Áčko vyhrálo v Kobylicích

FC Spartak Kobylice - FK Dolní Kalná "A"    2 : 4 ( 1 : 0 )

branky: 20. Havlíček, 62. vlastní T.Hampl - 52. a 67. V.Dressler, 55. a 72. M.Šulc

rozhodčí: Valihora - Matula, Hlaváč

ŽK: 1:4

diváků: 100 (12 z Dolní Kalné - děkujeme)

sestava: Ulrych - Zilvar (69. Š.Drinka), J.Navrátil, Dědek, Tauchman - Stránský, M.Bartoš, M.Šulc, Hampl - V.Kodytek, Dressler

Do Kobylic jsme odjížděli ve velmi slátané sestavě a pouze s jedním náhradníkem, navíc dorostenci Vojta Dressler a Štěpán Drinka měli v nohách devadesátiminutové utkání v Chlumci nad Cidlinou (od 13 hodin) a Víťa Kodytek službu, po které ani oko nezamouřil. Na pěkně připraveném hřišti jsme sehráli velmi dobré utkání. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, domácí měli jednu šanci z trestného kopu a tu bohužel ve 20. minutě po nacvičeném signálu proměnili. Naopak naše brejky, zejména v podání mladého Vojty, využity nebyly. V poločase byla snaha kluky uklidnit, že po šancích přijdou i branky. A to se stalo. V 52. minutě otálel s odkopem domácí golman, Vojta Dressler mu sebral míč a téměř od rohového praporku ho k údivu všech poslal placírkou za zády zkoprnělého golmana do sítě - 1:1. V 55. minutě si zpracoval po závaru ve vápně míč na prsa Miloš Šulc a nekompromisně ho napálil k tyči - 1:2. V 62. minutě domácí snižují, po rohovém kopu si srazil do brány přízemní střelu ukázkovým vlastencem Tomáš Hampl - 2:2. V 67. minutě došlo ke srážce hostujícího útočníka s Martinem Zilvarem, rozhodčí odpískal faul, Martin Stránský rozehrál pohotově míč na Vojtu Dresslera a ten svůj samostatný nájezd na golmana nemohl zakončit lépe - křižná střela pod břevno a opět vedeme - 2:3. Martin Zilvar má bohužel ošklivě roztržené obočí a musí být střídán, nahrazuje ho jediný náhradník Štěpán Drinka. Domácí se nás snaží zatlačit a z trestného kopu trefují po parádním Vildově zákroku břevno. Zbytek utkání ale patří nám. Zejména Štěpán Drinka naši hru neskutečně oživil a na domácí branku podnikáme jeden výpad za druhým. V 72. minutě zatáhl míč po pravé straně Víťa Kodytek, přihrávkou pod sebe ale Masopust nachází Miloše Šulce a ten parádní ranou na zadní tyč přímo z první zvyšuje na 2:4. Tři minuty na to pádí na bránu Štěpán Drinka a jeho projektil do břevna málem převrátil bránu. Máme další šance, ale střelecky již se neprosazujeme. Kluci toho mají plné zuby, Vojta chodí již jak Meresjev (není se co divit - z 270 minut strávil 180 na hřišti !!), ale utkání odjíždíme do polsedního hvizdu. Domácí rezignují, zaslouženě vítězíme. Velmi důležité body, kluci zaslouží velkou pochvalu, jak utkání zvládli. Do jednoho !! Klobouk dolů před veteránem Zdendou Tauchmanem, který odehrál (musel odehrát) celé utkání na postu levého obránce. Martinovi Zilvarovi přejeme brzké uzdravení a návrat na zelený trávník ! Děkujeme divákům za podporu, byla opravdu cítit. O hodnocení utkání domácím trenérem nechť si Ti, co to viděli, udělají obrázek. Ti, co na utkání nebyli, jsou mystyfikováni, po utkání jsme hovořili s domácím funkcionářem Jardou Valentou a ten to viděl zcela jinak - "zasloužené vítězství hostů, o kterém mohlo být rozhodnuto daleko dříve a mohlo být ještě daleko výraznější ...."

Hodnocení pro tisk a web:

Libor Tobišek, trenér FCSK.: "Bohužel vyhrané utkání jsme darovali po chybách soupeři"

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Já si dovolím zhodnotit utkání, na kterém jsem byl přítomen.V prvním poločase měli domácí jedinou příležitost, kterou využili, my jsme tři naše šnce zazdili. Ve druhém poločase jsme stav otočili, domácí sice naším vlastňákem vyrovnali,ale pak jsme utkání ovládli, měli nespočet šancí, ale díky naší střelecké sterilitě to bylo "jen" 2:4, branek jsme na pěkném pažitu mohli dát daleko víc. Klukům děkuji, důležité utkání zvládli s noblesou a zcela zaslouženě zvítězili."

Diskusní téma: Áčko vyhrálo v Kobylicích