Áčko utrpělo v Rudníku debakl, prohrála i přípravka

FC Rudník - FK Dolní Kalná   4 : 0 ( 2 : 0)

branky: 2. Kaprál, 45. Hloušek, 84. Barát, 90. Rada

rozhodčí: Kubišta - Štosek, Štancl

diváků: 65

ŽK: 0:2 (Kuba Navrátil, Jarda Jiřička)

sestava: Ferda Scharm - Martin Zilvar, Kuba Navrátil, Lukáš Strnádek, Láďa Dědek - Lukáš Kalenský, Míra Stránský, Dan Navrátil, Štěpán Drinka - Míra Lukeš, Jarda Jiřička. Průběžně střídal Honza Strnádek

Druhé kolo poháru OFS jsme sehráli na perfektním pažitu v Rudníku, byť jsme byli výrazně oslabeni, tak jsme sehráli vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla zkušenost domácích v koncovce. My jsme měli šancí možná i více, ale naše koncovka byla doslova žalostná. Úvod utkání jsme nezvládli, Kuba Navrátil, oslněn sluncem, podcenil na půlce hřiště hlavičku, domácí se dostali do rychlého protiútoku a Kaprál tváří v tvář Ferdovi nezaváhal - 1:0. Prvních dvacet minut nebylo z naší strany dobrých, ztráceli jsme jednoduché míče a působili jsme zaskočeně. Domácí mohli utkání rozhodnout již v první půli, ale dvakrát je "poškodil" rozhodčí, nejprve neuznal regulerní gól po kiksu našeho golmana a vzápětí nepískl jasnou penaltu po faulu Kuby Navrátila. Přežili jsme a mohli udeřit, ale dvě šance Lukáše Kalenského a tutovka Jardy Jiřičky zůstaly nevyužity, střela Dana Navrátila mířila těsně nad, kdyžy domácí "golman" David Čáp ji vytlačil očima. A tak v závěru poločasu udeřili opět domácí, zkušený Víšek si po rohovém kopu udělal z Ládi Dědka štafle, rozhodčí to jako nedovolené neposoudil, míč se dostal k Hlouškovi a ten za asistence zkoprnělé obrany prostřelil vše, co mu stállo v cestě - 0:2. Ve druhém poločase jsme se snažili vstřelit kontaktní branku a utkání ještě zdramatizovat, ale v koncovce se nám vůbec nedařilo, a to některé šance patřily do kategorie vyložených. Bohužel v závěrečných minutách se potvrdilo fotbalové rčení nedáš - dostaneš, kdy domácí po našich tutovkách vždy z protiútoku skorovali. Mrzí zejména akce z 89. minuty, kdy Dan Navrátil trefil krásnou střelou z trestného kopu z 25 metrů spojnici břevna a tyče, míč se odrazil před práznou bránu, kde byl nejrychleji Honza Strnádek, míč ho trefil do jeho devadesát centimetrů široké hrudi, do brány mu ale pomohl lehounce rukou a rozhodčí branku neuznal, z protiútoku jsme po špatném odkopu Ferdy inkasovali počtvrté. Dopadli jsme tedy jako Češi v Itálii, nicméně není potřeba se na to dívat příliš kritickýma očima. Výsledek zdaleka neodpovídá poměru sil na hřišti, navíc je potřeba si uvědomit, že naše čtyřčlenná záloha měla věkový průměr 18 let, a pokud neberu chabou produktivitu, tak utkání zvládla velmi dobře, což je velký příslib do budoucnosti. Domácím, které vede náš bývalý hráč Roman Benecký, k zaslouženému vítězství gratulujeme.

2. kolo poháru OFS mladších přípravek - turnaj v HSM:

MFK Trutnov dívky - FK Dolní Kalná 8:1(5:0)

Tatran Hostinné - FK Dolní Kalná 8:3(6:2)

Naší přípravce se tento turnaj příliš nepovedl, navíc se hrálo za velkého lijáku. První zápas s trutnovskými děvčaty byl jednoznačnou záležitostí dívek, které byly jak fyzicky, tak zejména fotbalově, výrazně vyspělejší. Druhé utkání bylo již vyrovnanější, Tatran však měl ve svém středu jednoho rozdílového hráče, na kterého naši borci nestačili. Oproti minulému domácímu turnaji tentokrát hráči nedali do zápasů takové srdíčko a chuť uspět.

Diskusní téma: Áčko utrpělo v Rudníku debakl, prohrála i přípravka

druhý zápas 2. kola

Tomáš Navrátil st. | 06.06.2021

Tatran Hostinné - Baník Žacléř 4:2(3:0)
branky: Jakoubek 3, Blažek-Pek, Ondráško
Před 100 diváky vedli domácí již 4:0, hosté výsledek kosmeticky upravili v závěrečné čtvrthodine.