Áčko vyhrálo poprvé v historii vzájemných soubojů ve Skřivanech !

Slavoj Skřivny vs. FKDK "A"
2  :  3  ( 1 : 1 )

branky: 4. M.Čapek, 77. R.Schubert - 26. Š.Drinka, 66. Z.Tauchman, 83. L.Kalenský

rozhodčí: Pavel Soukup - Pavel Kriegler, Adam Jiříček

ŽK: 1:2

diváků: 123 ( z toho 40 z Dolní Kalné - děkujeme !!!)

sestava: Ta.Drinka - V.Dressler, T.Navrátil, M.Stránský, L.Dědek - L.Kalenský, Z.Tauchman, T.Hampl, J.Jiřička - Š.Drinka (89. M.Lukeš), M.Tauchman

Na horkou půdu jednoho z favoritů soutěže jsme odjížděli bez gólmana Ferdy Scharma, kterého skolila nemoc, do branky tak musel Táda Drinka. Začátek utkání jsme vůbec nezachytili, domácí poslali od postranní čáry do našeho malého vápna vysoký míč, před bránou se na sebe navzájem podívali Táda Drinka s Vojtou Dresslerem, domácí Čapek tak hlavičkoval úplně sám a přesně k tyči - 1:0. Po obdržené brance jsme se ale začali zvedat a naše hra měla velmi slušné parametry. Terén byl díky vytrvalému dešti stále těžší, to ale spíše vyhovovalo naší bojovnosti a rychlonohým mladíkům. Ve 26. minutě jsme se dočkali vyrovnání, Lukáš Kalenský vysunul krásným pasem za obranu Štěpána Drinku, ten udělal kličku gólmanovi a střelou do prázdné srovnal na 1:1. Měli jsme i další šance, zejména dorážka Martina Tauchmana po zákroku brankáře po střele Zdendy Tauchmana po gólu doslova volala, ale bohužel. V závěru poločasu jsme měli obrovské štěstí, když domácí trefili z brejku 2x tyč!

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem co nejdéle (nejlépe vůbec) neinkasovat, a naopak se pokusit udeřit z brejků. Neinkasovat se nám dařilo i proto, že domácí trefili další (!!) tyč. A tak se skóre měnilo v 66. minutě na druhé straně, Vojta Dresler potáhl míč po pravé straně, poslal do vápna přesný centr, Štěpán Drinka si ho zpracoval do volného prostoru a vystřelil, střídající gólman Stěhulka míč neudržel a Zdenda Tauchman ho pohotově, byť v kleče, dopravil do sítě - 1:2. V 77. minutě bylo ale opět srovnáno, při bránění jsme propadli na pravé straně hřiště, otevřeli střed, přišla průniková přihrávka mezi naše stopery a kanonýr Schubert se v těchto situacích nemýlí - 2:2. My jsme ale cítili šanci na vítězství a neustále ohrožovali domácí obranu a v 83. minutě to vyšlo. Tomáš Hampl vysunul parádní uličkou Lukáše Kalenského a ten skvěle obstřelil domácího brankáře - 2:3. Závěr utkání jsme si pohlídali a když jsme přežili trestný kop Schuberta metr za vápnem, bylo jasné, že ve Skřivanech neprohrajeme, naopak poprvé v historii našich vzájemných soubojů si odvezeme tři body. Kluky musíme s kolegou Vojtou Dresslerem pochválit, zopakovali nasazení z utkání s Libčany a bylo i hodně pasáží, kdy jsme hráli skutečně dobře i po fotbalové stránce. Děkujeme rovněž našim skvělým fanouškům, v takovém to deštivém počasí si jich do padesát kilometrů vzdálených Skřivan našlo cestu více jak čtyřicet! Zápas zvládli velmi dobře i rozhodčí v čele s hlavním Pavlem Soukupem.

Pro nás nesmírně cenné a vzhledem k vývoji v tabulce důležité vítězství, které potřebujeme potvrdit v sobotu proti Staré Pace.

Hodnocení pro tisk:

Jiří Suchánek, trenér SKŘ: "Hrálo se na těžkém terénu. Hosté zvítězili díky větší bojovnosti, jednoduchému přechodu a lepšímu proměňování šancí. Nám dnes chybělo trochu více štěstí, když jsme třikrát nastřelili tyč."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Na velmi těžkém terénu se hrálo vyrovnané utkání, brzy jsme sice prohrávali, to nás ale spíše nastartovalo k velmi dobrému výkonu. Do poločasu jsme vyrovnali a měli i další šance, prosadili jsme se ale až v tom druhém. Měli jsme ale také obrovské štěstí, tři domácí střely skončily na tyči! Z mého pohledu je naše vítězství zasloužené, určitě jsme mu šli více naproti, hráli s větším nasazením a blátivému terénu se dovedli lépe přizpůsobit. Děkuji nejen hráčům, ale i našim skvělým fanouškům."

Diskusní téma: Áčko vyhrálo poprvé v historii vzájemných soubojů ve Skřivanech !