Ácko vyhrálo v Nemyčevsi a i na podzim bude hrát krajskou 1.B třídu !

TJ Sokol Nemyčeves - FK Dolní Kalná "A"   1 : 5 ( 0 : 3 )

branky: 87. Vacek - 30. a 46. Dohnal , 33. M.Šulc, 35. V.Kodytek, 55. Š.Drinka

rozhodčí: Tomáš Franěk - Michal Šedivý, Petr Jansa

delegát KFS: Jiří Krenčík

ŽK:  1:2

diváků: 30 (20 z Dolní Kalné)

sestva: Ulrych - D.Ježek (46. Š.Drinka), J.Navrátil, Dědek, Strnádek - Najman (61.M.Ježek), M.Šulc, M.Bartoš, J.Jiřička - Dohnal (64. Tauchman), V.Kodytek

Zasloužené vítězství a jistota 1.B třídy i pro příští sezonu ! Kluci zaslouží velké poděkování, celé jaro pořád jenom "museli", nakonec to ale zvládli. Druhý poločas jsme si užili, již jsme věděli, že jsme zachráněni, ale z velkého množství šancí jsme dali pouze dvě branky ... Poděkování patří i věrným divákům, hráli jsme téměř v domácím prostředí.

Utkání na velmi tvrdém, vyschlém, ale zcela rovném hřišti začalo za úmorného vedra velkou šancí Víťi Kodytka, ten běžel zcela osamocen na domácího golmana, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil do zázemí. Domácí kontrovali z rychlého protiútoku a nádhernou střelou trefili břevno ! Ve hře jsme měli navrch a dostávali se i do šancí, ale naše zakončení bylo velmi váhavé a nepřesné, šance Miloše Šulce, Davida Dohnla či Víti Kodytka po gólu doslova volaly. První půlhodina tedy s naší převahou, leč bezzubou. Ale pak to tam naštěstí začalo padat. Ve 30. minutě se poprve prosadil přesnou střelou na zadní tyč David Dohnal - 0:1, o tři minuty později se přeměnil v nahrávače a jeho milimetrovou přihrávku pod sebe zužitkoval střelou z voleje Miloš Šulc - 0:2. Parádní pětiminutovku zakončil přesným "hanákem" na zadní tyč Víťa Kodytek - 0:3. Domácí ale vzápětí trefili naštěstí pouze tyč ! V závěru poločasu domácí zazlobili, ale čisté konto jsme uhájili.

Vstup do druhého poločasu nám nemohl vyjít lépe, hned ve 46.minutě přidal David Dohnal přesnou dorážkou svoji druhou branku a bylo definitivně rozhodnuto. To již jsme věděli, že Kocbeře prohrály s rezervou Dvora 0:2 a sestupová tajenka je vyluštěna, bez ohledu na náš výsledek či výsledek Kopidlna v Hostinném. Závěrečný poločas tohoto ročníku jsme si chtěli užít, Štěpán Drinka přidal v 55. minutě pátou brankua vypadalo to na dvouciferný výsledek a debakl domácích. Jenže nám se nedařilo naše ofenzivní akce zakončovat, z dalších šesti - osmi šancí již jsme bohužel žádnou branku nepřidali. Možná jsme si ještě nezvykli na to, že už nemusíme, že z toho fotbalu můžeme mít také radost a užít si ho. Takže místo stavu 0:10 se v závěru prosadili domácí a v 87. Vacek střelou k tyči snížil. Utkání odřídila velmi objektivně trojice rozhodčích.

Nakonec tedy končíme se ziskem 34 bodů na prvním nesestupovém místě. Na zpackaný podzim (pouhých 10 bodů a předposlední místo v tabulce jen o skore před Nemyčevsí) jsme na jaře navázali stíhací jízdou a byť její prostřední část nám příliš nevyšla (v zápasech s předními celky soutěže jsme získali z 12 bodů pouze tři, s Bílou Třemešnou, jinak jsme prohráli ve Dvoře, doma s Novou Pakou a v Nepolisech), nakonec jsme to díky famóznímu závěru (z pěti zápasů 13 bodů z 15 možných) díky 24 získaným jarním bodům zvládli (na jaře jsme byli v tabulce na 5.místě !). Ještě jednou všem velké poděkování.

Hodnocení pro tisk a web khfotbal :

Pavel Obermajer, trenér TJ Sokol Nemyčes: "Do utkání jsme vstoupili dobře a vytvořili jsme si nadějné příležitosti. Nutno přiznat, že šance měli i hosté. Konec prvního poločasu nám hrubě nevyšel, a to se odrazilo do dalšího průběhu utkání. Čekal jsem, že se budeme o výsledek více rvát. "

Tomáš Navrátil, trenér FK Dolní Kalná: " Za úmorného vedra jsme poslední utkání zvládli na jedničku. V první půlhodině v tom byla ještě křeč, nedařilo se nám v zakončení, pak jsme ale dali během pěti minut tři krásné branky a utkání ovládli. Domácí sice trefili dvakrát tyč, poločas mohl být 0:6 a nebo také 2:2. Druhý poločas jsme si chtěli užít, znali jsme výsledek z Poříčí, kde náš konkurent v boji o Černého Petra prohrál 2:0, ale asi jsme ještě v hlavách nepřepli z režimu "musíme" na "užívejme". Výsledek měl být dvojciferný, šancí jsme měli něurekom. Velké poděkování všem, jsem moc rád, že náš krásný areál s novými kabinami bude mít i nadále krajské využití. "

Diskusní téma: Ácko vyhrálo v Nemyčevsi a i na podzim bude bétřídní !

gratulace k záchraně

Jiří Štěpař | 17.06.2019

Gratuluji Dolní Kalné k fér záchraně soutěže, asi jste si to zasloužili více než my. Nám nepomohlo nic a nikdo. Vám ano.

Re: gratulace k záchraně