Áčko vyhořelo v úvodním zápase v Kopidlně

FK Kopidlno -FK Dolní Kalná "A"   4 : 0 ( 2 : 0 )

delegát KFS: Pavel Holbík

ŽK: 2:1

diváků: 190

sestava: Ulrych - Zilvar, J.Navrátil, A.Kodytek, M.Bartoš - Š.Drinka (57. J.Jiřička), M.Šulc, M.Stránský (62. D.Ježek), Hampl - V.Kodytek, Dressler

Úvodní utkání již sedmé krajské sezony se nám nepovedlo. Našemu výkonu chybělo úplně vše, bohužel jsme nebyli schopni zopakovat nasazení a kvalitní herní výkony z přípravných a pohárového utkání. V prvních deseti minutách jako bychom na hřišti vůbec nebyli, místo soubojů jsme jen tak poskakovali, hráli nedůrazně a téměř si nenahráli.  Soupeř toho využil a v 6.minutě šel po kiksu Kuby Navrátila prudkou střelou do vedení. Hru jsme postupně vyrovnali, ale naše hra končila na vlastní nepřesnosti, spoustu balónů jsme soupeři jen odevzdali. Ve 28.minutě šli po naší ztrátě domácí do rychlého brejku a jejich parádní akce skončila naštěstí pro nás jen na tyči. My jsme se do zakončení, snad vyjma jednoho nájezdu Vojty Dresslera, vůbec nedostali. Asi zlomový moment utkání přišel těsně před poločasem, Martinové Zilvar a Bartoš se nedohodli, kdo odkopne z malého vápna míč, toho využil domácí  Aubrecht a ze tří metrů nedal Vildovi v bráně šanci - 2:0. Druhou půli jsme začali bombou Martina Stránského, domácí golman se ale vyznamenal a vyrazil ji na roh. Poté jsme měli ještě dvě šance, ale nedali je. Nejprve běžel sám na golmana Vojta Dressler, ale místo obstřelení golmana zvolil kličku a ten mu míč sebral, poté byl v podobné situaci Víťa Kodytek, ale ten se sám vytlačil ze střelecké pozice a v pádu již zakončit nestihl. V 56.mohlo být definitivně rozhodnuto, domácí kopali po faulu Kuby Navrátila penaltu, ale Janáček z ní nastřelil pouze tyč! Jenže my jsme toho nevyužili a místo kontaktní branky jsme v 60.minutě inkasovali potřetí a bylo rozhodnuto. Domácí dominovali, my jsme se trápili, fotbalově jsme oproti s lehkostí hrajícím domácím o dvě třídy zaostávali. Nikoho tak nepřekvapilo, že jsme v závěru inkasovali ještě jednou.

Náš výkon a ztráta bodů je velkým zklamáním, na druhou stranu, pokud se z této facky dokážeme poučit, tak zaplať pánbůh za ní, že byla takhle pořádná a přišla takhle brzo. Každý musí začít sám u sebe, co je schopen a hlavně ochoten udělat pro to, aby hrál lépe.

Hodnocení pro tisk a web:

Vladimír Hnát, trenér FKKo.:  "V prvním mistrovském utkání těší proměňování střeleckých pozic, ze kterých zpravidla góly nedáváme, i přesto další nadějné situace nebyly vyřešeny optimálně (včetně neproměněné penalty). Soupeř měl rozhodně šance na zdramatizování zápasu, v důležitých momentech nás však podržel gólman a vychytaná nula tak na jeho kontě potěšila. Věřím, že tato výhra dodá hráčům chuť do dalších tréninků a dnes jim za poctivý výkon děkuji".

Tomáš Navrátil, trenér FKDK:  "Úvodní utkání sezony jsme absolutně nezvládli. V poli bylo utkání jakž takž vyrovnané, ale dimetrální rozdíl byl ve fotbalové kvalitě, domácí byli daleko fotbalovější, rychlejší, přesnější, přímočařejší a hlavně produktivnější. Pro úspěch musíme udělat daleko více i z hlediska přístupu, takhle se o body nebojuje. Z chyb se musíme poučit, rychle zapomenout a připravite se na Úpici. Domácím k zaslouženému vítězství gratuluji, výborný výkon předvedli i rozhodčí".

Diskusní téma: Áčko vyhořelo vúvodním zápase v Kopidlně