TJ Sokol Bílá Třemešná - FK Dolní Kalná "A"   0 : 4 ( 0 : 2 )

branky: 24. a 61. Vojta Dressler, 42. Miloš Šulc, 66. Martin Bartoš

rozhodčí: David Žerovnický - Krel Šiling, Lan Lukes

delegát KFS: Jaroslv Mudruňka

ŽK: 1:1

diváků: 80

sestava: Ulrych - Zilvar, J.Navrátil, A.Kodytek, Strnádek - Stránský, M.Šulc, M.Bartoš, Hampl - V.Kodytek (77. Dědek), Dressler (65. J.Jiřička)

Po nepovedeném utkání ve Vrchlabí nás čekalo další venkovní utkání, tentokrát na půdě nevyzpytatelné Bílé Třemešné, a panovaly tak trochu obavy, neboť minulý podzim se na nás po nevydařeném vstupu do soutěže právě Bílá Třemešná chytla a od té doby deset utkání v řadě neprohrála. Kluci ale tentokrát pojali utkání velmi zodpovědně, odjezdili to a zaslouženě za neskutečného vedra zvítězili. Úvod utkání a v podstatě celý první poločas byl vyrovnaný, plný dlouhých nákopů, které na krátkém hřišti znamenaly pernamentní nebezpečí pro obě obrany. Nám však v těchto fázích fungovala skvěle stoperská dvojice Tonda - Kuba a domácí nepustila k jediné hlavičce. Co prošlo, jistil spolehlivý Vilda v brance. Měli jsme dva náznky šancí, ale koncovka byla zbrklá. Domácí měli tutovku, ale Vilda střelu k tyči skvěle vyrazil. Ve 24. minutě se ujímáme vedení, Martin Bartoš vysunul skvělým obloučkem rychlíka Vojtu Dresslera, ten byl u míče o kousek dříve než vyběhnuvší golman Zlatník a krásným lobem nás posílá do vedení - 0:1 ! Soupeř kontruje trestným kopem, který končí na břevně - měli jsme štěstí ! Máme další dvě šance, ale nedáváme, jednou nás skvěle vychytal Zlatník, druhý pokus skočil až téměř nad kabinami. Ve 42. minutě vysílá Tomáš Hampl milimetrovou uličkou Miloše Šulce a ten se přízemní střelou tváří v tvář golmanu Zlatníkovi nemýlí - 0:2. Velmi důležitá branka ! Poločas tedy končí naším vedením 0:2. Ve druhé půli jsme se chtěli zaměřit hlavně na jistotu v obraně a neinkasovat. Kluci hráli vzadu skvěle a domácí nepustili vůbec k ničemu. A navíc se nám podařilo přidat další branky. V 61. minutě potvrdil své střelecké kvality Vojta Dressler a přízemní střelou zvýšil již na 0:3. V 66. minutě předvedl parádní individuelní průnik Tonda Kodytek, kterého až ve vápně zastavil nedovoleně domácí bek a kopali jsme penaltu. Martin Bartoš sice skočil golmanu Zlatníkovi na lep, když míč umístil na stranu, kde si golman nechával schválně více místa, ale u dorážky byl první a vyražený míč v pohodě  za bezmocného golmana dorazil - 0:4. Pak již se utkání změnilo ve festival, ve kterém hrála hlavní roli nepřesnost našich hráčů na domácí polovině, pokud bychom proti již zcela odevzdanému soupeři nezkazili tolik jednoduchých přihrávek v předfinální a finální fázi, výsledek by byl daleko výraznější. Navíc jsme měli i smůlu, po pěkné individuelní akci trefil Martin Stránský tyč. Z horké třemešenské půdy si tak odvážíme zcela zaslouženě tři body, kluky je potřeba pochválit, jak k důležitému utkání přistoupili a jak ho odjezdili. Důležité je, že úplně všichni ! Přesto za vyzvednutí stojí motor záložní řady Martin Bartoš. Utkání zvládla velmi dobře rovněž trojice rozhodčích v čele s hlavním Davidem Žerovnickým.

Luboš Křovák, trenér B.Třem.: " Na debakl z minulého týdne jsme chtěli zapomenout a v prvním poločase kluci předvedli dobrý výkon. Byly tam šance, místo abychom však vedli, dostali jsme opět hloupé góly. Po pauze soupeř z brejku zvýšil na 0:3 a bylo po zápase. Nezbývá mi než pogratulovat hostům k vítězství a pochválit za výkon trojici rozhodčích."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Po výprasku ve Vrchlabí kluci ukázali svoji morální kvalitu a těžké utkání zvládli. První poločas byl zcela vyrovnný, soupeři se branku vstřelit nepodařilo, nám naštestí ano. Rozhodla branka do šatny na 2:0. Ve druhé půli se po třetí brance utkání úplně zlomilo a již to bylo jenom o tom, kolik branek se nám podaří rezignovanému soupeři vstřelit. Bohužel již to byla díky naší nekvalitě na polovině domácích branka jediná. Moje svěřence chválím, stejně tak trojici rozhodčích."

Diskusní téma: Áčko vybojovalo tři body v Bílé Třemešné