Áčko vedlo ve Skřivanech 2:0, nakonec ale bere jen bod !

TJ Slavoj Skřivany - FK Dolní Kalná "A"   2 : 2 ( 0 : 2 ), pen. 5 : 3

branky: 66. Vysuček, 84. Žalman (pen.) - 2. vlastní, 32. M.Bartoš

delegát KFS: Jaroslav Mudruňka

ŽK: 2 : 1

diváků: 92

sestava: Lánský - D.Ježek (84. Strnádek), J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek - J.Jiřička, M.Bartoš, M.Šulc, Najman, Hampl - V.Kodytek (77. Š.Drinka)

Ve Skřivanech jsme ztratili dva body, vedli jsme 2:0, měli několik možností, jak vstřelit třetí branku, ale již jsme se neprosadili a naopak soupeře nechali ve druhém poločase vyrovnat. Velká škoda ! Již ve druhé minutě jsme měli důvod k radosti, Jarda Jiřička poslal do vápna prudký centr a domácí kapitán Staněk, snad dezorientovaný sluníčkem, poslal míč hlavou přesně na zdní tyč - 0:1. Měli jsme další tutové šance, ale Jarda Jiřička v nich dvakrát vyhořel. Na druhé straně nás podržel Tomáš Lánský, když tváří v tvář vychytal Schuberta, měli jsme i štěstí, že brilantně zahrané standartky domácích neskončili v naší síti. Ve 32. minutě jsme se radovali podruhé, Víťa Kodytek přistrčil míč na Martina Bartoše a ten bombou pod břevno zvýšil na 0:2. Ve druhém poločase již jsme nebyli tak aktivní, domácí zvýšili obrátky, ale naše obrana v čele s naším nejlepším hráčem Kubou Navrátilem pracovala spolehlivě a do zakončení domácí vůbec nepouštěla. V 60. minutě jsme si oddechli, domácí zahrávali trestný kop z vápna, ale nastřelili naštěstí pouze zeď. V 66. minutě jsme nechali utéct po pravé straně domácího hráče, ten po čtyřicetimetrovém vedení míče poslal od brankové čáry přihrávku "pod sebe" a i když jsme měli v našem malém vápně převahu 4:1, přesto nám dal Vysuček do prázdné branky gól - 1:2. Zatímco my už jsme se do žádné šance nedostali, domácí měli jeden závar za druhým a vyrovnání viselo na vlásku. V 84.minutě kopali vymyšlenou penaltu, ze které Žalman vyrovnal - 2:2. V závěru utkání jsme již zvrat nepřipustili a šlo se do penalt. Ty jsme ale nezvládli, hned první Martin Bartoš nedal, když jeho slaboučkou střelu golman Jebavý v pohodě chytil, a jelikož domácí se ani jednou nemýlili, berou plusový bodík oni. Ze Skřivan tedy odjíždíme pouze s bodem, který je v naší situaci málo, ale hlavně s těžko vstřebatelným pocitem, co vše se může v našem fotbale stát ....

Vyjádření pro tisk a pro kh fotbal:

Jiří Suchánek, trenér Skřivan: "Je znát, že se blíží konec sezóny a množí se absence. V prvním poločase jsme hráli špatně, vázla nám kombinace i koncovka. Bojovným hostům jsme pomohli k dvoubrankovému vedení. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb a kombinaci a zaslouženě vyrovnali. V penaltách nám po týdnu opět pomohl k druhému bodu gólman Jebavý."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "V prvním poločase jsme byli lepším týmem, dali dvě branky, další šance jsme ale bohužel nevyužili. Měli jsme ale i velké štěstí a podržel nás golman, problémy nám dělaly zejména standartky domácích a hlavičkující Žalman. Ve druhé půli již jsme tak aktivní nebyli, domácí přidali a podařilo se jim vyrovnat. Penalty jsme bohužel nezvládli. Zkušenější a takticky vyspělejší mužstvo by takovýto zápas již nepustilo, my bohužel ano. Ostatní bez komentáře, preferujeme pouze sportovní cestu."

Diskusní téma: Áčko vedlo ve Skřivanech 2:0, nakonec ale bere jen bod !