Áčko vyprovodilo Miletín kanárem !

FK Dolní Kalná "A" - SK Miletín   6 : 0 ( 3 : 0 )

branky: 45., 60. a 73. Miloš Šulc, 11. Jarda Jiřička, 30. Martin Stránský, 56. Tomáš Hampl

rozhodčí: Václav Hlavsa - Lukáš Steklík, Jaroslav Knapek

ŽK: 0:3

diváků: 123

sestava: Ulrych - Zilvar, J.Navrátil, Strnádek, Dědek - Stránský (66. Š.Drinka), M.Bartoš, M.Šulc, Hampl - J.Jiřička (81. Tauchman), V.Kodytek (75. M.Lukeš)

Do utkání jsme šli vzhledem k absenci několika hráčů s pokorou, ale zároveň s odhodláním navázat na výborný výkon z Bílé Třemešné a soupeře porazit. Povedlo se to až nad očekávání, utkání kluci neskutečně odmakali, zatímco soupeř v této disciplíně viditelně zaostával. Do karet nám hrál těžký terén, ale ten byl pro obě mužstva stejný. Ve vyrovnaném úvodu jako první zahrozil dalekonosnou střelou Němeček, ale golman Vilda Ulrych byl na místě a střelu vytáhl na roh. Pak se hostům podařilo vstřelit branku, ta ale nebyla pro ofsajd uznána. A tak udeřili domácí, Skvělou přihrávku do uličky dostal Martin Stránský, udělal kličku golmanovi, ten mu ale čistě konečky prstů míč vypíchl, ten se dostal k Jardovi Jiřičkovi a ten ho neskutečným "šourákem" poslal do sítě - 0:1. Domácí se i nadále tlačili do zakončení, ale to bylo nepřesné. Až ve 30. minutě předvedl fotbalovou parádu Martin Stránský, z trestného kopu se opřel do míče a prudká přízemní střela kolem zdi zapadla přesně k tyči - 2:0. Hosté kontrovali rychlými brejky, ale v zakončení byli naštěstí nedůrazní a nepřesní. Když už se obě mužstva chystala na odchod do kabin, rozhehrál Kuba Navrátil z poloviny hřiště trestný kop, na něj si za totálně zkoprnělou obranu skvěle neběhl Miloš Šulc a Richterovi nedal šanci - 3:0. Druhý poločas zastihl domácí borce v mohutném útlumu, deset minut existovalo na hřišti pouze mužstvo mužstvo Miletína, naštěstí několik náznaků šancí domácí ustáli bez inkasované branky. Poté se hra opět vyrovnala a v 56. minutě se měnilo i skore, když se hlavou šťastně trefil Tomáš Hampl - 4:0. V 60. minutě již to bylo 5:0, když důraz v malém vápně soupeře uplatnil Miloš Šulc. Ta samá situace se opakovala v 73. minutě, když opět Miloš Šulc propálil golmana Richtera pošesté a docílil tak svého prvního hatricku v dresu Dolní Kalné ! Soupeř se i za tohoto velmi nepříznivého stavu snažil hrát, diváci tak viděli fotbal nahoru dolů a skvěle se bavili. Ocenili i výkon pomezního rozhodčího Knapka, kterému bylo v květnu již 75 (!!) let, mnozí výrazně mladší kolegové by mu mohli jeho vitalitu pouze závidět. Domácí měli v závěru ještě několik výborných přečíslení, ale natěšené a velmi spokojené publikum již se další branky nedočkalo.

Hodnocení pro tisk a web :

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: "Na těžkém terénu se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ve kterém rozhodlo o třídu vyšší nasazení, bojovnost, touha uspět a samozřejmě střelecká potence našich hráčů. Ti se prosadili 6x, zatímco soupeř dvě, tři pasáže k vrácení se do zápasu brankově nevyužil. Diváci si utkání užili, neboť i za rozhodnutého stavu se hrálo nahoru dolů. A mít domácí větší kvalitu v zakončení, nemuselo to skončit pouze u šesti branek. Kluky chválím a děkuji jim, opět ukázali, kde mají srdíčko."

Antonín Kraus, ved.mužstva SK Mil.: "Na tento zápas je potřeba rychle zapomenout, a hlavně se z něho poučit. Náš herní projev ostře kontrastoval s hrou domácích. Ti na rozdíl od nás nechali na hřišti srdce. Celý zápas odjezdili a dali nám lekci jak se hraje o body. Pro náš výkon nemůže být omluvou absence několika hráčů. V zápase se nemůžeme dopouštět tolika fatálních chyb a hlavně se musíme o výsledek porvat."

Diskusní téma: Áčko vyprovodilo Miletín kanárem !