Áčko vydolovalo proti Pace z bláta tři body !

FK Dolní Kalná "A" - 1.FK Nová Paka     3 : 1  ( 1 : 0 )

branky: 22. Vojta Dressler, 48. Tomáš Hampl, 75. Jarda Jiřička - 58. Ondřej Janouch

rozhodčí: Jáchym Tuček - Milan Fryš, Jiří Erlebach

Delegát KFS: Libor Kemza

ŽK: 3:1 (J.Navrátil, Dědek, V.Kodytek - Janouch)

diváků: 90

sestava: Ulrych - Zilvar, J.Navrátil, A.Kodytek, Dědek - Najman, M.Šulc, M.Bartoš, Hampl - V.Kodytek (62. J.Jiřička), Dressler (86. D.Ježek)

Poslední podzimní utkání jsme zvládli, ale uši máme odřené ještě teď. Nová Paka má velmi kvalitní tým, nám určitě pomohl velmi těžký terén, na kterém bylo vše od dvěstě procent složitější. Utkání sledovala i vzhledem k nepříznivému dušičkovému počasí velmi dobrá návštěva a to zásluhou fanoušků obou táborů. První půle byla relativně vyrovnaná, nám se podařilo vstřelit branku, soupeři i přes několik šancí nikoliv. Ve 22. minutě vybojoval Michal Najman na hostujícím obránci téměř ztracený míč, přihrál ho Tomáši Hamplovi, který ho posunul na Vojtu Dresslera a ten, i přes svůj juniorský věk, zkušeně obstřelil golmana - 1:0. V poslední minutě první půle fauloval ve vápně Ondra Janouch Kubu Navrátila, mladý rozhodčí Tuček správně zapískal, ale k našemu překvapení konec prvního poločasu.... Ve druhé půli se již hřiště změnilo v oraniště a bylo to o vůli, o kondici, fotbal se na tom hrát prostě nedal. Nám však vyšla hned po třech minutách hry útočná akce, na jejímž konci byla nenápadná, ale gólová, střela Tomáše Hampla, na kterou překvapený golman Frajer nebyl schopný reagovat - 2:0. Hosté nás s postupem času začínali stále více mačkat a zejména jejich nejlepší hráč Ondra Janouch byl pro nás neustále velkým nebezpečím. V 58. minutě poslal na naší polovinu dlouhý výkop golman Frajer, naše obrana zazmatkovala a Janouch po pěkné zasekávačce střelou k tyči snížil - 2:1. Hosté se talčili za vyrovnáním a nebyli k němu daleko, ale několikrát nás fantastickými zákroky podržel golman Vilda Ulrych a hosté měli i smůlu, když jednou orazítkovali břevno. Zejména jejich standartní situace byly pro naši branku velmi nebezpečné. Naštěstí se nám povedl jeden brejk, na jehož konci byla v 75. minutě přesná střela Jardy Jiřičky na zadní tyč - 3:1. Hosté vrhli v závěru vše do útoku, ale naše bojovnost slavila úspěch, naopak v závěru jsme mohli vedení ještě navýšit, ale přečíslení jsme nevyužili. V 92. minutě jsme si po závěrečném hvizdu rozhodčího Tučka pořádně oddechli. Získali jsme velmi cenné tři body, jejichž důležitost narostla ještě po informaci o vítězství Starých Buků v Miletíně a druhý den Kobylic ve Dvoře. Klukům musím poděkovat, byť většina našich fotbalových řešení byla velmi nepřesná, tak to odmakali a nechli na hřišti úplně vše. Na lepším terénu bychom to měli o hodně složitější ... Poděkování za celý podzim patří i všem našim fanouškům.

Vyjádření pro tisk a web:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Pod Kaštany zavítal velmi kvalitní soupeř, se kterým se nám dlouhodobě nedaří. Tentokrát jsme ale na terénu hraničícím s regulérností body doslova urvali. Byli jsme produktivní, ze čtyř šancí vstřelili tři branky, do hry dali srdíčko a v brance měli vynikajícího Vildu Ulrycha. Po vyrovnném 1.poločase nás v tom druhém soupeř mačkal, byl nebezpečný zejména ze standartních situací, ale ustáli jsme to a důležité body tak zůstaly doma. Za celý podzim hráčům a fanouškům děkuji."

Václav Horák, sekretář NoPa: "Utkání na velmi těžkém terénu nemělo s fotbalem moc společného. Třicet minut jsme domácí jasně přehrávali avšak místo abychom vstřelili branku tak ji po zbytečné ztrátě před vlastním velkým vápnem obdržíme. Na konci poločasu nás domácí přehrávali to jsme ustáli. Hned ve 47. min. branka na 2:0, my jsme snížili, ale další chyba obrany dovolila domácím vstřelit branku na 3:1 která vše rozhodla. Utkání bylo o vůli a tu měli domácí větší než my a mají body ke kterým jim gratuluji."

Diskusní téma: Áčko vydolovalo proti Pace z bláta tři body !