FC Vrchlabí "B" - FK Dolní Kalná "A"   1 : 1 ( 0 : 1 )

branky: 38. David Dohnal - 51. Jonáš Cink

rozhodčí: Vlastimil Keizer-Michal Šedivý, Zbyněk Prinz

delegát KFS: Antonín Vancl

ŽK: 2:1

diváků: 105 (z toho 25 z Dolní Kalné - děkujeme)

sestava: Lánský-Strnádek, J.Navrátil, A.Kodytek, Tauchman-M.Ježek (46. Š.Drinka), M.Bartoš, Najman, J.Jiřička-V.Kodytek, Dohnal (80. M.Lukeš)

Po dlouhých šesti letech jsme se v mistrovské soutěži opět utkali s vrchlabskou rezervou, tentokrát v nejhezčím fotbalovém stánku nejen v našem kraji, navíc na parádním pažitu. Pikantnosti utkání přispělo určitě i nastoupení syna a otce Tauchmanových v roli soupeřů či našeho nedávného spoluhráče Martina Stránského. Do utkání jsme vstupovali trochu s obavami, neboť na poslední chvíli se ze zdravotních důvodů omluvili Martin Kozák a Martin Zilvar a na dovolené je Láďa Dědek a Tomáš Jiřička. Důležité však bylo, že se po delší době vrátil mezi tyče golman Tomáš Lánský. A průběh utkání ukázal, že to nebyl faktor důležitý, ale rozhodující ! Utkání začalo poměrně vyrovnaně, na domácích, většinou mladících, však byla znát přeci jen o něco lepší fotbalová kvalita. Šance se však rodily na obou stranách. V 10.minutě jsme trefili Davidem Dohnalem tyč, domácí kontrovali akcí Martina Stránského, který si však vylámal zuby na našem brankáři. Ve 21. minutě měl tutovku Jarda Jiřička, ale po zpětné přihrávce prováhal nejlepší moment zakončení a jeho střelu zastavil obránce. Na druhé straně se prezentoval opět golman Tomáš Lánský, když vytáhl krásnou střelu domácího hráče přímo do šibenice. Nádherný fotbalový moment, kterému zatleskal celý stadion. Ve 28. minutě měli domácí výhodu pokutového kopu,  ale zkušený kapitán Zajíc z ní přízemní střelou netrefil bránu ! Další šance přišly na obou stranách těsně před poločasem, ale ani na jedné straně se již skore neměnilo. Po poločase tedy 0:1 pro hosty. Ve druhé půli zařadili domácí vyšší rychlostní a fotbalový stupeň a začali dominovat, hosté se jen ztěží bránili a výsledkem jejich obranného chaosu byla vyrovnávací branka Cinka v 51. minutě - 1:1. Domácí i nadále utkání zcela vládli, ale další šance nepřicházely a pokud ano, poměrně s přehledem je zlikvidovala obrana v čele s dnes skutečně výtečným golmanem Tomášem Lánským. Po nějakých pětadvaceti minutách se nám podařilo tlak domácích alespoň trochu otupit, ale když už jsme se s míčem dostali na soupeřovu polovinu, zklamala nás přesná přihrávka a o míč jsme téměř ihned pokaždé přišli. Ale co bylo důležité, fotbalovou "nekvalitu" jsme byli schopni nahradit enormní bojovností a s tou se soupeř fotbalově vypořádat nedokázal. V závěru jsme měli jedinečnou šanci, abychom si z Vrchlabí odvezli tři body, ale "tank" Víťa Kodytek svůj samostaný nájezd na domácího golmana neproměnil. Škoda. Utkání jsme dohráli totálně vyčerpaní, o druhém bodu ještě musely rozhodnout pokutové kopy. A v těch jsme jednoznačně dominovali, Tomáš Lánský ze čtyř pokusů třikrát domácí střelce vychytal a naši tři střelci nedali ani v jednom případě golmanu Tužovi šanci zasáhnout. Z vrchlabského pažitu si tedy odvážíme překvapivě dva body, určitě ne úplně zaslouženě, ale na to nemůžeme brát zřetel, kolikrát jsme byli lepší a nebrali jsme ani bod. Klukům děkuji za přístup ! Nyní bude nuté potvrdit dva body z Vrchlabí třemi doma za týden v neděli proti Kopidlnu, jinak nemají význam !

Vyjádření pro tisk a web KH fotbal:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný fotbal s gólovými šancemi v poměru 3:3, ujal se však pouze lob Davida Dohnala, domácí navíc neproměnili penaltu. Druhý poločas byl zcela v režii domácí rezervy, ta po šesti minutách zaslouženě vyrovnala, ale další branky již nepřidala. My jsme fotbalově i kondičně zaostávali, ale bojovali s vypětím všech sil a nakonec mohli v závěru z brejku rozhodnout, domácí však podržel golman. V závěrečném penaltovém rozstřelu exceloval náš nejlepší hráč, brankář Tomáš Lánský."

J. Zajíc, hrající trenér FCV: "V prvním poločase hra byla celkem vyrovnaná, my jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance včetně pokutového kopu, proto nás soupeř trestal brankou do šatny. Do druhé poloviny jsme prostřídali a hosty zatlačili. Víc než srovnat nám ovšem nedovolili. Se současnou formou a přístupem na víc nemáme."

Diskusní téma: Áčko veze z Vrchlabí dva body !