na hřišti jsem to nestihl, většinou tomu bývá naopak :) :) :)."

Milan Stránský, stoper KOSIČEK: "Sami jsme si po individuálních chybách prohráli zápas. Ostatní okolnosti, které doprovázely zápas nemá cenu komentovat."

Fotografie z utkání od Kláry Řehákové ZDE.

FK Dolní Kalná "A" vs. Spartak Kosičky 4:3 (2:1)

Branky: 71. a 72. Lukáš Kalenský, 9. Zdenda Tauchman, 33. Tomáš Hampl - 22. Zich, 54. Dašek, 57. Havlín

Rozhodčí: Michal Koutník - Milan Fryš, Lubomír Bečvář

Delegát KFS: Martin Malena

ŽK: 4:2

Diváků: 170

Sestava: A.Scharm - J.Navrátil, M.Stránský, T.Navrátil, M.Bartoš (75. V.Bartoš) - V.Dressler (27. M.Zilvar), T.Hampl, Z.Tauchman, L.Kalenský - Š.Drinka (90. J.Jiřička) , M.Tauchman (90. M.Najman)

Diskusní téma: Áčko si vítězstvím nad Kosičkami zajistilo krajskou příslušnost i pro příští sezonu + FOTO